Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 616x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření - vyrovnanost a deckbuilding

Měli jsme dnes u nás Ignacyho a tak jsme mezi jinými tématy měli čas prodiskutovat vyrovnanost rozšiřujících balíčků. Tlumočili jsme mu názor spousty lidí, že rozšíření jsou nevyrovnaná a jsou silnější než základní národy. No a skrz diskuzi jsme se dostali k jedné věci. I my sami jsme přiznali, že jsme deckbuildingu moc nedali a proti Atlanťanům či Aztékům jsme postavili základní balíček ze základní sady. No a Ignacy hned říkal, že v tom případě je hráč se základním balíkem prakticky odsouzen k prohře protože se počítá s tím, že si do balíčku přidá frakční karty z Atlanťanů... A že podle jejich měření je průměr s deckbuildem pro základní národy o cca 20 bodů vyšší než bez něj.
Jak jste na tom vy? Hrajete s deckbuildingem nebo jste proti rozšiřujícím národům hráli se základem?

CEO REXhry a PlanetaHer.cz
5.6.2019 19:57:49

plynoucí otázka
no, tak to mě ani nenapadlo, že rozšíření byly takto zamýšlené (nemám tedy odzkoušeno). Nutí mě to se ale zeptat, nemá autor k dispozici seznam karet v testovaných ideálních balících "barbar-azték", "barbat-atlanťan" (+ostatní kombinace), aby to fungovalo stále jak v základu vytáhnu a hraji?

5.6.2019 22:17:22

vyrovnanosť

jj tiež doma hrávame ale najradšej točíme základne frakcie, kôli vyrovnanosti,
tiež by som bol rad keby niekto hodil vykladaný balíček na net aby sme si mohli podla neho zostaviť a hrať vyrovnane partie

5.6.2019 22:30:42

vyrovnanosť
tak sme skúšali včera s manželkou spraviť balíčky podľa pravidiel a hrali sme
ja - Atlantan
manželka - Riman

Riman vyhral mal tuším 124 bodov, zatiaľ čo môj Atlanťan 78 bodov

totálne ma rozobrala a ani som si neškrtol,

teda pokiaľ sa spravia baličky podľa pravidiel, tak nie sú atlanťania neporaziteľný

dnes vyskúšame zase voľačo

23.6.2019 11:11:09

vyrovnanosť

dnes Japonec - 89 bodov
Atlanťan 70 bodov

23.6.2019 15:14:04

My
U nas ked sme hrali s atlantidou alebo s malymi rozsireniami vzdy sme si pridavali do baliku aj karty z tychto rozsireni, ale nie vela, tak 2-3 typy (kedze treba pridat vsetky karty od daneho typu).

23.6.2019 15:55:34 | Upraveno autorem (porovnej)

u nas

my to hráme tak, že mame doma pravidlo, každá frakcia musí pridať všetky karty z rozšírenia a vyradiť 10 základných kariet

23.6.2019 16:21:13

Lucas
Hm zaujmavé, ale niektoré karty majú dve aj tri kópie, niektoré len jednu. Takze zo zakladného decku, musite potom vybrat 20-25 kariet?

23.6.2019 16:31:30

deckbuilding

vyberá sa podla pravidiel

to znamená:
3 karty po jednej kópii
2 x 2 karty po 2 kópie
a 1 x 3 karty v 3 kópiách
to znamená spolu 10 kariet

je to v pravidlách tvorby baličku - kukni si to

keď to robíš podla tých pravidiel malo by to byt vyvážené

a k hre, práve sme dohrali ja Atlanťan 89 bodov a manželka Egypt 75 bodov

23.6.2019 16:47:33

Lucas
Myslel som pocet kariet (kusov), nie pocet typov (druhov) kariet v podstate si z balika vybralal 16 kusov kariet v 10tich typoch

23.6.2019 17:07:57 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMAN

aj ja som myslel počet kusov
v rozšireni máš vždy:

1x kartu v 3 kopiach - 3 karty spolu
2x karty v 2 kopiach - 4 karty spolu
3x karty v 1 kópii - 3 karty spolu

čo je dokopy 10 kariet

a zo základného balička musíš presne takýto počet a v tomto počte kópií vyradiť aby si ich nahradil
čiže meníš vždy 10 za 10 a prtom dávaš pozor v akom počte kópií sa karta nachádza, pretože kartu v 2 kopiach možeš vymeniť len za kartu v 2 kopiach, nie napr za 2 karty v 1 kopií

23.6.2019 17:17:24

Lucas
Lucas ok uz rozumiem tie pravidla poznam len som to nepochopil na prvy krat napisal si to trosku divne lebo : "2 x 2 karty po 2 kópie " mi neprislo ako 2 karty v dvoch kopiach, preto mi to neslo na rozum, ked v rozsireniach je 10kariet dokopy pre kazdu frakciu, ale uz rozumiem ako si to myslel. Peace

23.6.2019 17:21:09 | Upraveno autorem (porovnej)

u nas

my nejdriv hrali bez deckbuildingu, jen jsme pridavaly karty z rozsireni a opravdu byly frakce ze zakladni sady nehratelne oproti frakcim z rozsireni, tak jsme se deckbuildingem zacali ridit, frakce ze zakladni sady to obrovsky nakoplo, ale aztekove zustali azteky :) ti jsou zkratka o level jinde

23.6.2019 18:07:38

martannen
treba ich vedieť zdusiť,
bez obyčajných lokácii sú nahratý
kedže žetóny môžu klásť len na bežné

aha ty píses o aztekoch, tých budeme skúšať nabudúce
teraz sme skúšali Atlantídu

ale pokiaľ by boli u vás aztékovia až tak nehrateľný nič vám nebráni ich oslabiť - napr že im vždy zatrhnete ten univerzálny žetón modlenia a miesto neho povolíte ako základnú produkciu len obyčajný

je to vždy o dohode hráčov čo hrajú

23.6.2019 18:26:42 | Upraveno autorem (porovnej)

azték
Dnes sme s manželkou zahrali ja - Azték, manželka - Riman

Spočiatku som ako Azték vyhrával koli peknemu nástupu, až od nejakého štvrtého kola ale potom to Riman rozbalil, poboril a poodstraňoval mi bodovacie budovy a na konci som získal dokopy len 44 bodov, a to som mal dobrý start
Riman skončil s takmer 70 bodmi

3.7.2019 18:19:39

Amazonky
Tak jsme si včera dali Amazonky vs. Aztékové. Amazonky překvapivě získaly 234 bodů. Ano, Azték je neomezoval a tak dostávaly za každou postavenou růžovou, šedou a hnědou zlato a bod. Spousta produkčních karet a i díky dohodám jsem nakonac bral při produkci 6 karet navíc. K tomu za každé boření 3 body navíc. Frakční balík jsem měl dobraný ve 4. kole, ale pořád jsem si tam díky vrácení základů točil 2 karty. Šlo by to uhrát daleko lépe, ale ke konci jsem se už trochu nudil.

"It´s all about the GAME." ... Sgt. Ernie Calhoun

28.3.2021 09:54:21

Vybíráme z Bazaru

Sagrada
Sagrada
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas