Runewars - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nejasnosti v pravidlech

Ahojte tak jsem si pořídil tuhle krásnou hru a drtím pravidla. Mám dotaz (zřejmě jich časem bude víc :D) nerozumím přesně pravidlu k akcím pro hrdinu ve Fázi dobrodružství -
můžu při ní použít všechny 3 akce (pohyb,léčení,výcvik) po sobě v jednom létě? na straně 26 je příklad kde se elfký hrdina jen lečí ale Uthukský hrdina prodělá výcvik a po té se ještě přesunuje. Původně jsem to chápal jako 1 akce na léto ale teď si nejsem jistý jak to je.

7.4.2012 23:11:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Akce
Každý hrdina může vykonat pouze 1 z těch 3 akcí. V pravidlech je příklad, že jeden hrdina se cvičí a druhý! se přesunuje.

8.4.2012 00:15:52

Droll
ok díky...už to vidím..asi si dám pauzu O:) číst to na jeden zátah asi není dobrý normálně jsem to přehlídl..ale díky...

ještě jedna věc : strana 19, Pohyb a umístění neutrálních
jednotek taktickou kartou :

Některé taktické karty umožňují hráči umístit a/nebo
neutrálními jednotkami. Pokud jsou někdy umístěny nebo
přesunuty do oblasti ovládané hráčem, stanou se jeho spojenci.
Pokud se spojenecké jednotky přesunou do volné nebo neutrální
oblasti, přestanou být spojenci.

pořád nemůžu najít která karta je namysli.

8.4.2012 00:51:43

General
Je tam myslim karta Flute of Possession nebo tak neco, ktera umoznuje pohyb neutralu.

8.4.2012 02:01:32

Karta
Jsou myslím tři taktické karty hýbající neutrálama: BAND OF BRIGANDS,
LOST CITY a SPREAD DISSENT, přičemž první je přímo umístí na území hráče a dělá tak z nich spojence, druhé dvě způsobují ústup jednotek a ten nelze provádět na nepřátelské území.
Pak je tu odměna pro hrdiny FLUTE OF POSSESSION a ta neutrály přesunuje, takže je možno i na (pro ně) nepřátelské území.

8.4.2012 20:20:05

Droll
dik za vyčerpávající upřesnění :)

8.4.2012 21:24:33

nejasnosti
Tak zítra mě čeká první hra a do té doby bych chtěl doladit poslední nejasnosti...už jsem se na to několikrat ptal ale někdy jsem dostal protichůdné odpovědi tak už se v tom nevyznám..chce to asi public diskuzi :) takže se prosím přidejte

1: Může se stát že při souboji hrdinů skončí boj nerozhodně? Pokud nebyl ani jeden zabit tak zůstávají oba na stejném hexu nezlomeni (jen útočník už nemůže dál hrát)

2: Při epické variantě se mají zahazovat roční období kde se odkazuje na manipulaci s nepravýma růnama. Tím pádem hromádka karet dojde dřív než ostatní. Zamíchá se a jede se znovu celá hromádka?

3: STAFFE OF LIGHT -
+ errata
Otázka: Může hrdina použít uprostřed bitvy kartu pokladu „Hůl světla“, aby
sjednotil rozprášené jednotky a učinil je tak znovu bojeschopnými? Jinak řečeno,
chápou se tyto jednotky, že jsou na stejném území, jako je i hrdina?

Odpověď: Ano, hrdina může použít Hůl světla ke sjednocení jednotek uprostřed bitvy, ovšem pouze v případě, že se jedná o hráčův tah. Tato karta funguje obdobně jako karta výhody „Volání do zbraně“.

tj. takže můžu kartu použít k postavení jednotek na území s hrdinou mimo bitvu..tak i v bitvě třeba uprostřed 3 kola (abych průběžně zlepšoval stav před sečtením síly) ?


4: BLACKMAIL – hraj na začátku bitvy, ve které se bráníš. Tvůj protivník se může ihned stáhnout. Pokud se nestáhne, ztrácí dva žetony vlivu a odhodí dvě náhodné taktické karty.

tj. Při stažení budou jeho jednotky rozprchlé?

a poslední je karta RALLY CRY

je tam ,,zahrej v průběhu bitvy nebo svého tahu,, - v erratech je že jako obránce můžu jen při rozestavování jednotek....ale co když jsem útočník?..a v průběhu bitvy je snad i uprostřed bitevních kol ne??,,tak v tom mám trocha zmatek

12.4.2012 21:39:41 | Upraveno autorem (porovnej)

:(
opravdu nikdo neví?

13.4.2012 10:54:56

nejasnosti
Už jsem se vyjadřoval takto:

1) Ano, může se stát, že ani jeden hrdina během boje nepadne a nic se neděje (zůstanou jim jen zranění).

2) Žádná karta období se nezmiňuje o falešných runách, takže není co odhodit.

3) Hráč může stavět během svého tahu! jednotky na poli, kde je hrdina a to buď ty, které se právě účastní bitvy nebo ty, které se bitvy neúčastní. Tyto jednotky ale nelze dodatečně přidávat do bitvy (prostě stojí na poli a čekají, jak to dopadne).

4) stejné jako 3), ale může to zahrát i obránce. Ve FAQ je napsáno, že tuto kartu lze zahrát buď na začátku bitvy (po položení žetonu) a postavit rozprášené jednotky přímo do bitvy a nebo v průběhu bitvy, ale pak nejdou jednotky postavené na poli přidávat do bitvy - stavět jednotky účastnící se bitvy od začátku ale jde normálně. Navíc tam je poznámka, že pokud bude bitva prohrána, tak ustoupit z pole musí i případně kartou postavené jednotky (které se bitrvy neúčastnily) a stanou se rozprášenými, pokud nemají kam ustoupit, tak jsou zničeny.

13.4.2012 12:42:30

GeneralX
odporúčal by som ti tú hru aspoň raz zahrať a potom sa ti vyjasnia otázky a pribudnú ďalšie. Otázky na karty tiež by si podľa mňa pochopil počas hrania.. Nieje to nič nejasné. Pri takýchto hrách sa nedá počas prvej hry nepozrieť do pravidiel :)

13.4.2012 12:47:47

nejasnosti
ok už to chápu :)

13.4.2012 13:18:51 | Upraveno autorem (porovnej)

získání hrdiny
pokud chci hrdinu přes kartu akce Shánění podpory (6) tak musím ale vyhodnotit napřed město abych mohl využít i výhodu v pořadí právě kvůli hrdinovi..jenže pokud nemám město..nemůžu vyhodnotit nic že? -já právě neměl město a dost mě štvalo že nemůžu najmout hrdinu když jsem ho potřeboval..

20.4.2012 15:18:34

získání hrdiny
No já to hraji že výhoda v pořadí vyhodnotit nejde pokud nevyhodnotíš hlavní efekt i když je to velmi omezující. Jak to hrajou jiní?

20.4.2012 18:15:33

tak my
Zdá sa nám to byť až príliš drsné, takže my to hráme tak že si toho hrdinu zoberieme. Nie stále je možnosť sa dostať ku mestu. Ináč ak by sme to mali brať tématicky, tak dáva celkom logiku si najať hrdinu v meste :)

21.4.2012 12:42:41 | Upraveno autorem (porovnej)

získání hrdiny
V pravidlech jsem nenašel nic o tom, že by se musel vyhodnotit hlavní efekt karty, aby se mohl vyhodnotit bonus. Jinými slovy pokud beru podporu z měst a žádné nemám, nedostanu nic, ale hrdinu si najmout můžu.
Třeba pokud chci brát strategické karty z rozkazu 1, tak snad nemusím povinně pohnou jednotkami.

21.4.2012 15:54:12

Droll
Je to přesněji v erratech (od Mortheho na straně 3) Pokud se hráč rozhodne nevyhodnotit hlavní efekt nemůže vyhodnocovat vedlejší....

21.4.2012 16:04:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Drazba
Caute, len sa chcem spytat> po akejkolvek drazbe, ktora je v rocnom obdobi, ziskava vitaz drazby draciu runu?

22.4.2012 19:43:10

kapitola
Teď moc nechápu jak to myslíš. Ale některé karty ročních období mají dražby..a ten kdo vyhraje dražbu získává pokaždé něco jiného někdy i runu.

22.4.2012 19:58:47

generalx
jar-mame drazbu :
Proveďte dražbu vlivem.
Pokud je celková nabídka
nižší než počet hráčů,
tak všechny karty rozkazů
s číslem 4 nebo nižším
jsou v tomto období
považovány za prázdné
(nemají žádný efekt).

Vitaz bere runu?

leto- drazba:
Zasedání Rady Čarodějů
Proveďte dražbu vlivem.
Všichni hráči, kromě
hráče s nejvyšší nabídkou,
ztrácí 1 od každého typu
ze svých surovin.

vitaz ziska drazbu?

hrame to prvy krat tak zistujeme co sa da :D

22.4.2012 20:05:37

kapitola
Ale vždyť na té kartě není nic napsané o růně. Vždyť na té kartě je jasně napsané že pokud nedáte dohromady tolik vlivu kolik vás hraje máte smůlu všichni a karty pod 4 nemůžete hrát. U druhého případu pak všichni co dali méně než výherce dražby snižují suroviny.... Ne každá dražba končí nějakým ziskem natož pak růnou..Čti pořádně karty :)

22.4.2012 20:25:20

generalX
aha , lebo v pravidlach je ze po drazbe ziskavas runu, teda zrovna v priklade je drazba kde ziskas runu. preto sme v tom nemali jasno.....ok, dik uz to chapem, a citam poriadne , len necitam dopredu vsetky karty obdobi :).

22.4.2012 20:42:31

Limit útočících jednotek
Vztahuje se limit jednotek v oblasti i na útok? Nebo můžu útočit libovolným počtem jednotek a po bitvě přebytečné stáhnout? V pravidlech to (myslím) není nijak specifikováno.

6.6.2012 13:01:38

Crimson King
V pravidlech to je ;) ... Nicméně je to tak, že zaútočit můžeš libovolným počtem, a pokud zvítězíš, přebytky stáhneš podle bežných pravidel. Když mi dáš chvíli, tak dohledám čísla stránek.

EDIT: strana 18 uprostřed
Hráč nikdy nemůže mít v jednom okamžiku na jednom území více než
osm svých jednotek (včetně spojeneckých neutrálních jednotek). Pokud
by vstup hráčovy jednotky na území způsobil, že zde bude více než osm
jednotek, musí být přebytečné jednotky zničeny (hráč si může zvolit, jaké
jednotky zničí).
Jedinou výjimkou k omezení jednotek na jednom území je okamžik, kdy
hráč na nepřátelském nebo neutrálním území vstupuje do bitvy.
V takovém případě může přivést do bitvy neomezený počet jednotek.
Podaří-li se mu v bitvě zvítězit, musí všechny přebytečné jednotky
ustoupit na jiné území (viz „Ústup“, strana 22).

6.6.2012 13:06:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe
Áa, děkuji, z nějakého pochybného důvodu jsem to přehlídl...

6.6.2012 13:12:56

priprava hry
mozu si hraci uz pocas pripravy hry umiestnit do pevnosti jednotky napr. ked hram za elfov po jednom warrior, archer a sorceress alebo az v hre ked vylozim kartu recruit?

27.10.2012 13:14:17

snouwy
Už počas setupu si berieš jednotky ako keby si vykonával recruit kartu, ale bez supermacy bonusu a dávaš samozrejme na stronghold... ;)

27.10.2012 13:30:45

Vybíráme z Bazaru

Root (CZ)
Root (CZ)
Akt. cena: 970 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas