Sekigahara: Unification of Japan

xxxxxxxxxo hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Sekigahara: Unification of Japan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Matt Calkins
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O čem to je ...

... mohl by někdo ze znalých vysvětlit princip téhle hry pro dva a jestli se to dá k něčemu přirovnat? Jestli je to herně něco vyjimečného nebo jestli je to nějaký známý princip v netradičním kabátě? Co Sydo, ty myslím nedočkavě čekáš na tuhle hru.
19.4.2011 08:31:20

to Kren
Děkuji za vyčerpávající odpověď.
1,2,3,4) To sem tehdy ještě nečetl tohle vlákno a o tyto hry sem se moc nezajímal.
Ale dík. :-)

20.9.2011 08:59:16

saprlote
Ty bloky jsou uplne obri! Uz vim, proc jsou pres celou mapu jen tri cesty - aby se tam ty bloky vesly :D

20.9.2011 18:21:14

sydo
taky jsem čuměl, co to je za kvádry, ale aspoň nějaká změna od standardních bloků :)

20.9.2011 18:29:34

A kua
Mam jen Tokugawa deck :( snad mi ten druhy poslou...

20.9.2011 18:34:34

A je to
Hra je doma, bloky od sebe oddělené (zatím asi nejlepší co jsem v blokovkách viděl, i když jsem si všiml jednoho poškozeného – snad bude jedinej), pytlíky a herní deska ochmatané, hra uložená v sejfu a pravidla pod polštářem. Teď už se jenom duchovně naladit na své zručnější já a nalepit nálepky. (Jinak jsem z Prahy pokud by si chtěl někdo zahrát.)

20.9.2011 18:47:21

Wow!
Tak jsem sel na web GMT, nahore zapnul chat a hned si me prevzala jakasi Carrie (shodou okolnosti je Carrie podepsana i na tom papirku, ktery tvrdi, ze je ve hre vse :D). Behem tri minut vse vyreseno a balicek pry poslou. Nadhera, prekonavaji i servis FFG.

20.9.2011 18:48:54

Her-got
Kuááá klucíí nelanařte mne tolik. Já to chci takýýýýý.

20.9.2011 19:39:03

otázka
Ještě se zeptám jako dement. Je většina her od GMT jen pro dva, nebo pro čtyři?
Co jsem se díval jen zběžně, tak jsou hry jak pro dva hráče, tak i pro čtyři. V čem jsou které lepší?

20.9.2011 19:40:51

to Kent
Nezlob se na mne, ale to je jako by ses ptal jestli je lepší dvoupokojový byt nebo čtyřpokojový. Pro dva lidi je lepší dvoupokojový a pro čtyři je lepší čtyřpokojový.
Hry pouze pro dva hráče jsou jasné ty se dají hrát jen ve dvou. Hry pro více hráčů jsou vyladěné pro více hráčů a pokud se hrají v méně hráčích, tak mechanismy většinou někde drhnou.

20.9.2011 19:59:26

to Kren
Jo s tím bytem bych to pochopil. :-))
Ale špatně jsi pochopil otázku a nebo jsem ji já špatně napsal. :-O
Nechtěl jsem vědět zda je lepší koupit hru od GMT pro dva nebo pro čtyři, ale zda se firma či společnost GMT spíše specializuje jen na výrobu her více pro dva nebo pro čtyři, či je to tak jak se říká vyvážené. A taky na to, zda se dají hry pro čtyři, hrát i ve dvou?
Tedy jedná se mi o hratlenost hry určené pro čtvyři, třeba ve dvou nebo even. ve třech?
A nebo (pokud tedy nebudu mít dost spoluhráčů) raději koupit vyloženě hry od GMT, které jsou jen pro dva? ;-)

20.9.2011 20:07:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Kent
To zalezi na konkretni hre, stejne jako u ostatnich zanru. Vseobecne byvaji pro dva lepsi hry primo urcene pro dva hrace, nez treba hry pro 4. Vybirej podle konkretni hry, ktera te zaujme.

20.9.2011 20:34:43

to Sydo
Tak zatím mám v merku tuhletu hru. Výhledově jsem něco málo četl o Space Empires: 4x
Ale uvidíme. Na Sekigaharu bych spoluhráče měl, takže se budu z ajímat zatím tento herní skvost a pak se uvidí co dál. Díky za názor.

20.9.2011 20:37:26

Kent
Já být tebou tak bych ty počty až tak neřešil. Pokud to není vyloženě nějaká diplomatická hra pro 6 lidí (např. HIS), tak bych neviděl problém v tom hrát hru od GMT, která je třeba pro 2-4 nebo 1-4, ve dvou

20.9.2011 20:40:58

velikost karet
standartni nebo nejaka variace?

20.9.2011 21:08:18

ndru
šedé FFG

20.9.2011 21:44:43

to Beholder
dekuji

20.9.2011 22:24:50

to Kent
Vůbec se nedá říct, jestli GMT vydává více her pro dva, pro čtyři nebo pro 6 (třeba Here I stand je pro 6). To záleží na tématu hry. A jestli se dají hry pro 4 hrát i ve dvou, tak to jak u jiných her zaleží na té konkrétní hře a všeobecně se to říct nedá. Podle mne spíš hledej téma, které by tě zajímalo. Hry od GMT jsou totiž velice tématické, takže tam bych začal a pak bych teprve řešil pro kolik hráčů. Musíš vědět jestli chceš I. světovou válku, II. světovou válku, středověk, starověk, boj za nezávislost, moderní války, terorismus, drogové kartely, komunismus, nebo kolonialismus, nebo třeba sci-fi, atd. atd.

A samozřejmě jaký mechanismus hry preferuješ, jestli point to point, nebo hexy, jestli kartami řízené hry, nebo blokovku jako je Sekigahara.

20.9.2011 22:28:45 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kren
O.K. Děkuji za osvětu, popřemýšlím, něco nastuduji, přečtu si diskuse a pak se rozhodnu.

21.9.2011 05:48:00

Vybíráme z Bazaru

Bestie KS ve fólii + KS exclusive obaly na karty
Bestie KS ve fólii + KS exclusive obaly na karty
Akt. cena: 1414 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas