Shogun no Katana

xxxxxxxxoo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Shogun no Katana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Placentia Games
Post Scriptum
Autoři: Federico Randazzo
P.S. Martensen
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

První hra seznamovací - několik maličkostí jsme hráli blbě, druhá už normál… hráli jsme ve dvou a pocitově mi to přijde jako hra pro dva ideální. Mozkolam, analýza paralýza… čtyři kola, pár akcí, rychlá hra, mnoho kombinací a obrovská znovuhratelnost. Více až budu mít trochu nahráno…

Pokud se vám zdá situace zcela bezvýchodná, vzpomeňte si na humry v akváriu na palubě Titaniku...

13.1.2024 23:15:00

Je to mechanicky dobrá hra, ale vadí mi tam to téma. Já vím, že je to jen euro, ale i taková hra se dá udělat zajímavě a tematicky. Například Dědictví, Discoveries, Lacrimosa, Nippon. Tohle se moc nepovedlo. Ten mechanismus kování mečů je sám o sobě velmi originální, ale se skutečným kováním japonských mečů, což je velmi zajímavá věc, nemá prakticky nic společného. Víc to téma zapracovat a vypadalo by to jinak a líp. Takhle je to jen zbytečně a špatně naroubované téma, které v praxi moc nefunguje. 

13.3.2024 14:18:10

Mňa práve tematicky hra úplne pohltila 😂 Napriek tomu že je to euro, tak téma z tej hry úplne srší. 

Vyššie som videl príspevok, že hrať v dvoch je ideál. U nás naopak. V dvoch je to veľmi stresujúce, nedostatok surovín, pocit že nič nestíhate. 

Vo štyroch, to je niečo úplne ine. Keďže je tam pozitívna interakcia, ktorá počtom hráčov logicky rastie, dochádza k uvoľneniu stresu, máte pocit šťastia, množstvo surovín je lepšie, dokážete plánovať aj Katanu pre Shoguna (v dvoch nemysliteľné aspoň u nás). 

Pre mňa najlepší worker placement v mojej zbierke. 

Zohnal som si všetky rozšírenia, zháňam už len kovové mince - mali by byť dostupné v 06/2024, kedy sa chystá reprint. 

21.3.2024 21:58:30

Trochu to rozvedu. Mohla se tam řešit výroba oceli tj. jak kvalitní rudu použiju nebo si vyrobím ocel sám, kolik vrstev meče udělat, přičemž tlačí třeba čas, komu dát vyrobit jílec, komu dát nabrousit meč nebo to udělat sám ve smyslu úspora peněz, ale náročnější na čas, atd. Dalo se s tím vyhrát a bylo by to realističtější a přitom zábavné. Posouvat mečem z místa na místo  a přidávání surovin po jedné, přičemž to třeba začíná lakem, ale ještě není co lakovat, je fakt mimo. Ale dobře, hlavně, že se hra líbí. Za mě je to vyloženě herně a vizuálně ok :-)

22.3.2024 11:13:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm CZ karty v obaloch
Siegestorm CZ karty v obaloch
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas