nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Shadows over Camelot: Merlin’s Company

Rozšíření pro hru: Shadows over Camelot
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Bruno Cathala
Serge Laget
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Temné síly stále dotírají na obránce Kamelotu a řady přisluhovačů zla sílí. Dříve bezpečné cesty se stávají zrádnými a žádný rytíř si nemůže být jist, že dorazí na výpravu, na kterou se vydal. Poslové ale kromě špatných zpráv přinesli i jednu dobrou. Mocný Merlin přislíbil svou pomoc v bojích o zachování Albionu. Vychýlí jeho pomoc jazýček vah ve prospěch rytířů oddaných Kamelotu? Nebo rytíři ani s jeho pomocí nedokáží temným silám zabránit ve vyplenění dříve překrásné a prosperující ostrovní říše?

První rozšíření společenské hry Shadows over Camelot obsahuje následující novinky:
  • figurka Merlina - nová nezávislá postava, kterou žádný z hráčů nemůže plně ovládat. Když se Merlin nachází na stejné výpravě jako rytíř, smí si ve svém tahu tento rytíř líznout jednu bílou kartu zdarma. Pokud je Merlin na již skončené výpravě (např. Výprava za Svatým Grálem), nezpůsobí tažení černé karty ovlivňující tuto výpravu přidání katapultu do Ležení nepřátel.
  • balíček 16 cestovních karet - z tohoto balíčku karet si musí rytíř líznout kartu vždy, když se rozhodne cestovat mezi výpravami. Tažená karta může způsobit přesun Merlina, donutit cestujícího rytíře bojovat s lupiči nebo dokonce mohou temné síly rytíře rovnou uvěznit.
  • erbovní karty sedmi nových rytířů - každá v barvě jednoho rytíře ze základní hry, díky čemuž je možné použít pro nové rytíře původní figurky. Všichni tito rytíři mají nové jedinečné schopnosti.
  • rytíř Bedevire - figurka a erbovní karta rytíře, který byl vydán jako propagační figurka společně se základní hrou a dnes již těžko dostupný.
  • doplňující černé a bílé karty - 14 černých a 23 bílých, mezi kterými je mnoho úplně nových karet.
  • doplňující karty oddanosti včetně 2. karty zrádce - díky těmto kartám se hry může zúčastnit až 8 hráčů. Pokud ale budete hrát v sedmi nebo osmi hráčích, musíte do balíčku oddanosti přidat i druhou kartu zrádce. Intriky a podezřívavost v Kamelotu tak může získat nový rozměr.

Autor: Zeus

Vybíráme z aukcí

Blood rage CZ
Akt. cena: 2025 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>