Sid Meier's Civilization: The Board Game – Wisdom and Warfare

xxxxxxxxxo hodnoceno 41x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: The Board Game – Wisdom and Warfare - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sid Meier's Civilization: Desková hra
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vydání v ČR

Bude toto rozšíření přeloženo a vydáno v ČR?
25.2.2015 14:15:12

NE
ne, "spálili" jsme se na Slávě a bohatství. Vůbec se neprodává. Nebudeme riskovat další "ležák". Neníto kategorické ne, ale opravdu nevím, co by se muselo stát, abychom do toho šli. Civiliozace jako taková se prodává skvěle, asi si většina kupujících vystačí se základem.

25.2.2015 15:56:23

To je taká škoda!
...

25.2.2015 17:29:51

ruy

hm
..a zvazit ci by vydanie tohto rozsirenia nepodporilo predaj ostatnych?
..asi nehrozi :)

27.2.2015 13:32:36

ad NE
Škoda, že Blackfire nechce ze zisků skvěle se prodávající základní hry zafinancovat vydání menšího nákladu tohoto rozšíření. Byla by to hezká vizitka pro všechny hráče, kteří si již slávu a bohatství koupili. Kompletní překlad i s korektůrou už na těchto stránkách visí, takže už je to jen o ceně papíru a nějakého všimného pro zdejší nadšence. Zmínka o vydání tohoto rozšíření, aby se zvýšila prodejnost předchozího, není vůbec lichá. Podíváte-li se na službu Steam, tak naleznete nemalý segment hráčů, kteří u titulu s koupí vyčkají na Complete/GOTY atp. edition, kdy už je hra jako celek vyvážená.
Jsem jedním z těch, kteří si slávu a bohatství koupili a podpořili tím její "neexistující" odbyt. S ženou jsme si hru zamilovali. Rád bych si pořídil rozšíření wisdom and warfare, jako předchozí 2 krabice, taktéž v češtině. Co byste mi prosím, jako zástupce Blackfire, poradil?
S díky,
Jan Vilimovský.

3.6.2015 12:03:22

Crowdfunding
Dobrý den,
nechcete zvážit vyzkoušení některého z českých crowdfundingových portálů (hithit.cz, startovac.cz, ...) pro zaplacení nákladů na výrobu českého překladu?

Takto by to byla win-win situace -- vy byste se nemuseli obávat ztráty, jelikož peníze dostanete předem, a my fanoušci bychom získali český překlad.

Každopádně díky za skvělé deskovky! Civilizaci včetně prvního rozšíření hrajeme skoro každý týden a druhé rozšíření v češtině bychom velmi uvítali.

S pozdravem,
Ondřej.

2.7.2015 23:50:04

IN

re
V tomhle je pristup Blackfire bohuzel nic moc. Chapu, ze lokalizuji jen to co se hodi (rozumej na cem vydelaji) ale pak dochazi presne k situaci, ze z cele rady rozsireni je jen neco nebo nic. Civilizace neni bohuzel jediny pripad (viz Descent, karetni Pan Prstenu, apod.). Je to pak takove rozvrtane, lokalizovane je jen neco a zakaznikovi stejne nezbyde nic jineho, nez si koupit rozsireni v anglictine, pokud chce mit kompletni radu

3.7.2015 09:35:39

IN
Tak to je problém malého trhu, ten odbyt rozšíření je podstatně menší než u základu, tohle celkem chápu, že není možné vydat všechna rozšíření co jsou u dané hry k dispozici, zas většinou se k nim časem objeví překlady od lidí z komunity.

3.7.2015 09:47:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Re
Tomu samozřejmě rozumím. Nicméně se obávám, že se tento přístup může docela vymstít. Mám rád věci ucelené a když už mám základní hru v češtině, tak bych rád měl i zbytek česky.

Osobně s angličtinou problém nemám a řekl bych, že spousta lidí dnes již také ne (v budoucnu to bude ještě lepší). Pokud nelze očekávat, že bude hra k dispozici v češtině včetně všech rozšíření, není žádná motivace kupovat ani základní hru česky, ale raději si ji koupím v angličtině.

Na vydání české verze rozšíření rád přispěji a doufám, že nejsem sám. Tak jak zmiňuje Froggery, sílu komunity není radno podceňovat :-) Proto doufám, že to Blackfire s námi zkusí a třeba založí nějakou kampaň na některém crowdfundingovém serveru. Je sasmozřejmě možné, že nás nebude dost -- v takovém případě však nikomu nevzniká žádná škoda, peníze se vrátí lidem a pouze budu vědět, že je nás, kteří touží po české verzi druhého rozšíření, opravdu málo.

Pěkný den,
Ondřej.

4.7.2015 02:20:56

IN

Re
spis soucitim s hraci, kteri neumi anglicky, jsou stastni, ze jejich oblibena hra vychazi v cestine a pak jen zavistive pokukuji po rozsirenich, ktere by moc radi, ale cesky nikdy nevyjdou. Zakon trhu chapu....

4.7.2015 10:57:47

:/
No já když jsem zjistil že poslední rozšíření nebude lokalizované tak jsem základ i slávu a bohatství prodal. Nemám rád nekompletní hry prostě. Nápad financovat lokalizaci částečně přes startovač se mě taky zamlouvá.

4.7.2015 22:19:23

Čeština
Také bych si přál, aby vyšla všechna rozšíření v češtině, kdyby vyšlo, určitě bych si ho koupil. Hra mě baví a také bych ji chtěl kompletní, ale nechci mít půl hry v češtině a půl hry v angličtině. Jsem pro to, že když se hra vydává v češtině, tak se má udělat kompletně, ne jenom z půlky. Dost mě to mrzí.

17.1.2016 17:53:45

Jediné riešenie
Aj mňa to mrzelo a poriadne, keďže Civilizácia patrí medzi moje srdcovky. Potom som kúpil anglické rozšírenie, a nahradil som anglické karty prekladom odtiaľto (díky moc zaa preklad :)
...a funguje to perfektne....

17.1.2016 19:54:23

david.222
Jak píše padan, nevím jak ten překlad od druhého autora, ale svůj překlad co jsem sem nahrál, jsem dělal tak aby používal termíny z oficiálního překladu a lehce tak splynul s kartami z oficiálních vydání, takže to pak stačí nasázet do obalů a neviděl bych problém. BF se několikrát vyjádřil, že první rozšíření se moc dobře neprodávalo takže bych si moc nadějí na vydání tohohle nedělal.

17.1.2016 20:09:40

Vybíráme z Bazaru

Talisman: Podzemí (rozšíření) jako nové
Talisman: Podzemí (rozšíření) jako nové
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas