Root: Rozšíření Plenitelů

xxxxxxxxxx hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Root: Rozšíření Plenitelů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Root
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
MeepleBR
MS Edizioni
Portal Games
Spielworxx
Autoři: Cole Wehrle
Patrick Leder
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ochránci ve zbroji

Ahoj,

zatím stále trénujeme, mám za sebou 5 her za ochránce, ale ještě se mi za ně nepodařilo vyhrát. Hráli jsme ve dvou s pomocníky nebo boty, většinou jsem byl proti plenitelům (vůdci zástupů). Za ně hrála manželka a vždy mě nakonec rozsekala :( Ale o to víc mě to baví! Je to výzva. Za ochránce musí člověk daleko více přemýšlet a plánovat. A zkrátka potřebují mít “klid na práci”. Když do nich neustále někdo šije a likviduje relikvie a jednotky, tak se to moc nedá. Jednou jsem zkončil na 29bodech a pak plenitelé udělali 8bodů za tah a konec 29:30 :D 

To byl zatím nejlepší výsledek a musel jsem to hnát až na krev (jezerní mapa - používat neustále vor na karty, vyrábět hodně předmětů,…)

 

Jaké máte vy zkušenosti? Máte nějaké osvědčené tipy? A snažíte se spíš hrát tak, že udržíte karty pro pátrání a obnovení tím, že máte převahu na daných mýtinách nebo se o to tolik nesnažíte a počítáte s odevzdáním karty? 

A využíváte obnovení více relikvií stejného typu najednou jednou kartou? Já ani ne, žetony mám různé a když je moc syslim, tak o ne přijdu. Držím na mýtinách jen max 3 bojovníky kvůli “žít z darů země”, ale někdy se asi vyplatí jich tam mít víc a toho jednoho prostě obětovat…

 

Jaké jsou vaše zkušenosti, strategie a úspěchy? Podělte se. :)

22.11.2023 19:59:04

My jsme zatím hráli jednou ve 2 hráčích jen “základ” Vůdce zástupů vs. Ochránci ve zbroji a musím říct, že mě Zástupy totálně rozsekaly… Velmi rychle se rozšířily a začaly mě brutálně masakrovat. Roli v tom asi hrála i náhoda, že když jsem zpočátku ovládala víc mýtin, našla jsem jedničkovou relikvii, a když jen 2 mýtiny, 2x přišly trojkové, takže jsem odhazovala karty. Navíc při boji mi 2x padlo 0:0, takže než jsem se nadála, zbyli mi na 2+2 Obránci, takže jsem to vzdala ve skóre 15:2 pro Zástupy.

Budu ráda za tipy a postřehy, jaká taktika funguje vám, a zda to je vůbec hratelné bez dalších rozšíření/balančních mechanismů.

16.1.2024 18:43:14

já je v akci viděl zatím dvakrát a to jednou za ně hrál. Nepřijdou mi tak intuitivní. Horda je více přímočará. Mají být vhodnou frakci pro hru 1 vs 1 a to proti horně. V takový moment si myslím, že jejich primární hra nebude jen relikvie ale taky hodně militantní hra. Přijde mi, že mají taktéž jednu z lepších pozic pro výrobu karet a chtějí mít všechny tři tábory ve hře pro nábor karet. Osobně jsem proti krtkům a hordě byl bodově velice mizerný protivník (dobelhal jsem se na 12 bodů), ale i tak se s jezevci dalo dobře rozjet na dominanci, s kterou jsem ostatním hráčům dělal velký problém. Jsem zvědavý na další hry.

16.1.2024 23:49:58

No s tím obnovením více relikvií stejného druhu  jednou kartou si nejsem úplně jistý. Dal jsem na to tady otázku a zatím bez odpovědi, ale myslím si, že to spíše bude obnovení JEDNÉ relikvie za JEDNU kartu. Třeba mi to někdo v otázkách potvrdí/ vyvrátí. Jinak mi ochránci přijdou teda dost silní. S ohledem na jejich verbovani nehledim kolik jich mám na mýtině a toho jednoho si klidně odeberu a pokud mám všechny tábory ve hře a tedy i vysoký přísun karet do ruky, nemám strach ze ztráty karet z příkazů. Přijdou mi obě frakce velice vyrovnané. 

17.1.2024 07:01:12

Vybíráme z Bazaru

Scythe modulární herní plán CZ
Scythe modulární herní plán CZ
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas