Small Star Empires

xxxxxxxooo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Small Star Empires - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: Milan Tasevski
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hrál někdo? Na tuto tématiku je v poslední době tolik her, že už se v tom ztrácím :-)

Eclipce - TinyEpic Galaxy a další

Otázka zní, pokud má člověk Twiligth Imperium IV, TinyEpic Galaxy...má tato hra pro něho ještě nějaký zpestřující efekt?
11.4.2018 23:49:48

je parádní
Ahoj,
jde o parádní hru, ale nenech se zmást obalem, nejedná se o žádnou 4X strategii, ale o abstraktku stylově podobnou např hře Ovce: boj o pastviny.

v krátkosti:
Každý hráč začíná s určitým množstvím lodí na svém startovním hexu a pak ve svém tahu vždy po přímce letí s jedou ze svých lodí o libovolné množství polí max však než narazí na kraj plánu nebo pole obsazené protihráčem. Kde zastaví umístí základnu. Toto se opakuje dokud je kam se pohnout. Za zabraná pole pak na konci hry obdrží body (pole s planetami 1-3, mlhoviny 2,5,8 za 1,2,3 mlhoviny téže barvy). Existuje i speciální základna "obchodní" která navíc dává body za sousedící cizí území.

Toto je základ, v balení je ještě pár modulů, kterými jde hra upravit, za mě je ale čistý základ nejlepší.

Jednoduché svižné zábavné, ale s 4x strategiemi nesrovnatelné.


Správce katalogu her ZH, Recenzent Deskofobie, KDH Sluj

12.4.2018 07:48:07

Tharr
Ahoj,

díky za krásné shrnutí. Už jsme hru zabalil, že nemám zájem, ale po tvém příspěvku zase zpětně uvažuji :-) 4X strategii v tom nehledám, to je jasné, ale spíše mi přijde na mysl srovnání se hrou TINY Epic Galaxy, které je s podobným námětem.

Řeším spíš otázku zda není zbytečné mít tyto hry obě. Zatím nemám ani jednu, ale Tiny Epic jsou v plné CZ lokalizaci.

SSE zase vypadá jako větší a rozsáhlejší deskovna :-) těžká volba :-)

12.4.2018 18:57:55

Hra
Vlastním pouze Epic Galaxy a podle Tharrova popisu a KS , jsou ty hry naprosto rozdílné,stejné je jen téma ve vesmíru.
Galaxy je pro mě jedna z nej rychlých kostkových her a při její ceně bych vůbec nepřemýšlel jestli koupit nebo ne.
SSE ,ale vypadá taky pěkně .

12.4.2018 20:17:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar
Hry jsou to zcela odlišné, příbuzné jen tématem. Není tak vůbec naškodu mít oboje. Rozsáhlejší deskovkou jsou bez diskuse Malé velké galaxie, obzvlášť po přidání rozšíření, to už se dá mluvit o plnokrevné hře srovnatelné s tituly v klasických velkých krabicích. SSE je proti tomu elegantně mechanizmově čistá, kdybych k svému shrnutí v minulém postu přidal dvě tři věty a nějaký příklad tak jsou pravidla základní verze vysvětlena a může se hrát. Ano SSE není česky, ale taky jsou jazykově nezávislé a pravidla jsou krátká se snadnou angličtinou.

Co do SSE přidávají rozšíření přesně nevím ještě jsem je moc nestudoval, rozhodně hru zkomplexňují a zvětšují.

Správce katalogu her ZH, Recenzent Deskofobie, KDH Sluj

12.4.2018 23:39:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Hratelnost
SSE mě nakonec hodně zaujala. V základu by to mohla být celkem hezká rychlá, jednoduchá a svižná hra s dětmi. Rozšíření, které v rámci KS kampaně jsou nabízena ubírají abstraktnost a přidávají mnoho dalších mechanismů a dalších moc hezkých miniatur :-) Vzhledem k možná až přehnané jednoduchosti základu to bude přínosem.

Navíc rozměry hry z ní dělají celkem pěknou cestovní hru.

13.4.2018 17:09:18

Vybíráme z Bazaru

Hlavně klid!
Hlavně klid!
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas