Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření ?

...já vím, je to asi kacířská myšlenka ( vzhledem k tomu že mám hru v pařátech jen 3 dny ), ale....má Civilizace potenciál pro nějaká rozšíření ?
Pokud ano, tak jaké šance jim dáváte a v jakých směrech by mohla být rozšířitelná ?
Nějaké nové národy, anebo dokonce i nějaké nové herní mechanismy ?
27.12.2010 11:24:21

rozšíření
Je to FFG. Není proto snad nutné polemizovat o budoucí existenci rozšíření. Národy jsou nejatraktivnější a nejpředvídatelnější cesta. Dál potom divy, ze kterých se bude náhodně vybírat. Pak ještě další Culture events a asi tak milion technologií. Osobně mám v hlavě Portugalce s novým herním principem - mořeplavectvím. Šlo by o objevování Nového světa po nových dílech mapy, která by byla z většiny tvořená vodou a sem tam nějaký ostrov. A objevovalo by se podobně jako v Castle Ravenloft, čili přikládáním nového dílu k hraně, kde je hráčova figurka a tím pádem absolutně náhodný tvar mapy. Vymyslet toho pude fůra a věřím, že materiálu má Kevin Wilson na dlouho dopředu.Určitě se dočkáme i historických scénářů ála Osadníci z Katanu...

27.12.2010 11:34:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření
My jsme se o tom už se Seilsem bavili, že to určitě potenciál má - FFG si určitě nenechá ujít vydání nějakého rozšíření, známe jejich politiku :-). Určitě by to chtělo více národů, přece jen 6 je docela málo. No a pak by se určitě našly ještě nějaké technologie. Nevím co herní mechanismy, ty jsou celkem dobré, tak nevím jestli ještě něco vymyslí.

27.12.2010 11:39:01

mapy
já osobně si umím představit rozšíření sestavené jen z nových map (klidně předefinované mapy, které by na sebe líp navazovaly) a cestování po moři. Jinak potenciál na rozšíření je obrovský, já sám bych si jich uměl představit tak deset :-)))

27.12.2010 12:03:32

Vybíráme z Bazaru

Anachrony CZ + Infinity Box ENG
Anachrony CZ + Infinity Box ENG
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas