Senjutsu: Bitva o Japonsko

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Senjutsu: Bitva o Japonsko - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: James Faulkner
Paul D. Allen
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Odkládací baliček & karta odvaha (chyba v pravidlech nebo ne?)

Zdravím. 

V pravidlech je psáno “Na odkládací hromádky se odhazují karty vždy lícem nahoru, pokud není řečeno jinak” [ str.14, 5.) Odhození, Poznámka ]

Karta Odvaha zní “Zůstává ve hře, všichni hráči otočí všechny karty ve své odkládací hromádce lícem vzhůru. Dokud je ve hře, odkládejte všechny karty lícem vzhůru…” [Zlatá karta, meditace, okamžtá karta Bušido]

Platí-li ustanovení z pravidel, potom karta postrádá smysl. Byla-li by v pravidlech chyba a odkládací balíćek byl lícem dolů, dávalo by mi to smysl. Zároveň jsem viděl zahraniční video, kde to hráli s tím, že odkládali karty lícem dolu. Myslím, že je to tak i zajímavější a karta Odvaha pak dává smysl. 

3.1.2024 22:08:00

5) odhození (pravidla strana 14) 

Krok 1:

Každý hráč si může kdykoli prohlédnout libovolnou odhazovovací hromádku. Nesmí však otáčet karty ani měnit jejich pořadí.

Krok 3:

Pokud máte v ruce více karet, musíte vybrat a odhazovat karty (lícem dolu). 

-------------------

Také karty odhozené kvůli krvácejícímu zranění (strana 17) jsou lícem dolu. V rozšíření: otrava - omračující toxin také se odhazuje lícem dolu. Tedy v odkládacím balíčku mohou být i karty lícem dolu. 

Předpokládám, že si hráč smí prohlédnout pouze karty otočené lícem nahoru a to je možná ten důvod, proč jsou některé karty lícem dolu a některé lícem nahoru.

 

 

4.1.2024 09:13:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Aha .. To mne nenapadlo, že může být varianta néjaké karty nahoru, nějaké dolu. To je zajímavé. Děkuji za odpověď.

4.1.2024 21:43:32

Vybíráme z Bazaru

Projekt A.R.T. + obaly
Projekt A.R.T. + obaly
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 12 hodin

Offcanvas