Samurai Swords - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Milton Bradley
Autoři: Michael Gray
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reprint

Tak pote, co jsem se po letech dokopal k nakupu Shohuna, tak se dle Geeku chysta reprint!;) Pry na polovinu tohoto roku, tak jsem zvedav, jestli to bude cistej reprint nebo remake...
10.2.2011 15:49:52

aneken
a kdo to bude vydávat?
mimochodem bereš to s sebou na sever? že bychom to konečně zkusili (tahat pax asi nemá smysl což?)

10.2.2011 16:05:19

aneken
To hrozně rád slyším. O hru budu mít zájem.

10.2.2011 16:08:16

Super
snad to Hasbro nepodělá, ale jsem zvědav, jak to bude vypadat. Ta stará edice má něco do sebe.

Pax neberte, jestli jede i bušmilska :)

10.2.2011 16:10:33

Sydo
Což je ovšem podmínka i u mne...

10.2.2011 16:30:05

kandelabr
Berem;)

10.2.2011 16:50:16

sydo
No doufam, ze ne, novy edice Axisu se jim taky docela povedly, tak snad to bude dobry;)

10.2.2011 16:50:47

Preview
Tak tady máme první preview obrázek, jak bude vypadat nová edice. Co se komponent týče, vypadá to opravdu dobře. Co myslíte?

http://cf.geekdo-images.com/images/pic973044.jpg

21.4.2011 09:25:40

Thales
Prakticky presna kopie starsi hry. Vypada to moc pekne, ale aspon budu moct delat ramena, ze mam original;)

21.4.2011 09:27:17

to Thales
mnam

21.4.2011 09:31:53

thales
Škoda toho plastu tam, ale i tak to asi kousnu a pořídím si.

21.4.2011 09:39:52

Sjone
Me tu ten plast prijde prirozenej, protoze jsem na nej zvyklej. V dobe, kdy jsem to hral, byly jeste FFG na houbach a tak jsme na hru s peknyma plastovyma figurkama koukali jak na zjeveni;)

21.4.2011 09:46:28

aneken
Já to beru, ale tahle hra mi přijde taková až elegantní a do ní je ten jednolitý plast takový humpolácký. Nevím, od koho ten reprint tedy bude, ale Britannie od FFG se také obešla bez plastu. Ale to je stejně jen takový soukromý povzdech a chápu, že figurky víc táhnou.

21.4.2011 09:52:15

Sjone
Mam tu hru docela nahranou a ten plast do ni proste patri;). Zetonky by ji ucinily dost neprehlednou, protoze na mape budes mit pres sto jednotek, to je s figurkama jednodussi. A neni to zadna hardcore wargame, je to docela odlehcene, tekze zetonkovanim/zeslozitovanim by si podle me jen ublizili z marketingoveho hlediska.

21.4.2011 10:19:46

aneken
Mas ji, takze ti budu verit a tesit se na reprint

21.4.2011 10:22:29

Aneken
Já ještě přelouskám pravidla a uvidím. Ale vizuálně to vypadá moc pěkně, to se marketingu povedlo. ;-)

21.4.2011 10:35:36

jaká je?
Protože jsem odložil nákup GoT až na dobu, kdy vyjde II.edice, začínám pokukovat po této hře,resp. po reprintu Ikusa. Tradiční otázka zní: jaká je? Hlavně mě zajímá jaký je podíl náhody, jak jsou řešeny boje, jak je to s vyvážeností hry a jestli je něčemu podobná?

13.8.2011 14:07:43

rbx

Sasa
co jsem cetl pravidla, tak boje jsou reseny ciste kostkami. Kazda jednotka ma nejake cislo, ktere myslim podhazuje. Kdyz se to podari, tak je hit. Jsou tam ale i strelci, kteri maji first strike, takze utoci prede vsemi. Nejsou tam zadne karty, ktere by to ovlivnovaly, takze je to o nahode.

13.8.2011 15:42:23

IKUSA
Tak chlapi pochlubte se. Jaká byla hra?

19.8.2011 07:21:38

rbx

Parxel
nic moc, Kubis po prvním kole odešel za ženou, takže to skončilo dřív, nez to začalo. Vlastně jsme to nezahrali, protože po prvním kole se neda udělat zádný soud. Každy měl jinou strategii a netušíme, jestli dobrou, nebo spatnou. Musíme zahrát znovu a poradne.

