Sabotér: Rozšíření

xxxxxxxxoo hodnoceno 104x (Seznam vlastníků)

Sabotér: Rozšíření - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sabotér
Počet hráčů: 2 - 12
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Frederic Moyersoen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Máte už s druhou verzí sabotérů někdo nějaké zkušenosti? Četl jsem že tam přibude několik změn, tak by mě zajímalo, jaké to je v porovnání s předchozí verzí.
10.5.2011 06:49:58

O hře
Na stránkách Z-man Games mají pravidla: http://www.zmangames.com/
Po přečtení se mi zdá, že tu hru zbytečně zatěžují pravidly... Právě velmi jednoduchá pravidla byla velkou výhodou Sabotéra a s tím rozšířením se asi trochu vytrácí.

10.5.2011 17:26:03

Pravidla
Pravidla jsou vpodstatě pořád jednoduchá. Viz cz pravidla

11.5.2011 06:55:02

C64
Saboteur a Saboteur 2, to mi zni jak zlaty casy nadupanejch osmibitovejch masin :)

11.5.2011 08:02:45

Chudáci sabotéři
Ahoj, nemá někdo zkušenost s rozšířením? Protože tu máme problém, že je dost malá šance, že vyhrajou sabotéři. V jedničce to bylo tak, že vyhráli tím, že trpaslíčkům došly karty, tady je ale nových karet spousta a hrací pole je pořád stejně velký, takže je dost nepravděpodobný, že se karty vyčerpají. Sice se na začátku oddělá deset karet, zkusili sme aji trochu rozšířit pole, ale stejně.. vůbec to nepomáhá..
Další problém - když hrají třeba jen sabotér a geolog, tak vlastně nikdo nemá cíl dojít ke zlatu a nevím, kdy hra končí a jak se to pak hodnotí. A takových věcí je tam víc, pokud nehrají všichni trpaslíci. Celkově si s tím často nevíme rady. Pravidla o tom nemluví. Četla sem teda jen anglický, ale český budou předpokládám stejný.

6.1.2012 19:05:41

Re: O hře
Ahoj, hrál jsem několik her "starého" Sabotéra a přišlo mi to jednoduché, zábavné. Docela mě zajímalo, co s tím udělalá rozšíření.
Hrálo nás 10 a moje dojmy nejsou moc pozitivní - hodně druhů postav s rozdílnými zájmy (hodně strategií najednou), některé postavy v tomto počtu lidí neměli šanci získat žádné zlato, z mého pohledu moc velká náhoda (neurčitost), jaké postavy jsou ve hře.
Závěr - zklamání. Možná to ale bylo dáno velkým počtem hráčů, ale nejsem si jistý, zda to budeme zkoušet ještě další session ... :-(

8.1.2012 15:01:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Dvojka - je dokonalá
Přibližně rok jsem hrál se svojí skupinou jenom jedničku a rozšíření mi leželo doma a při letmém shlédnutí pravidel jsem se ho bál i já. Hrajeme vetšinou v 7 nebo v 8 lidech ale zažil jsem hru v 11. Při vysvětlování se na mě nejdřív hráči dívali divně, po odehrání 2 her byli všichni nadšení a k jedničce se rozhodně vracet nebudeme. Hra s rozšířením dostane úplně jiný rozměr. Nové akční karty dokážou úplně zamíchat s cílem i stylem celé hry a na jejich názorné ikony se dá hodně rychle zvyknout. Styl rozdělování role vnáší do hry prvek absolutní náhody. Možnost odhodit 2 karty a zrušit před sebou negativní kartu odstaní zase ze hry dead-lock pro hráče, který má rozbitou jakoukoliv věc pro stavění chodbiček a nemůže se prolízat k nějakému novému(opravenému) vybavení. Možnost odhození 1 - 3 karty a nalízat nové, zase usnadní práci komukoli, kdo si nabral špatnou počáteční ruku.
Závěr - z počátečního zmatení ze změny systému hry, která není tak velká, se rychle otřepete a pak už si jenom užíváte hru plnou intrik, podvodů, lží a manipulace :-)

16.10.2013 11:24:12

Sabotér vs. geolog
Co se týče strategie geologa, jeho cílem by mělo být prokopat se ke zlatu, aby tak připravil o vítězství sabotéra (a samozřejmě přidávat současně do hry co nejvíce drahokamů). V takovém případě by totiž neměl sabotér na zlato nárok. Vyhraje-li sabotér, mají nárok na zlato dle svých pravidel oba, což je při hraní na více partií pro geologa nevýhodné, protože umožnil soupeři zisk zlata.
Sabotér zase může při cestě za vítězstvím využívat pravidla, že smí zahodit až 3 karty a dobrat si za ně nové. Tím zrychluje tempo hry a může trpaslíkům vyfouknout karty, jež by potřebovali k dostavbě.

2.1.2016 22:34:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Geolog
Geolog nemůže prohrát. Vždy získává tolik nugetů, kolik je v chodbách krystalů, ať už vyhrají kopáči nebo sabotéři.
Pokud jsou ve hře jen geologové a sabotéři, může kolo skončit stejně jako vždy 2 způsoby - někdo (nejspíš geolog) se dokope ke zlatu nebo dojdou karty.
Jak psal Shark, geolog (pokud si všimne, jaká je situace) by se měl snažit ke zlatu dokopat, protože tím připraví sabotéry o 3 nugety. Sabotéři by se naopak měli snažit zavalit co nejvíce krystalů...
Navím, v jakém počtu jste, Margot, hráli, ale jen geologové a sabotéři jsou dost nepravděpodobná varianta. A hlavně - hraje se na tři kola a role se pokaždé mění.

3.1.2016 09:09:01

Vybíráme z Bazaru

Marvel united Horsemen of apocalypse
Marvel united Horsemen of apocalypse
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas