Roll Through the Ages: The Bronze Age

xxxxxxxooo hodnoceno 48x (Seznam vlastníků)

Roll Through the Ages: The Bronze Age - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Gen-X Games
Gryphon Games
Korea Boardgames
New Games Order, LLC
Pegasus Spiele
Quined White Goblin Games (QWG)
White Goblin Games
Autoři: Matt Leacock
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se haje?

Nemohl by někdo napsat o této hře, docela mě zaujal název a obal.
Díky
17.2.2009 13:05:44

hra
Je to kostková hra. Ačkoli design názvu i název samotný odkazují na hru od Chvátila, nemá s ní nic společného, kromě toho, že se buduje civilizace. Lidi z F:AT říkali, že je to legrace, ale mě to moc neláká. Navíc nechápu, jak mohl projít tak jasný plagiát Chvátilovy hry (název, logo).

17.2.2009 13:16:12

plagiat
nedelaji to cinani ? :-P

17.2.2009 13:32:54

Siaron
Ne :) dělá to "originální" autor Pandemicu...

17.2.2009 13:36:57

to all
Do konce tydne tu bude recenze (proto se to tu objevilo;), o vikendu jsem par partii nahral a povazuju to za peknou a pomerne originalni oddechovku a asi nejlepsi "dice game", co jsem hral. Pritom plati, ze to ma porad limity kostkovych her, kdo nema rad nahodu, ten at to nebere. I kdyz tu te strategie je docela dost. Co se tyce nazvu, hral jsem to mimo jinych i s Vlaadou samotnym a stocila se na to rec. Leacockuv puvodni nazev byl uplne jinej, zmrsil to FRED. Vlaadovi za to poslou par her, presto to povazuju za vysoce neseriozni, ze to s nim neprobrali predem:( Aspon ze to neni spatna hra;)

17.2.2009 13:51:43

to all
Já mám kostky rád, tak si počkám na recenzi.
Díky za info

17.2.2009 15:44:54

Pravidla
Tak nejak finisuju pravidla a napadlo me si jednu vec overit, bo nejsou idealne napsane. Samozrejme jsme to hrali celou dobu blbe a hra se tim urychlila (ziskavalo se vic zbozi vyssi hodnoty), ve Stokach si to musim zahrat spravne;)

29.4.2009 13:53:42

Video recenze
Peknou recenzi na tuhle hru ma Scott Nicholson (http://www.boardgameswithscott.com/?p=193). Musim rici ze nejdriv me hra vubec nezajimala, ale kdyz jsem to videl tak se zdala celkem zajimava. Kdyby byla i za rozumnou cenu, tak bych do ni i mozna sel. Coz pro me ale zatim neni :)

30.4.2009 12:56:24

VV
No me se to docela libi:) Nakonec jsme to vcera zkusili s pritelkyni a kamosem podle spravnych pravidel a hned to davalo vic smysl. A 720 mi za hru neprijde az takova palka:)

30.4.2009 13:27:33

aneken
No za 6 kostek a par mini prkynek s tuflikama, me to prijde celkem dost :( Dokonce zvazuju, ze si ji vyrobim. Prijatelna cena by me prisla kolem 500,-. 720 me prijde uz moc, to si radsi pridam dve stovky a koupim nejakou poradnou vetsi hru.

1.5.2009 14:47:32

Nová pravidla
Autor vydal nová pravidla, přidává další rozvoje, zvyšuje herní dobu.

30.6.2009 09:41:48

Richmond
Fakt? A ja zrovna tento tyden koncim ty originalni:) Tak je sem lipnu a pak se pustim do novych;)

30.6.2009 09:47:19

Pravidla
Puvodni pravidla pridana, ted prelozim jedny jiny a pustim se do tech novych;)

9.7.2009 12:19:18

Nova pravidla
Tak ta nova pravidla jsou fakt pekna, hru meni vice, nez by se na prvni pohled mohlo zdat. Doporucuju vyzkouset;) Preklad dodam do 14 dnu;)

29.7.2009 09:29:51

nová pravidla?
Ta nová pravidla jsi Anekene vzdal?

4.1.2010 19:52:27

pozdní doba bronzová
Tato nová pravidla jsou hotová. Jen čekají na schválení!

4.1.2010 21:23:16

pravidla
Díky,ušetřená práce...

4.1.2010 22:04:19

...
tak jsem konečně objevil nějakou zábavnou, rychlou a hlavně přenosnou rychlovku, která se dá vzít v létě k vodě nebo kamkoliv jinam, je to právě tahle hra :)

11.2.2010 14:48:20

Beholder
Jj, jen na velikost krabice je necekane tezka:) Ale mam tu hru hodne rad, prijde mi moc fajn.

11.2.2010 15:42:15

aneken
Mě to dost překvapilo. čekal jsem od toho kostkovou házečku typu co padne to tam musím do té tabulky zaškrtat, ale mám možnost se díky třem hodům rozhodovat, samozřejmě když to nepadá nedá se nic dělat, ale jak říkám na to přenášení k vodě nebo někam kde je minimum prostoru na hru a minimum prostoru v tašce je to dobrá hra, kterou jsem hledal :)

11.2.2010 15:51:51

Beholder
Jj, ja jsem to naposled hral v cajovne na pidistolku:)

11.2.2010 16:05:52

první hra
Tak mám za sebou také první hru a celkově nadšení. Hráli jsme ve dvou, každý úplně jinou strategií, já šel po rozvojích, syn po monumentech, kdy já postavil hodně měst a stále bojoval s hladomorem, syn se držel na pouhých pěti městech a ještě prozřetelně pořídil zemědělství. No a výsledek: na body remíza a vyhrál jsem o minimální rozdíl v hodnotě zboží. A z toho pramení to nadšení. I když každý hrál úplně jinak, hra byla na konci totálně vyrovnaná - perfektní vyváženost. Přestože je to kostkovka, na konci si člověk neříká "kdyby mi padly lepší kostky...", ale spíš "kdybych nepodcenil ten hladomor", "kdybych radši koupil zavlažování" apod. Zkrátka ty tři možnosti hodu kostkou dělají z hráče plného strůjce svého štěstí, není se jak moc vymlouvat že to nepadá :)

9.4.2010 02:56:06

pravidla
Ještě bych si potvrdil pár pravidel, které nejsou explicitně popsány:

1) Dělníky lze rozmisťovat v jednom kole libovolně, tedy např. 2 na město, 2 na monumenty ? (hráli jsme že ano)

2) Rozvoj "Impérium" znamená bonusové body za všechna města, tedy i za ta 3 která má hráč na začátku ? (hráli jsme že ano)

3)Rozvoj "Zednictví" +1 dělník za každou kostku s dělníkem - znamená to opravdu za "každou" kostku kde mám na konci fáze dělníka, tedy i např. při hodu 2 jídla/ 2 dělníci, kdy použiji 2 jídla ? Tady mám, na rozdíl od dvou dotazů výše, větší nejasno, hráli jsme, že platí +1 jenom za kostky s dělníky, které i použiju jako dělníky.

9.4.2010 03:12:59

panzer
podle mého:
1. Ano, libovolně
2. Ano, za všechna města
3. +1 dělník jenom za ty kostky, ze kterých využíváš dělníky

Takže jste to hráli dobře.
Hrajete základ, nebo pozdní dobu bronzovou?

9.4.2010 07:49:23

pekne
Dneska by měla krabice dorazit, tak jsem moc zvědavej. Vaše kladné ohlasy mi na klidu moc nepřidávají:)

9.4.2010 08:25:15

The Hammer
Díky za reakci. Hráli jsme základ, ale přečetl jsem i pravidla pro pozdní dobu bronzovou a byť změny nevypadají razantně, určitě vyzkoušíme. Jsem zvědavý po zahrání více her jak je to s repetitivností hry. Trošku mám obavu aby se neukázaly některé rozvoje jako méně využitelné, např. Vzpoura asi bude mít poměrně omezené využití (kolikrát člověk nahází 5+ lebek ...). Každopádně za první hru jsme použili každý jiné rozvoje a všechny byly užitečné. Např. díky Zavlažování jsem v podstatě vyhrál (dvakrát jsem nechtěně naházel Sucho).

Odulin:
Klidný rozhodně nebuď, je to fakt dobrý :)

9.4.2010 09:05:46

Vybíráme z Bazaru

Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Akt. cena: 1099 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas