Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Barvené Scythe

Dlouho jsem se piplal s barvením figurek u základní hry, přikoupil i vzducholodě, sehnal promo karty a vyrobil si realistické suroviny. Když sme ji ale pak hráli, zjistili že kamarády už nebaví. Už to nebyla taková zábava jako prve a nějak to nefungovalo (našli sme pár chyb). Rozhodl jsem se tedy hru poslat dál a třeba někomu udělá radost. Většina lidí už asi hru má, ale pro ty kdo se nechce piplat s barvením a nepotřebuje další dva národy (invaze z dálek), tak v pohodě. Kdyžtak můžu poslat detailnější fotky. Víc v inzerátu: https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/78789/
28.11.2018 19:38:38

chyby
Prosím, o jakých chybách mluvíte?

28.11.2018 22:47:34

Chyby
Jj, taky by mě ty chyby zajímalo, já aby mě ta hra konečně taky přestala bavit :D

29.11.2018 06:25:10

Rase
třeba že vzducholodě dost zabíjejí ono počáteční čekání, než hráč získá schopnost brodění a bude moct expandovat mimo domovskou oblast. Seveřané tak taky prakticky přišli o hlavní výhodu v možnosti překračovat řeky. Obecně nám hra končila už po pár kolech, získáním hvězd, což bylo dost škoda. Navíc ve hře se pořád čekalo na pohyb. V podstatě to bylo o tom, kdo první získá zrychlený pohyb, vyhrál, jelikož pozbíral většinu karet setkání.
Za mě tedy tak nějak zklamání, což mě štve, jelikož grafika a celý svět je úžasný

29.11.2018 07:49:30

Rase
Co dělali ostatní spoluhráči když jeden posbíral žetony setkání? Hráči ho mohou vyblokovat a vyprovokovat k souboji. Nemůže vynikat ve všech atributech. Není bezpodmínečné brodění. Můžeš postavit, pokud ti podmínky dovolují levně důl a překračovat svou domovinu skrz doly a prvnímu mechu dát +1. Vzducholodě jsem nehrál opravdu umožňují, aby hra skončila po pár kolech nasbíráním 6 hvězd ?

29.11.2018 08:24:39

Rase
A karty setkani sbirate jen s hrdinou, ze?

29.11.2018 08:44:36

Sub.
Moj nazor je vzducholode nic neurychluju, skor naopak, a navyse kazda hra ina vlastnost. Niekedy sa ta vlastnost ani nehodi na taktatiku hraca, takze ju moc ani nevyuzije. Neviem si predstavit jedneho hraca pozbierat vsetky stretnutia, ved dovtedy ho tri krat porazim v boji, a on by musel robit kazdy druhy tah pohyb. V scythe je odpoved na kazdu taktiku podla mna.

Mia san mia...

29.11.2018 09:31:08

Rase
Rase, tyhle komentáře ber jako inspiraci, je možné že jste něco v pravidlech přehlídli a hráli špatně, tím se zbořila zábavnost..

29.11.2018 09:58:39

yodle
problém byl asi v tom, že sme hráli ve dvou, kolega měl od základu víc bojových karet a zkrátku se mu se Sasy nějak dařilo. Já se právě pachtil s tunelem, asi blbá souhra náhod, ale jeho to vlastně nebavilo taky. Dřív nás ta hra bavila mnohem víc, tak nevím, možná už máme vyšší level z jiných her

29.11.2018 09:59:55

všem
díky všem za reakce
sbírali sme žetonky jen hrdinou, soupeři se zkrátka podařilo dost rychle získat tři a pak už jen úročil náskok získaný ze setkání. Myslím že se mu i podařilo odehnat mého hrdinu. Když sme hráli holou hru, tak mi přišlo všechno v pohodě. Možná to ale bylo spíš tím že sme dřív hráli ve čtyřech, tak nebyla hra tak vyhrocená (jedna porážka neznamenala zásadní nevýhodu).

