Runebound (second edition)

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Runebound (second edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Darrell Hardy
Martin Wallace
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mapa Runebound a ine rpg

Kdesi som cital ze existuje aj stahnutelna variabilna mapa pre Runebound, tak ci bi ju mi nekdo mohol poslat na (evilubos@centrum.sk) alebo ju tu postnut popripade poslad na email scan original mapy ak by nekdo bol tak zlati. Este by som sa chcel spytat vase skusenosti a porovnania s inymi rpg hrami a porovnat ju s Runebound pretoze uvazujem o kupe tejto hry. Najlepsie by bolo aby hra bola dobre hratelna v 3 hracoch- viac sa nas nenazbiera.
5.5.2011 21:50:45

rbx

Cwoki
Nevim presne na co potrebujes sken originalu mapy, kdyz uvazujes o koupi. K posouzeni jak to vypada prece staci obrazky zde, nebo na BGG.
Jinak ja tu hru mam rad, protoze dovoluje velke moznosti vytuneni postavy a ma velkou variabilitu v rozsireni. Taktez je jednoducha a nema slozita pravidla. Jedine minus je, ze se dokaze dost casove natahnout. Pokud mam patrat, tak dalsi hra, kde si muzes vytunit postavu je Talisman, coz je dobra alternativa a nekdo to ma radeji. Je tam ale omezeny pohyb pouze po prstencich. Runebound je v tomto svobodnejsi. Dale je World of Warcraft Adventure Game, ktery jsem nehral a mnozi rikaji, ze je to rychlejsi obdoba Runeboundu. Nemam WoW svet rad, takze nedokazu posoudit. Dale je Proroctvi, coz je dobre, pokud ti vadi anglictina. Jeste je alternativa Exalted: Legacy of the Unconquered Sun, kde je uplne jiny princip amoznost tuneni postav neni moc velka. Ale je to tez putovani svetem s vybranou postavou a plneni questu.

6.5.2011 08:00:01

Runebound
Tu mapu som chcel na vyskusanie na doma aspon tak zbezne ci by nas ta hra bavila a ako by sa hrala v 3 hracoch... ale kde si som cital ze na boardgamegeek.com je aj modifikovatelna mapa ktora sa da stahnut no neviem ju nikde najst

6.5.2011 14:30:40

cwoki
Modifikovatelnou mapu je možné najít na Merlinových stránkách runebound.ic.cz ... nebo tam aspoň bývala.

Edit: A mapa na geeku není k nalezení u 2nd edition, ale u 1st edition ;)

6.5.2011 14:37:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Cwoki
Jinak pokud chceš Runeboundy vyzkoušet, zkus si najít nějaký herní klub ve svém okolí či blízkém městě a zkusit tu hru tam. Nevidím z kama jsi. Nicméně poměrně velké množství hráčů zde tuto hru má, a rádi si zahrají.
V brně můžeš navštívit, Planetu Her na údolní, v Praze RBXova Dráčka Toma, Ostravě Korunku. Ale kluby jsou aj v okresních či krajských městech tak různě :)
Vyhoď do hledám spoluhráče třeba nějaké vlákno s městem (pokud už tu není) a třeba se někdo chytí. Krom mapy potřebuješ k hraní ještě hromadu dalších komponent totiž.

6.5.2011 15:12:38

Jarkwis
No to ze v mojom okoli nic take neni uz som skor hladal nejake kluby ale nic som nenasiel. Co sa tyka tich komponentov tie by sme nahradili len tak narychlo spravenymi zetonikami atd... Mne sa ta hra dost lubi ale nvm ci aj mojim spoluhracom lebo doteraz sme hrali hry uplne ineho typu ....

6.5.2011 16:07:15

rbx

cwoki
a jak jste nahradili ty kvanta karet co tam jsou?

6.5.2011 16:37:42

rbx
karty sa daju stahnut....

6.5.2011 16:38:44

rbx

cwoki
uf, to sis tisknul a vyrabel tolik karet? Hmm, tak to by mozna vyslo levneji si to koupit, ale nebudu ti do toho mluvit.

6.5.2011 17:02:28

rbx
nn, este som netlacil vsetky karty ani nemam v plane, viem zebi ma to vyslo lacnejsie, akurat napr ked som si kupoval hru battlelore tak som si este predtym spravil doma taku malu homemade verziu na odskusanie - a vela som toho netlacil vecsinu som spravil vlastnorucne a tuna som mal v plane neco podobne

6.5.2011 17:09:29

Runebound
Este mam otazku k samotnej hre, pravila som si uz cital ale zatial len zbezne a nejak mi unikla cela pointa hry, ze o co vlastne ide ? porazit nejakeho draka ( cervene dobrodruzstvo) alebo o co sa tam hraci snazia, popripade ako ste to vy hrali, napr. my si casto robime aj take vlastne scenare napr. u Runewars tak sa chcem spytat ako je to z tymto, lebo ja by som uz aj teraz dokazal predstavit neake vlastne scenare ale zaujimalo by ma ako to vy hrate, a ci sa da neako skratit herna doba pretoze hrat jednu hru 4-5 hodin je dost hardcore pre nas. Pre mna osobne ked hram Runewars viac nez 3 hodiny hra ma pomali ale isto prestava bavit .......

6.5.2011 19:54:06

Modulární mapa - Runeworld
Morthe má pravdu, ačkoli se k těm stránkám už teď nijak moc nehlásím, je to tam ... jinak původní verze z geeku je zde:
http://www.boardgamegeek.com/filepage/8669/runeworld-zip

6.5.2011 22:21:50

to Cwoki
my sme hrali runebound na porazenie high lorda margatha, či ako sa volal. to je jedno z červených dobrodružstiev, ale táto hra má tú výhodu, že s trochou fantázie sa tam dá vážne vymyslieť vlastné pravidlá. čo sa týka hrateľnost v troch hráčoch, je to takmer ideálna zostava. alebo ešte v štyroch. viac hráčov - tak to je morda. zbytočne dlhá hra za málo muziky :-) takže v trojici isto odporúčam. a podľa príspevkov vidím, že si zo SR. tých klubov veľa nie je, ale sú. často sú skryté, že o nich nemusíš vedieť. odkiaľ presne si?

6.5.2011 22:33:05

rbx

Cwoki
je to v podstate proste. Pomoci kostek, na kterych jsou ruzne druhy terenu, si skladas cestu po mape a chodis od dobrodruzstvi k dobrodruzstvi. Za ne dostavas zkusenosti a penize. Za penize si ve mestech kupujes vybaveni a pomocniky. Za zkusenosti si zase vylepsujes vlastnosti postavy. No a cim jsi nabusenejsi, tim tezsi dobrodruzstvi (zelena je nejslabsi, cervena nejtezsi) zvladnes a tim rychleji se boostrujes. No a kdyz si troufnes na cervene, tak jednim z nich je drak, ktereho je potreba zabit.
Jinak tech alternativnich koncu je X, prodavaji se jako samostatne packy.

6.5.2011 23:30:05

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne Objevitelé - Neues Land
Carcassonne Objevitelé - Neues Land
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas