Runebound (second edition)

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Runebound (second edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Darrell Hardy
Martin Wallace
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vzájemná kompatibilita rozšíření

K Runeboundu existuje množství malých i velkých rozšíření. Malá rozšíření jsou primárně určena pro hru se základe, nicméně některá z nich by jistě byla hratelná i s rozšířeními velkými. Chtěl bych tedy vytvořit nějakou tabulku, z níž by plynulo, která rozšíření se dají hrát společně a která jsou naopak vzájemně nehratelná.
19.1.2011 12:27:02

rbx

Morthe
jak to myslis? Chces zmixovat treba cervena rozsireni do sebe?

19.1.2011 12:28:13

rbx
to ani ne... spíš takhle (příklad): Mám rozšíření Terror of the Tomb. A tohle rozšíření můžu hrát se základem, Al Kalimem a Mořem (pouze bez červených karet), ale ne se Zimou a Džunglí. A takhle bych to chtěl udělat pro všechny. Popřípadě to rozebrat ještě víc na samotné karty (pro tohle velké rozšíření můžeš vzít tenhle zelený balíček z malého dobrodružství, ale musíš z něj vyhodit tu a tu kartu, protože ta se vztahuje k Margathovi).

19.1.2011 12:36:18

rbx

Morthe
takze ale ve vysledku chces namixovat karty setkani, protoze vse ostatni uz namixovano byt muze. Ja nevim, jestli to je nutne, protoze maji vetsinou jinou rubovou stranu, takze to bude takovy podivny hybrid, ne? A vlastne bude to jen na tobe a tve uvaze, jestli se zrovna tato karta do tohoto rozsireni hodi.

Ja nevim, ja v tom prilis smysl nevidim, ale treba me ostatni opravi.

EDIT> Pokud ale chces udelat tabulku, jak ktere rozsireni vyrobce doporucuje pomixovat, tak OK. Problem je, ze zima a dzungle doporucuji vse vyhodit, takze se to vlastne techto dvou rozsireni vubec nebude tykat.

19.1.2011 12:46:54 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
Totiž, co mě k tomu vede:
Hráli jsme základ v 6 lidech (to už nikdy více, nejvíc max ve 4) a poměrně záhy začaly docházet karty dobrodružství. Pokusil jsem se tedy vyrazit na modrou, dostal jsem do čuni (=ztráta mé jediné zbraně), jenže protože už nebylá žádná zelená a za chvíli ani žlutá, tak jsem v podstatě zkončil.
Dalším faktorem je, že základ sám o sobě už plně známe, abysme ho oživili, musíme přidávat malá rozšíření. Jak ale oživíš velké rozšíření, když má omezený počet karet a ty je po třetí hře už znáš a nemá tě moc jak překvapit?

Vzájemná různost rubů a kompatibilita se teď řeší na foru FFG, to by řešitelný bylo (bere se zespoda balíčku)

19.1.2011 12:57:32

Morthe
z hlavy:
class decky mozno libovolne pridavat, ale dost natahuji hru
item&allies decky ... bez problemu, mozno ruzne kombinovat
challenge varrianty ... maji stejny rub jako karty v zakladu, takze do velkych rozsireni je nacpes tezko
adventure varrianty aka alternativni konce ... jsou myslim tvorene hlavne pro zaklad, je asi mozne je naroubovat i na nektere velke rozsireni, ale asi jak kde ... treba si neumim predstavit ze narves obry na island of dread, nadruhou stranu nacpat na to rozsireni kde sbiras ty slechticke rodiny by asi slo

19.1.2011 13:08:56

k rozšířením
které je vůbec nejlepší rozšíření? nebo spíš, které nejvíce zlepšuje původní hru? Váhám teď totiž mezi koupí Sands of Al-Kalim a The Island of Dread...

27.1.2011 14:45:57

Desdi
Osobně jsme toho názoru, že menší rozšířření jsou lepší. Samozřejmě v poměru cena výkon. Některá významně mění gameplay, jiná jen přidávají potvory. Jediné co chybí, jsou hrdinové, ale já jsem si je vytiskl a nějak mě netrápí, že figurky úplně neodpovídají. Plus hraji s variabilním plánem, takže není důvod kupovat rozšíření.

27.1.2011 14:51:12

rbx

Stepan
nesouhlasim. Hrat Runebound porad na jednom planu muze byt po case nudne. Pak sice nastoupi jine Adventure varianty, ktere se take odehravaji na zakladnim planu, ale ta velka rozsireni davaji podstatne vic. Mam vse, az na Al-Kalim a jedine, cim jsem byl mirne zklaman, je Isle of Dread. Moc se mi libi Frozen Wastes, ktere zavadi novinku v podobe kruteho pocasi, takze se moc nevyplaci byt v urcitych terenech delsi dobu, protoze jinak umrznete. Take pribeh je uplne jiny a jde o to, lokalizovat na mape ztroskotanou kapsli s princeznou a tu pote doprovodit do urciteho mesta a vydrzet utoky ostatnich. Mists of Zanaga jsem jeste nehral, ale tam jsou zase kulty, coz je dalsi novy prvek a v Al Kalimu je treba pisecna boure, ktera se mapou pohybuje. Al-Kalim vsichni hodne chvalili a pokud se Desdi rozhoduje mezi Isle of Dread a Al-Kalimem, je to jasna volba pro Al-Kalim. Me se libi zimni realie a proto jsem si tenkrat poridil radeji Frozen Wastes.

Take je nutno rici, ze za mesic vyjde Runebound Essentials, ktery v sobe ma 6 balicku malych rozsireni, pricemz vybrali 2 adventure varianty, 2x karty setkani a k tomu vybaveni a spojence do mest. Cele to bude stat polovinu toho, co stoji 6 single decku samostatne.

27.1.2011 15:05:12

rbx
To je porad o pulku penez vic, nez by melo :)
Jinak si zapomnel na Midnight a ja porad cekam kdy ho poradne otestujem :)

27.1.2011 15:48:26

RBX
Mám tu variabilní mapu (http://www.boardgamegeek.com/image/188439/runebound-second-edition). Runebound nehrajeme tak často, aby to stálo za velké rozšíření, máme asi 5 malých rozšíření + spoustu homemade věcí, jako jsou stáje, lesní knihovna, příbytek čarodějnice v bažinách, trenéři, městské questy atd. To zajišťuje, že je vždy kam jít. Nám to bohatě stačí, ale proti gustu.....

27.1.2011 15:50:02

rbx
Mně se na Island of Dread právě líbili hrdinové, ale zase na druhou stranu mi příjde jestli ten hrací plán není těmi vodními oblastmi moc limitován a neumožňuje pak tolik variant pohybu. Ještě pro Island of Dread jedno plus, že je zde ke stažení přeložený návod. Sands of Al-Kalim má jednak dobrý hodnocení na boardgeeku, jednak se mi líbí hrací plán a hrdinové také nejsou špatný, a Frozen Wastes se mi taky moc líbí...tak teď nevím a příjde mi pak i dobrý jak říkáš, že musíš s tou princeznou dojít do nějakého města a vydržet útoky ostatních...to je pak určitě pořádná sranda u stolu :D
Tak se rozhodnu pro Sands of Al-Kalim nebo Frozen Wastes..jdu porovnávat :)

27.1.2011 16:08:58

Vybíráme z Bazaru

Agricola
Agricola
Akt. cena: 20 €
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas