Rosyjskie Koleje

xxxxxxxxxo hodnoceno 52x (Seznam vlastníků)

Rosyjskie Koleje - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Vlaky
Herní kategorie: dopravní
Čeština: undefined
Vydavatelé: 999 Games
Filosofia Editions
Hans im Glück
MindOK
Z-Man Games
Autoři: Helmut Ohley
Leonhard "Lonny" Orgler
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Důležitý dotaz k ujasnění pravidel

Př: pole 3 na Moskva-Vladivostok trati. +1 dělník. Musím mít potřebnou sílu lokomotiv ještě před postavení hnědé kolejnice na toto pole, abych mohl vzít dělníka, nebo můžu již být s hnědou kolejnicí za tímto polem a v některém s dalších tahů, když vylepším lokomotivu z 1 na 3 a více můžu také vzít dělníka? Musí být pouze splněny obě podmínky, nebo musí být nejdříve splněna podmínka, že musím mít dostatečně silnou lokomotivu, než na pole vstoupím/přeskočím?

Nebyli schopni mi odpovědět ani na BGG a názory se evidentně rozcházejí. Možná v německých pravidlech je to jasné, ale nedokážu je přeložit a v anglických to již není úplně zřejmé.

Možná jsem špatně četl, ale nemůžu najít jak se to má hrát? Prozatím to hrajeme tak, že musíme mít lokomotivu před vstupem, jinak akce při postavení/přeskočení propadne.
12.12.2013 13:18:34

Kahy
Koleje a lokomotiva jsou dvě podmínky, které musíš obě splnit, abys pole získal - je jedno, v jakém pořadí, prostě je musíš mít. "Zároveň" neznamená "získat ve stejnou chvíli", ale "mít najednou". Pokud máš například hotové koleje, ve chvíli, kdy získáš potřebnou mašinu, fachman je tvůj (a obráceně). Propadání akcí nikde zmíněno není, takže toto můžete s klidem opustit (nechcete-li si pravidla záměrně komplikovat).

12.12.2013 14:08:27

díky
super

12.12.2013 16:00:31

Dotaz 2

10.3.2014 01:46:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

hra o trúny - cyklus Válka 5 králu
hra o trúny - cyklus Válka 5 králu
Akt. cena: 7 €
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas