Shogun - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: G3
Queen Games
Autoři: Dirk Henn
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Válečná věž

Teď nedávno jsem hru rozbalil a při probírání se jednotlivými komponentami mě trošku zarazila právě válečná věž. V jejím trupu mám jen jedno "síto" označené "A". Ve věži je ještě v jednom místě označení "B", tak bych předpokládal, že na tomto místě má být taky jedno(druhé) síto. Nebo ne?

Díky za odpovědi
9.3.2010 12:05:52

věž
Ano, ve věži mají být dvě síta (přepážky). Asi chyba výrobce, zkus jim napsat, měli by ti ten chybějící díl poslat...

9.3.2010 12:21:12

věž
Já mám u hry ještě jedno síto B které se dá s tím základním vyměnit, ale nikdy jsme ho nepoužily, ani nevím jestli tam nejdou dát třeba i obě, myslím že B je trochu "děravější" než A.

9.3.2010 12:28:11

věž
Tak teď jsem trošku zmatený. Z předchozích odpovědí mi není jasné, jestli je žádoucí používat při hře obě tato síta nebo stačí/má být pouze jedno?

9.3.2010 12:32:56

ještě jedno síto?
to jsem zmatený i já.. já mám ve hře věž, a ve věži jsou dvě síta (patra, přepážky...) žádné další navíc nemám...

ve věži mají být rozhodně obě síta (A + B), věž by jinak ztrácela význam (nezůstávaly by v ní kostičky...)

9.3.2010 12:50:01

síta
OK, to jsem chtěl vědět. Díky moc za odpověď.

9.3.2010 13:05:17

Věž
Sem to napsal asi špatně, já používám pouze 1, ale s dvěma síty jde zřejmě věž použít až ve 3 variantách.

9.3.2010 13:13:38

Věž
to Jouda - myslím, že se pěkně okrádáš o správnou funkci věže, protože tam patří "síta" obě a i zevnitř věže je naznačeno kam patří "síto" A a B.

15.6.2010 11:22:28

Jouda
Mno s jednim sitem to snad nemuze ani poradne fungovat, ne?;) My jsme treba na konci v nedeli vysypali z veze skoro 15 kosticek, coz uz tema bojema zamicha. Mimochodam povazuju vez za super mechanismus;)

15.6.2010 11:26:27

Věž
No podle mě čím víc sít, tím větší náhoda, používáme sice jedno, ale určitě vyzkoušíme všechny tři varianty.

15.6.2010 16:32:41

Jouda
Ale v tom, jak je ten bojovej system postaven, ta nahoda hraje pozitivni roli. Muzes totiz pocitat i s kostkama, ktery lezi uvnitr, pripadne pred vezi, do dalsich boju. Pripadne pokud souperi kostky pocitaji, muze je to zastrasit:)

15.6.2010 16:43:44

Jouda
Nemám rád hry kde náhoda hraje velkou roli, ale zároveň si myslím, že věž v Shogunovi poskytuje vcelku přijatelnou simulaci skutečné bitvy. Vedení války je vždy veliké riziko a né jen statistické počítání kdo má víc vojáků...hra podle mě je potom daleko napínavější a přináší zvraty na které je potřeba reagovat...:)

16.6.2010 07:44:39

Věž
Věž ve Wallensteinovi a poté v Shogunovi je prostě parádní fičůrka! Hlavně moje děti se pořád hádají, kdo bude házet do věže kostičky :)

16.6.2010 08:33:41

Věž vs náhoda
Mě se věž líbí. Má jednu obrovskou výhodu. Výsledek kostek je náhodný a nezávislý na předešlém výsledku, takže ti několikrát po sobě může padnou úplný H*no. Tady ne. Pokud se jeden boj nepovede, tak ve věži zůstanou tvé kameny a příště jich vypadne hodně. Pokud jdeš do boje se stejným počtem kamenů, jako soupeř, je to o náhodě. Ale pokud máš o 2+ víc kamenů, tak už to dáš. (samozřejmně nic není 100%)

28.10.2012 17:49:55

Vybíráme z Bazaru

Cyclades - nové, pouze rozbalené
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas