Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 616x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

2. malé rozšíření

Tak Portal nám oznámil květnové novinky:

http://portalgames.pl/pl/majowe-plany-wydawnicze-portal-games/

Otázka na REXy: Svezete se v tisku a přinesete nám i první malé rozšíření? ;)
5.4.2016 13:25:41

Leech
No, ono to zatim vypada, ze druhe bude driv nez prvni, protoze se chceme svezt s tim velkym tiskem. Prvni mame hotove a cekame na termin od Portalu...

6.4.2016 09:29:54

aneken
A druhé rozšíření tedy vyjde v podobném termínu jako polská verze i v češtině? Takže se v květnu máme těšit? To by byla super zpráva, Settlery hraju hrozně rád, a za rychle vydanou Atlantidu v češtině jsem byl vděčný. První malé rozšíření jsem nakonec vzal zatím v anglické verzi, protože jsem chtěl hrát s otevřenou produkcí surovin :)

6.4.2016 19:16:47

aneken
Jak to vypadá? Stihne se něco do Vánoc jako loni?

7.11.2016 22:16:50

Herald
Zatím nevíme, my jsme to tam posílali už pár týdnů zpět, ale teprve před pár dny nám dorazily finální předtiskové soubory. Tak snad to půjde rychle;)

8.11.2016 09:59:49

Nešťastné časování vydávání rozšíření
Tak po dnešním shlédnutí videa REXher mi to nedá se nevyjádřit. Jestli jsem to dobře pochopil, jedno z vydaných malých rozšíření s Atlantiďany počítá a druhé ne. S budoucími Aztéky zřejmě nepočítá ani jedno z těchto malých rozšíření. Potom mi nedává tedy ani smysl si nějaké z nich pořizovat. To nešlo nejdřív zkompletovat hru ohledně jednotlivých národů a až poté k tomu vymýšlet různá malá rozšíření, která ohledně různých možností propojí všechny tyto národy? Tohle se myslím nepovedlo. Už tak mi přijde celkem zbytečné si nyní sestavovat vlastní balíčky frakcí a celkově se takhle hra začíná nějak moc přeplácávat...

28.4.2017 01:23:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Cimm
Tak pokud vím přímo v rozšíření Atlantida jsme měl i karty s mechanikami (vnější produkce či jak to přesně je), které byli v rozšíření před Atlantidou pro atlantiďany.

Stejně tak nový národ přinesl upravené karty pro ostatní národy (tam přibyla těžka tech žetonu, tak se jen nahradili uvedené karty a bylo).

Zas tak tragicky bych to neviděl :-)

28.4.2017 05:08:58

cimm
Na začátku upozorním že jsem video neviděl tak nevím jestli nebudu mluvit z cesty ale jestli jde o karty za Atlantidu k rozšíření Proč se nepřátelit tak ty jsou součástí přímo velkého rozšíření Atlantida. Je to zpusobeno tím že Proč se nepřátelit vyšlo oficiálně dřív jak Atlantida. A podobně to bude podle mě i s Azteky že součástí rozšíření budou i karty pro Proč se nepřátelit a Síla trojice ;)

28.4.2017 05:14:13

Jsem zmaten :)
Jednoducha otazka. Jsou vsechna rozsireni(atlantida, aztekove, a ty dve male) navzajem kompatibilni a mohou se smichat dohromady nez toho abych to po kazde hre nejak rozdeloval do puvodniho stavu?

28.4.2017 06:43:05

Beholder
Podle mě zatím nejsou, z toho videa zatím "Proč se nepřátelit" počítá s Atlantidou a "Síla trojice" nikoliv. A ani jedno nepočítá s Aztéky. Leda jak píše worel, vyjde s Aztékama asi zase několik karet, které obě malá rozšíření provážou se všema frakcema. No, je v tom podle mě guláš. Jak jsem psal, nejdříve měly vyjít všechny národy a pak to teprve provazovat různými herními mechanikami v podobě malých rozšíření.

28.4.2017 07:02:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Jsou
Všechna rozšíření jsou navzájem kompatibilní, v pozdějším rozšíření jsou vždy karty i pro frakce a mechanismy z předchozích rozšíření.

Ten drobný zmatek je způsoben tím, že ve světě vyšlo 1. minirozšíření (Proč se nepřátelit) před Atlanťany (a tudíž Atlanťané obsahují i karty pro mechanismus otevřené produkce pro Atlanťany), kdežto u nás naopak.

Stručný přehled:

Základ - 4 frakce
Atlanťané - 5. frakce + karty pro mechanismus otevřené produkce pro tuto frakci
Proč se nepřátelit - karty pro mechanismus otevřené produkce pro základní 4 frakce
Síla trojice - karty pro mechanismus trojic pro všech 5 frakcí
Aztékové - 6. frakce + karty pro mechanismy předchozích rozšíření

28.4.2017 10:06:31

Takze zbytecny povyk
:)

28.4.2017 10:47:08

Potvrzeni
Potvrzujem to, co tu píše mblatny a omlouváme se, pokud jsme někoho videem zmátli. V češtině to vyjít v mezinárodní postupnosti nemohlo, protože se prostě čekalo u proč se nepřátelit na soutisk několika mezinárodních edicí a pak se to ještě celé prodloužilo...

29.4.2017 11:09:46

Vybíráme z Bazaru

FireFly komplet + Playmat
FireFly komplet + Playmat
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas