nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Senji

Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky, válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Asmodée Editions
Autoři: Bruno Cathala
Serge Laget
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Senji je zkratkou pro "Sengoku džidai", což v japonštině znamená "období válčících států". Tato hra vás hodlá přenést stovky let do minulosti, do časů středověkého Japonska. Císař stárne a vliv jeho rodiny slábne. Každý hráč zaujme roli daimjó, který se pokusí získat kýžený titul šóguna. Aby uspěl bude muset prokázat své zásluhy a zkušenosti nabýváním cti, po mnoho ročních období. Ta může být získána v bitvách, diplomatickými jednáními nebo hospodářským obchodem.

Každé herní kolo je rozděleno do čtyř fází:

  • Jaro, diplomatická jednání - kdy budete moci zístak a slíbit vojenskou podporu (což umožní snížt nevyspytatelnost bitev), prodat a získat rukojmí (díky čemu budete moci zatlačit na vaše protivníky v průběhu bitvy).
  • Léto, povely - kdy budete dávat povely do provincí, které ovládáte.  Možné jsou tři povely: přesun vojsk, verbování vojáků a hospodářská produkce.
  • Podzim, akce - kdy vaše diplomatická jednání z jara a hospodářské výnosy z léta vám budou moci přinést další čest.
  • Zima, uvítání císaře - kdy nejvíce ctihodný hráč uvítá císaře ve svém paláci a to mu dovolí si vybrat pořadí provincií, ve kterých proběhnou příslušné příkazy v následujícím roce.

Snadno si můžete představit, že bitvy jsou na denním pořádku. Jeden hráč hodí devíti kostkami osudu (jejichž strany jsou vyzdobeny symboly jednotlivých rodů) jejichž výsledek je upraven výhodami získanými během diplomatické fáze.  Samozřejmě pouze vítězný válečník může v bitvě získat čest. Tato čest odpovídá množství vojáků padlých během bitvy. Čím více je obětí, tím větší je získaná čest!

Nejvyšší titul bude přidělen jen jednomu, ale nikdo nemůže uspět jen na vlastní pěst. Bude na vás vytvořit spojenectví a rozbít je v pravý okamžik (někdo řekl zradit?) a možná i obětovat vašeho nejlepšího samuraje, abyste vy byli tím prvním, kdo dosáhne hranice 60 bodů cti a koho nakonec císař "korunuje" šógunem!

 

Autor: Filipes