29.11.2018 10:21:31

Pocet hracu
Na krabici je sice 1-5 hracu, ale realne to je hra pro 4-5 hracu. Porad je to strategicka, konfliktni, area control (s dalsimi prvky) hra a takove se hraji ve vetsim poctu nez 2 (i 3 je podle me malo)

29.11.2018 11:54:06

Beholder
Potvrzuju. Ve 2 je to prostě spíš taková studená válka, kde se ti hráči sebe bojí, protože boj znamená pak prohra i hry. Ve třech je na mapě stále dost místa a pořád není potřeba se prát. Ale ve 4. Dostává to prostě jinej rozměr a je potřeba se za sebe bít.

29.11.2018 12:49:51

vo dvoch
Už som to niekde písal, že scythe je také, aké si ho urobíš. My hrávame prevažne v 2 a musel by som veľmi hľadať v pamäti, či bola vôbec nejaká hra kde sme nemali boj :) . A hrávame celkom často. Boj vôbec neznamená prehru, nik nekáže investovať body bojovej moci, veď máš kartičky :). Prinajhoršom sa vrátia jednotky do boja zapojene na základňu. A to zas taky trest nie je. Jedna bojová hviezda nie je rozhodujúca, ak si šikovný. A zas naopak, keď už mám hviezdu za bojovú moc, načo mi je šetriť si body bojovej moci na koniec hry? Hneď napadnem súpera, investujem max vojenskej sily na kolečko a pridám dobru kartu. Prehral som už veľa krát boj a dokázal som hru vyhrať. Bojová hviezda nie je vôbec u nás rozhodujúca. Je to o tom ako sa ti podarí vyskilovať tie ostatne veci, obzvlášť po rozšírení vzducholodi, kde sú alternatívne konce. Neviem prečo panuje názor, že scythe v menšom počte-rovná sa, solitérna hra, veľa miesta na mape, žiaden boj, žiadna interakcia :) . Veď keď si šikovný vieš sa na dva ťahy dostať na druhú stranu herného plánu :). U nás je to presne naopak. 1-2boje sú štandard (3 nie sú výnimka) . Interakcie mame až až, lebo ju chceme. Väčšinou vyhráva ten, kto vie najlepšie maximalizovať svoje akcie na hráčovej doske, nie ten kto vyhrá boj. Karta továrne nehraje veľkú úlohu (aspoň v hre vo dvoch), áno dopomôže, ale že by výrazne posúvala k víťazstvu sa nedá povedať. Naopak si myslím, že vo veľkom pocte hráčov, je to len a len o boji! Lebo nemáš na výber, keďže sa nikam poriadne nedá pohnúť. A hráč čo by aj vedel na tom svojom kusku mapy, nakombiť tak dobre svoje akcie, aby mal čo najskôr 6hviezd, bude musieť zbrojiť a dávať si na to pozor. V menšom počte máš na výber a my sa radi vo dvojke pobijeme vždy, lebo nás to baví. Ale koho to nebaví má vo väčšom počte smolu.

Scythe je také, aké si ho hráči urobia.


29.11.2018 13:44:05 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
To se nám to tu rozjelo... Jen kvůli reklamě na bazarovou aukci, která tu podle mě nemá co dělat...
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM

29.11.2018 15:09:46

1a2a3a4 však co :)

....tak když tam napsáno (našli jsme pár chyb) tak to bylo jako červený hadr.... jako alarm v ponorce..... tož tak :)

29.11.2018 15:19:27

ve dvou
je scythe opravdu slabota

29.11.2018 15:43:16

ve dvou
=>Selbyy : Tvůj názor :) . Já třeba souhlasím s JAHMANem, že i ve dvou je to super. Zrovna dneska jsme zahráli s kolegou naprosto parádní partii. Tož tak. Sto lidí, sto chutí.

30.12.2018 23:39:37

dvaja
ak v dvojici sami máte problém, tak si pridajte automu, tá to pekne okorení...

30.12.2018 23:58:18

Vybíráme z Bazaru

SHIFTING REALMS - NOVÁ, NEROZBALENÁ! ENG
SHIFTING REALMS - NOVÁ, NEROZBALENÁ! ENG
Akt. cena: 449 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas