nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Santy Anno

Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Granna
Repos Production
Autoři: Alain Orban
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hola hej, dálky zatrolený.
Hola hej, plachty vytažený.
A rum vostrej jako křen už bocman rozlejvá!

Právě tuhle starou pirátskou odrhovačku jsi zpíval, když k tobě včera v krčmě přistoupil věhlasný kapitán Zeus Sydopoulos. Najal si tě spolu s partou dalších námořníků pro svou flotilu 8 lodí. Jenže ti neřekl, na které lodi popluješ. Sakra, do všech tresčích hnátů a žraločích krků! On ti to nejspíš řekl, jenže pinty rumu ti to z hlavy úplně vygumovaly. Dnes ráno si sotva vybavuješ barvu plachty a z názvu lodi ti naskakuje jen první písmeno. S pořádnou kocovinou přeskakuješ z lodi na loď a snažíš se co nejdříve přihlásit do služby tomu správnému lodnímu kadetovi. Čím dřív svou bárku najdeš, tím víc zlaťáků z toho kouká. Tak hola hej, dobrá vlna nečeká!

Santy Anno je rychlá karetní postřehovka, ve které se stáváte námořníkem, snažícím se dostat na správnou loď. Co je na tom složitého?

Všech 8 lodi se před zahájením hry rozestaví do kruhu. Lodě jsou namalovány na číslovaných kartách. Všimněte si, že vždy pouze 2 lodi mají stejnou barvu plachet, trupu, nebo třeba lodního koše. Brzy se vám to bude hodit.

Každý z hráčů se na začátku postaví na libovolnou z nich. Poté jeden hráč vyloží viditelně na stůl 5-9 karet s indiciemi pro přesuny z lodi na loď. V okamžiku vyložení poslední karty začnou hráči v duchu co nejrychleji přeskakovat mezi loděmi podle těchto indicií. Každá indicie znamená pouze jednu správnou možnost, kam přeskočit. Některé karty dokonce znamenají, že má námořník zůstat na své lodi.

Na lodích musíte sledovat:

  • barvu trupu
  • barvu plachty
  • barvu strážního koše
  • barvu tabulky se jménem lodi
  • počáteční písmeno lodního jména
  • pozici lodního papouška Coco.

Jakmile si jste jisti, že váš námořník v duchu doskákal na správnou loď, odložíte jeden svůj žeton na cílovou loď a druhý na společnou hromadu. Až všichni hráči položí své žetony, nastává nejoriginálnější fáze celé hry, bleskové vyhodnocení.

Jednoduše se otočí karty s indiciemi a na rubové straně se objeví linky ukazující správný přesun. Jednoduše tak sledujete svou linku ze startovní lodi až na cílovou a poté porovnáte, zda na ní skutečně svým žetonem stojíte.

Nejrychlejší hráč dostává nejvíce zlaťáků a všichni další o něco méně.

Hra Santy Anno se hraje na několik kol a v každém se rozdává o jednu kartu indicií více. Takže i vaše cesta mezi loděmi se prodlužuje až máte ze všech těch plachet, trupů a pozorovacích košů pěkně zamotanou kebuli. Pokud chcete nějakou netradiční odpočinkovou hru, můžu vám Santy Anno vřele doporučit.

Autor: husak

Rozšíření hry (1)

Santy Anno - Blackbeard at the Pub (2006)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 3 - 8 hráčů od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Vybíráme z aukcí

Decrypto (CZ verze) - nové
Decrypto (CZ verze) - nové
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>