19.8.2011 09:45:33

Hraní
Pořídili jsme si reprint Shoguna na dovči v Polsku a mám za sebou několik partií se syny a kamarádem. Je to taková klasická Milton Bradley hra (stejná série jako Axis and Allies). Takže sice kostky, ale díky velkému množství hodů se to nějak stasticky vyrovná a nakonec je to o taktice a na rozdíl od A&A i o vyjednávání a zrazování ve správný moment. Složitost herního modelu nižší, atmosféra výborná. Tak nějak z toho dýchají ty samurajské řežby. Fajn odpočinková hra na dovču.

Pokud můžu zalovit v paměti jak vypadaly starší verze, tak mi tento reprint přijde úplně stejný.

22.8.2011 16:46:04

ikusa
tak sem vcera zkusil v tomovkach a mam z toho takove rozpacite dojmy, kdybych to nehral jak nejvetsi hovez tak si myslim ze se hra dost protahne a rozhodne vylozene jen nahoda pri nejake epicke bitve.

hrali jsme ve trech a hned v druhem kolem sem zariznul jednoho soupere a sebe tim ze sem skoro znicil 2 svoje a 2 souperovy armady... nasledne sem predal elenistarovi zezlo a odkracel (promin elenistare asi te to pak uz moc nebavilo)

14.9.2011 10:56:01

rbx

Loser
nakonec jsem to vyhral, ale takovym rozpacitym dojmem, protoze vyhrava ten, kdo ma v jeden okamzik 35 provincii a nemusi se dohravat kolo. Coz kluci nevedeli. Vypadalo to docela zajimave, protoze jsem celou dobu vedl, mel jsem nejvetsi prijmy, ale mel jsem slabe armady, ktere jsem nedokazal naplnit a kdyz uz, tak se stretly s jinou armadou a dostaly docela na frak. Takze pak jsem jen cistil postupne ty provincie s jednim vojackem a snazil se co nejrychleji zabrat tech 35. Panchy ale zesilil a jel na to, ze nam zabije vsechny velitele armad a tim by taky vyhral. Verboval docela dost roninu a cistil to tam fakt ukrutne. Vicemene jsem vyhral za 5 minut 12, protoze v dalsim kole bych prisel o spoustu provincii. Nedokazu si predstavit tu delsi variantu a priste spis nastuduju pravidla k te rychlejsi variante, co je zminena na konci pravidel.

14.9.2011 12:45:52

rbx
me prijde ze tam je sice docela dost taktickych manevru ale i tak je to brutalni dicefest na to jak dlouho to ma herni dobu, asi by to fakt chtelo nejakou kratsi variantu a hrat to v plnem poctu, ale verim ze roninove a ninja jsou hodne dobre vyuzitelni

kazodpadne si to klidne rad nekdy zahraju znovu

14.9.2011 12:52:31 | Upraveno autorem (porovnej)

loser
Hele, nebylo to tak špatný. já jsem pak panchyho používal jako živý štít a snažil jsem se ho tlačit na zelenýho. Ale za hru jako takovou, tak se přidámvám s tím, že na to, co hra přináš, tak je asi dlouhá. Rozhodně mne zajímá ta rychlá varianta hry. Překvapuje mne, že není nějaký limit na doplňování armád jednotkami. plácnu třeba pět. Takhle absolutně zdecimovaná armáda se může doplnit okamžitě.

Líbí se mi ta ten efekt to vyloďování se. To si útočník často rozmyslí. Dále si nemohu pomoci, ale na první pohled mi přišlo, že jednotky resp. cena za ně je nějaká divná. Třeba. bych lučištníka za to jedno koku posílili aspon na sedm, né li na 8. Swordsmany aspon na sest. spearmany bych nechal. chápu, že se to dolaďuje tím, že do armády můžeš nacpat jen omezené množství samurajů, ale stejně. Ten bowman mi leží celkem v žaludku.

14.9.2011 13:04:32

rbx

elenistar
bowman me prisel pozdeji k nicemu. Prece jen bylo lepsi si hodit treba osmi kostkama za gunnery, nez 3 za bowmany. Pomer cena/vykon upln enekde jinde.

14.9.2011 13:09:25

Vybíráme z Bazaru

Splendor
Splendor
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas