Scythe: Vzestup Fenrise

xxxxxxxxxo hodnoceno 94x (Seznam vlastníků)

Scythe: Vzestup Fenrise - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Scythe
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: právě překládáme
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jamey Stegmaier
Ryan Lopez DeVinaspre
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hratie SCYTHE V 9 hráčoch (poprípade 10)

Ako isto viete hra Scythe má 9 frakcií, uvažoval už niekto hrať túto hru v 9 hráčoch? Myslím si, že by to bol "riadny mazec". Konkrétne by som tieto 2 najnovšie frakcie položil: medzi Severským královstvým a Rusvietským zvazem a druhú medzi Polanskou republikou a Saskou ríšou.

Možno 10. postavu by som dal Teslu - ten by mal za úlohu škodiť ostatným hráčom :D

Poprípade by mohla by vzniknúť "väčšia mapa" kde by mohli byť plnohodnotne tých 9 frakcíí.

Čo poviete? :D
24.9.2019 19:28:57

Povim
Ze by se mi nechtelo cekat nez odehraje 8 nebo 9 hracu prede mnou :)

24.9.2019 19:41:10

miesto
Podla mna blbost riadna, nikto by sa poriadne nemohol nikam podnut, niektori by sa nedostali ani k surovinam ktore potrebuju, kedze policok s konkretnou surovinou je urcity pocet. Hra je robena a dizajnovana na max 7 hracov.

24.9.2019 21:48:41

Totální ptákovina ...
... nic jiného se o takovém nápadu říct nedá.

25.9.2019 10:26:55

Samá negativita
Aby to nebylo jen negativní, tak při správné úpravě pravidel se dá leccos udělat že. Základ by byl asi nehrát na plný pčoet mechů, ale třeba jen na tři a například u frakce povinně vynechat tu "teleportační" druhou schopnost. Místo na dvě další základny tam teoreticky je, nebo by se to muselo řešit jinak a z těch dvou hráčů udělat scénářovitě něco jiného, například...

!!!!SPOILERY!!!!
Tyrkysovou Teslu nastrčit rovnou na Továrnu a Fenrise nechat začít a Fenris by mohl začít nad Rusvěty, bude to tematicky silné a Vesna ten přístup ke kartám mít až tolik nemusí a její zájem bude se rozšířit do všech koutů mapy, aby se nemačkala jenom v centru dění.
!!!!KONEC Spoilerů!!!!

Je to tedy jen o tom chtít a například takto ... no proč ne :)

EDIT: K těm čekacím časům. Já teda nevím jak vy, ale my ve 4 obvykle, než dokončíme spodní akci, tak už sme zase na řadě. Takže v 9 hráčích naopak bude hra konečně dovolovat i prostor k přemešlení aniž bych ostatní zdržoval :)
______________________________________________________________
3D tisk: inserty, blbiny, vlastně cokoliv.
https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/3d-tisk-insertu-21039/

25.9.2019 12:00:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Trvám na tom, že je to blbost
Scythe mám moc rád ale už v 5 hráčích je Scythe na hraně, a to musí být hráči, kterým extra netrvá přemýšlení nad tahem. V 6 a 7 by mne ke Scythe nikdo nedonutil ani párem volů a taková hra v devíti lidech by bylo čiré bláznovství pro masochisty. A to nezmiňuju reálné obtíže a nemožnost hry na stávajícím herním plánu, které zmiňuje Jahman.

25.9.2019 15:53:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven CZ
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas