Roll Through the Ages: The Bronze Age

xxxxxxxooo hodnoceno 48x (Seznam vlastníků)

Roll Through the Ages: The Bronze Age - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: budovatelská, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Gen-X Games
Gryphon Games
Korea Boardgames
New Games Order, LLC
Pegasus Spiele
Quined White Goblin Games (QWG)
White Goblin Games
Autoři: Matt Leacock
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz pravidla - peníze & cena pokroků

Zdravím,
z pravidel jsem nějak nepochopil funkci 7peněz? K čemu peníze vůbec slouží? (1)
(2) Jaký význam má bodová hodnota u surovin?
(3) Když si chci pořídit Pokrok - zaplatím Hodnotu jakéhokoliv zboží za pokrok? nebo jak to funguje?
(4) A jakou funkci mají jednotlivé suroviny? př. k čemu mi je mít víc oštěpů?
2.9.2013 21:43:53

Odpovědi na dotazy
1) Peníze slouží k "nákupu" vylepšení, resp. "Pokroku".
2) Ta hodnota není bodová, ale finanční.
3) Zaplatíš surovinami nebo penězi z kostek alespoň tolik, kolik je potřeba. Nezapomeň, že při platbě surovinami zaplatíš vždy celým řádkem! Sjedeš tedy vždy až úplně na nulu, resp. začátek řádku!
4) Funkce je jednoduchá, kumulace peněz. Vychází to z toho, jak se suroviny přidělují. Jedeš postupně od nejnižšího řádku a přidáváš po jedné, pak se zacyklíš. Tedy např. když budeš mít 8 nádob na kostkách (např. 4*lebka), posuneš ukazatel na spodních třech řádcích o dvě pole, na vrchních dvou jen o jedno.

PS: Z úvah vynechávám úplně nejspodnější řádek, který slouží k živení měst a je navíc podbarvený.

3.9.2013 08:32:34

add
"Můžeš si koupit až jeden pokrok za tah tak, že utratíš peníze zobrazené na kostkách a zboží stejné nebo vyšší hodnoty, než je cena
vytištěná na skórovacím listu (hodnoty se sčítají). Platíš-li zbožím, musíš utratit veškeré množství daného zboží, tedy hodnotu pod
kolíkem."

Tohle je podle mě matoucí - že utratím peníze zobrazené na kostkách a zbytek tedy doplatím cenou zboží?
Peníze se jak předpokládám nekumulují (nemám je do dalšího kola) můžu za ně kupovat to zboží?

ps: díky za odpověď

3.9.2013 15:08:18

Nákupy pokroků
Peníze z kostek se nijak nekumulují. Takže pokud kupuješ nějaký pokrok, utratíš všechno z kostek a k tomu dodáš zboží.

4.9.2013 08:44:58

Boart
Zboží nemůžeš nakupovat, to můžeš jedině naházet (váza nebo lebka s dvěma vázami).
Pokroky nakupuješ spíše za zboží a zbytek případně doplácíš penězi, pokud ti padnou - vždy je užitečnější hodit fachmany nebo obilí než jednu ušmudlanou minci za 7, která stejně propadne, pokud nemáš dost zboží.

4.9.2013 08:57:58

Vybíráme z Bazaru

Mikromakro 2
Mikromakro 2
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas