Safari Bar - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Zoch Verlag
Autoři: Stefan Kloß
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dvě hry zároveň?

Ahoj, nezkoušel jste někdo smíchat 2 hry a udělat z ní hru pro až 8 hráčů? S tím, že se od sebe samozřejmě odliší, aby bylo poznat, čí je přesně zvíře… nebo je to hloupost? Díky za názory :)

24.10.2023 12:55:34

Nezkoušeli jsme, ale slyšel jsem od Filipa z Planety her pro změnu docela vtipnou párty variantu hry … 
Vezmou se karty, všechny se smíchaj dohromady a každý dostane random 12 karet + designovanou barvu.

Tj. může mít v balíčku víckrát stejné zvíře, ale od různých barev. Musí si však dávat pozor, koho, respektive KOMU dostává zvířata do baru, protože každý hráč si pořád bude počítat body za svou barvu.

Ještě jsme to nezkoušeli, ale zní to jako prča. :)

24.10.2023 13:17:00

Hra v 8 by byla hrozně utahana.

@TomL 

Jsme zkoušeli trošku méně náhodnou variantu tohoto.
Každý rozdělí svá zvířata na balíčky v počtu hráčů. Ty si jednotliví hráči rozdělí tak, že každý má v balíčku stejný počet zvířat od každého hráče. A hraju zas jen za svou barvu.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

24.10.2023 13:22:54

Nemyslím přímo v 8, ale je nás použitelných 5… a bylo by mi líto, kdyby 1 jen koukal :)

24.10.2023 13:26:39

Zvolil bych raději jinou hru, která 5+ umožňuje. S podobnou myšlenkou jsme taky kdysi koketovali, ale mohlo by se stát, že ve špatné konstelaci karet se jeden ani nedostane do baru. Ve 4 to má k tomu občas blízko, ale funguje to dobře.

Varianta s náhodně smíchanejma barvama je vtipná, zábavná, ale úplně náhodná. Před lety jsme vymejšleli a zkošeli, co se dalo. :)

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

24.10.2023 17:47:53

Vybíráme z Bazaru

Bloodstones - KS edice - 2x hrané
Bloodstones - KS edice - 2x hrané
Akt. cena: 1850 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas