Sekigahara: Unification of Japan

xxxxxxxxxo hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Sekigahara: Unification of Japan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Matt Calkins
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sekigahara vs . Hammer of Scots

Premýšľam nad nejakou dobrou blokovkou, ktorou by som obohatil svoju zbierku, do najužšieho výberu sa dostali Hammer od Scots a práve spomínaná Sekigahara.Veľmi by som ocenil akýkoľvek názor , ktorý by mi porovnal obe hry z hľadiska funkčnosti mechanizmov, vyváženosti, replaybility ...Ďakujem za akúkoľvek pomoc
11.10.2011 13:11:12

tenista
zatím nemám zkušenosti s hraním Seki, ale HoS jsem zatím jednou hrál a troufnu si už tak předem tvrdit, že lepší než Seki (asi) není :). Lepší zkušenost s blokovkami od Columbia Games más s hrou Julius Caesar. V HoS mi zatím připadá velmi zásadní taktika kdo uteče ten vyhraje, což není extra zábavné a některé další věci mi na HoS moc nesedly. JC mi příjde o něco zábavnější a Seki bude podle mě taky zábavnější než HoS.

Ale rozhodně netvrdím že je HoS špatná hra, to určitě ne. Je srovnatelná s rovněž výborným JC, ale ten mě chytl (i po první hře) kapánek více.

11.10.2011 13:50:09 | Upraveno autorem (porovnej)

to tenista
Pro mě má Sekigahara dvě významné plus
1) Má velice nádherný a tématický design
2) Nejsou tam kostky a boj je řešen velice zajímavým a originálním způsobem

11.10.2011 14:34:46

tenista
Jestli máš rád spíš eurohry (což bych podle tvé sbírky odhadoval), doporučuju spíš Sekigahara, protože tam není kostka. Ne že by Hammer of Scots byla nějak náhodná hra, ale prostě v ní musíš daleko víc pracovat s rizikem a být chytrý a zákeřný. Sekigahara se mi z poslední hry zdá daleko víc o blafování. Jsem přesvědčený, že nemůžeš ale zkazit nic ani s jednou. Obě jsou to výborné hry, které se hned tak neohrají. Malinko větší znovuhratelnost má asi Hammer of the Scots, protože jsou tam dva scénáře, které lze spojit v kampaň. HoS je asi i o něco delší. Příběh vytvářejí pěkný obě hry. Každá ovšem úplně jiný. Vyvážené budou imho také obě a obě jsou silně asymetrické. Každá strana se hraje úplně jinak.

Možná ještě k Hammer of the Scots vs Julius Caesar. Tady bych začátečníkům s blokovkami určitě doporučoval Caesara. HoS je ze začátku výrazně chaotičtější hra. Představ si zemi, kde jsou promícháni šlechtici stojící na straně Anglie a Skotska. Každý může útočit kamkoli. A je to opvradu dost "kdo uteče, vyhraje". Prostě to začíná jako chaos a chvíli trvá, než se z toho stane konvenční válka. V Caesarovi jsou od začátku jasné válečné fronty. Což neznamená, že tam není prostor pro překvapení. Je to ale prostě stravitelnější. Když se ještě vrátím k Sekigahaře, tak tam si chaos na mapě mezi válčícími daymjó užiješ taky. Ale hráč tam daleko víc ví, na čem je se sílou vlastních jednotek v každé bitvě.

2.11.2011 12:30:10

Vybíráme z Bazaru

Valeria Card Kingdoms + 2 rozšíření
Valeria Card Kingdoms + 2 rozšíření
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas