Shadows over Camelot

xxxxxxxxoo hodnoceno 124x (Seznam vlastníků)

Shadows over Camelot - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Bruno Cathala
Serge Laget
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Šest nejasností

1.
Rozdělení bílých karet: Při výhře z pravidel: Vezměte tolik vrchních karet z lízacího balíčku bílých karet, kolik určuje obrázek. Tyto karty následně rozdělte mezi rytíře, kteří se účastní výpravy. Když se rytíři nemohou dohodnout, zamíchejte získané karty a rozdejte je těmto rytířům počínaje tím, který výpravu dotáhl do vítězného konce.
Otázka: Rozdělují se karty skryté, nebo se na ně můžeme podívat a podle toho rozdělit? Může jeden dostat třeba všechny když s tím ostatní souhlasí?

2.
Odhalíme zrádce – jsou za to nějaké meče?

3.
Můžeme zrušit Merlinama speciální černou kartu zahranou zrádcem?

4.
Karta Convocation – Při svém zahrání umožní všem rytířům, kteří s tím budou souhlasit, vrátit se ihned do Kamelotu, aniž by je to cokoli stálo. Poté je za každého rytíře, který se nalézá v Kamelotu, tažena jedna bílá karta a položena lícem vzhůru před hráče. Ti z nich, jejichž rytíři se nacházejí v Kamelotu, si tyto karty rozdělí. Pokud se nedohodnou, jsou karty zamíchány a rozdány těmto hráčům náhodně.
Každý dostane jednu, nebo je možné že třeba jeden rytíř dostane všechny?

5.
KARTA LADY OF THE LAKE – nejsem na této výpravě a zahraji ji a díky tomu získáme excalibur. Získám ho já, nebo rytíř, který se na výpravě nachází? – myslím že já, kdyby tam byli dva tak nevím kdo z nich by to mohl být A získám i život a rozdělím si karty?

6.
Když se přesunu do Kamelotu, můžu si v tomto tahu vzít ještě bílé karty?

Díky moc za odpovědi. Jinak hru jsme zatím neporazli a to jsme to hráli 3x a zatím vždy bez zrádce a ještě s chybou, která spíš nahrávala nám.
14.1.2013 16:23:35

A:
1) Ne, rozdělují se otevřené. Skryté pouze tehdy, jde-li o solo quest. Ano, může dostat všechny.

2) Ano, jeden

3) Jistě

4) Ano, viz 1)

5) Získáš meč, ne však ostatní benefity. Ty se týkají pouze přítomných rytířů. V případě, že tam nikdo není, přidáš meče a bílé karty odhodíš.

6) Ano, je to druhá hrdinská akce

Těšte se na hru se zrádcem, teprve pak je to ONO! :) gg

15.1.2013 07:38:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky
Pelly díky za odpovědi. Bod 6 tedy je tak, že jakmile provedu hrdinskou akci přesun, tedy se např. vrátím do Kamelotu např z války s Pikty, 2 bílé karty si nemůžu vzít hned ale až další kolo, když už jsem v Kamelotu, chápu to tedy dobře? (pokud tedy neztratím život a nepoužiji v tomto kole druhou hrdinskou akci).

16.1.2013 17:52:01

Matne
Pokud se vrátíš použitím hrdinské akce, tak si již v Kamelotu karty nemůžeš vzít. Je to taky hrdinská akce - pokud si nevezmeš život.

A pokud ses ve svém tahu vrátil do Kamelotu díky vyhranému boji s Pikty , tak jsi určitě nějakou akci udělal (jinak byste nevyhráli) a bez obětování života už akci neuděláš (a tady, pokud jsi zahrál "speciální akci na výpravě" za Pikty, ti nepomůže ani odebrání života, neboť braní karet v Kamelotu je také "speciální akce na výpravě" a tu už jsi udělal).

A pokud jste během šíření temnoty ve tvém tahu boj s Pikty prohráli a tudíž jste se vrátili do Kamelotu, můžeš si karty v Kamelotu vzít, neboť jsi ještě nedělal žádnou akci.

P.S. Kamelot dostane ještě větší šťávu a napětí s rozšířením Merlin! (a samozřejmě bez zrádců to není ono ;-))

17.1.2013 00:49:45

Prvni vyhra
Diky Cauly. Tak jsme to včera zkusili a první hru jsme projeli, ale druhou jsme vyhráli a to docela rychle. Takže příště už se zrádcem a bez radění si. Zůstali jsem na začátku v kamelotu a nabrali trochu karet, pak jsme vyrazili. Heroism na Gral, z toho byly 4 bile mece, prohrali jsme rychle Lancelota a pak vyhrali draka, jednu vypravu proti piktum a pak jen uhlidat katapulty. No se zradcem to bude jine kafe :)

17.1.2013 16:55:19

Zrádce
Tak jsme si konečně zahráli dvě hry se zrádcem a jsme z toho trochu v rozpacích. Ten kdo byl zrádce si hru moc neužil, navím mě připadá, že nemá moc důvodů se snažit nebýt odhalený, protože jakmile se odhalí, škodí mnohem víc. Nevím jestli to hrajeme nějak "jinak" ale hráli jsme dvě hry a ti co byli zrádci říkali, že je hra moc nebavila. Možná je to proto, že ještě nejsme tak dobří, tak s náma neměli moc práce. Obě hry jsme prohráli.

17.3.2013 09:36:59

ano, tím to je ...
Zrádce má velký důvod nebýt odhalen, a to ten, že pokud není odhalen do konce hry, otáčejí se dva bílé meče na černé :-O Navíc za úspěšné odhalení je bílý meč, což je další důvod. Při hře se zrádcem se do hry dostává nový rozměr, a sice "diplomacie" nebo jak to nazvat, jistá forma herectví. Občas něco okomentuješ (blafem), ostatní ti to žerou nebo ne a záleží hodně na tom jak se ti to podaří zahrát. Hráči pak mohou mít podezření, rozmýšlí, kdy vhodně obvinit a tak. Nebo naopak paranoia, když zrádce není vůbec ve hře, ale nikdo to neví :) Navzájem se obviňují zbytečně :) Musí se daleko více sledovat hra ostatních a vychytat drobné nuance, kdo se chová podezřele. Zrádce se snaží škodit, ale ne moc, aby ne něj nepřešli, ale zase ne málo, aby nepomáhal. Na oko někde zkazí quest, háže dobré karty do řeky a pod :)

17.3.2013 11:16:13

Ta radost/šok na konci.
Naše hry stínů často končily nějak takto:
Někdo: "Žádný zrádce tu asi není, ale byla by sranda, kdyby nám tam Artuš teď dal poslední katapult."
Artuš: "To bychom prohráli, že? Tak já ho tam dám."

Ten šok a následný výtlem jsou k nezaplacení. A to napětí zrádce - odhalí mě, neodhalí? Už chybí poslední černý meč! Poslední katapult, ne, nebojuj s katapulty, nedat na sobě nic znát...

Osobně nemám moc rád kooperativky bez zrádce, protože to svádí k syndromu jednoho silného hráče. Když je ve hře zrádce (nebo aspoň hrozba zrádce) tak si sice hráči vyslechnou rady pstatních, ale rozhodnout se musí sami.

18.3.2013 10:29:12

Vybíráme z Bazaru

Architects of the west kingdom
Architects of the west kingdom
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas