Rialto - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: MindOK
Pegasus Spiele
Tasty Minstrel Games
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DC

Dojmy

Jaké jsou dojmy, postřehy, připomínky - prosím??
13.8.2013 09:53:36

Dojmy
Hráno jednou na deskohraní. Dojmy jsou, řekněme rozpačité. Na jednu stranu se pravidla pochopí poměrně rychle a hraní není zdlouhavé, na druhou stranu hra nemá žádný "drive", není nic co by hráče motivovalo v dalším postupu. Chybí silnější téma a taky o něco výraznější možnost interakce, která probíhá prakticky jenom při dražbě a když se "uškodí" nějakému území tím, že se namísto mostu postaví gondola (a postižený vládce území dostane o trošku bodů míň). Provedení herních prvků je na úrovni původní verze člověče nezlob se.
Sečteno a podtrženo - na jedno zahrání dobré, na druhé už spíš nedojde.

5.10.2013 22:45:15

podobný názor
Hra mě velice zklamala, není tam co vymýšlet.Dostanu karty a ty odhodím, tím se něco stane, nic moc tam není k rozhodování, protože karty sice mohu nechat na příště, ale stejně mám omezený množství karet, které mohu použít.
Grafika bídná a počítadlo dost nepřehledné. Věřím, že si to své hráče dokáže najít, ale já to asi nebudu.
Viz. mé hodnocení hry

7.10.2013 12:16:29

fakt je to tak špatný?
aneb má někdo další zkušenost?

5.11.2014 21:44:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Můj názor
Minulý týden jsem neodolal a koupil si Cavernu a dostal k tomu i Rialto. Nejdřív jsem ho chtěl rovnou prodat, ale samozřejmě mi to nedalo (když už ho mám doma) a hru jsem rozbalil. Navíc mimo Zatrolené hry jsem četl na hru pozitivní ohlasy. Hráli jsme ji zatím jednou (víc nás láká hrát Caverna), ale hra mě velmi překvapila. Sice byla první hra zkušební, ale potenciál to má a hlavně chuť na další hru je velká. Schodli jsme se, že je Rialto tak na úrovni Ticket to Ride, jak obtížností, tak délkou a tím sbíráním karet (jinak je to samozřejmě úplně odlišná hra od TtR). Pokud chceš lehčí hru, která se dá hrát intuitivně i se dá nad ní přemýšlet a plánovat, doporučuju vyzkoušet.

6.11.2014 13:36:04

Tak špatné to není
Hru jsem hrál dvakrát a rozhodně jsem neměl dojem, že je špatná. U mě spadla do kategorie her jejichž hraní asi nikdy nenavrhnu, ale nebudu se mu ani bránit. Též nutno podotknout, že to je eurovité euro, což není typ hry který bych vyhledával.

7.11.2014 00:03:25

cena/vykon
ja to prave taky videl v akci s Cavernou (kterou poridim tak jako tak), tj. samotny Rialto by vyslo na nejakych 300Kc. Tj. zda to ma/nema cenu za tuhle cenu brat.

Ty negativni reakce v teto diskusi me celkem odradily, ale zas na druhou stranu si rikam, ze Mindok vetsinou vydava osvedcene hry...

7.11.2014 21:18:48 | Upraveno autorem (porovnej)

To já to měl lehčí
Šel jsem to koupit do kamenného obchodu v Českých Budějovicích, kde ji měli za 1500Kč s Rialtem i bez Rialta:-)
Můj názor je, že pokud mě hra nebaví, tak ji nechci ani za 300Kč (v podstatě ji nechci ani zadarmo). Nechci mít doma hodně her, ale jenom opravdu ty, který mě baví hrát.

8.11.2014 09:26:14

atmosfera
Hru som dostal k predplatnemu / casopis Pevnost / -krabica pekna, herny material ok, 5 hracov. Po nastudovani - nic originalneho . Ako tomu dodat trosku atmosfery ?
Inspirovalo ma nocne pocitadlo vitaznych bodov - takze som zrealizoval nasledujuce upravy :
- hraci material - ku kazdej doske hraca som dorobil pekny obrazok benatskej kurtyzany - zaroven je to plocha na odkladaci balicek/ nie ste teda slachticom, ale benatskou kurtyzanou/
- podtitulok hry : Benatske kurtyzany
- popis : Svojich privrzencov nedosadzujete na radnice stvrti, ale do apartmanov a verejnych domov. Stanete sa sedou eminenciou - najslavnejsou kurtyzanou. Karty : A - panovnik Benatok, B - bankari a obchodnici , C - remeselnici, D - mestske straze / bezpecnost na mostoch a v nocnych uliciach/, E - prievoznici / reklamni agenti, nadhanaci klientov /, F - benatska smotanka, slachtici / klientela,zalubenci,ctitelia/.
- budovy : stanu sa z nich zname nevestince
- pravidla : bezo zmeny, skusali sme iba upravu 5 kariet v stlpcoch, 3 zo spolocneho balicka - osvedcilo sa / vacsi prvok nahody/ . Ak si vytlacite prilis prsate kurtyzany - v popise hry zmenit na od 16 rokov. Ale, popravde, deti by rialto nebavilo tak ci tak.
- zaver :hra funguju bezchybne, pridalo to temu a atmosferu / poznamky, hlasky - smiech /, nic prevratneho, ale hracom sa to pacilo a hra napocuduvanie vsetkych hodne bavila.

10.2.2015 07:17:21 | Upraveno autorem (porovnej)

kurtyzany
dnes podvecer neprisli vnucence, dali sme rychlu particku rialta vo dvoch hracoch - s mojou kurtyzanskou upravou -babka /manzelka/ ma niekolkokrat nazvala k...../ hnusnou kurtizanou/ . Hra ma vyskusane mechanizmi, pri vylepsenej teme a atmosfere je to fajn zabava.Kto je konzervativny, a bere hru fixne, tomu moje postrehy nepomozu, ale kto nema problem trochu pritvorit atmosferu / ziadne zmeny v zakladnych pravidlach / - neuveritelna zmena a fain hra. Uz minulu hru vo stvorke padlo vela nezabudnutelnych hlasok - dnes som si od zeny vypocul hlasky a nadavky na moju k ..../kurtyzanu / - valal som sa od smiechu . Vazne : herny plan je strohy - nocna lista bodov - upravte si slachticov na kurtizany - vsetko vcetne kariet a budov hra do temy. U nas z Feldovej akoze beznapadovej hry - perfektna zabava.Hry si upravujem uz roky, ale pomer tak malych uprav a naslednej zabavy som este nemal.Pred chvilou mi telefonovala svagrina, ze zajtra podvecer si urobia cas , ci si moze tie k....prist znovu zahrat.Este dodam, znovu sa osvedcila uprava -v stpcoch iba 5 kariet, 3 nahodne z balicka - menej sa pocita a spekuluje.

10.2.2015 19:29:07

Dojmy
včera poprvé vyzkoušeno ve dvou. Po ne příliš dobrých ohlasech tu jsem se jí nějako dobu vyhýbal a to i přesto že je doma už skoro rok, ale po zhlédnutí pár videí které byli spíše pozitivní mě to nedalo.
No a vysledek je že se mi to opravdu docela líbilo, s tématem jsem problém neměl, naopak s mechanikou to pěkně funguje. I s vysvětlování pravidel jsme to dali za hodinu dojmy jsou ve skrze pozitivní.
Dalo by se říct že je to suché počítací euro, ale mám pocit že až tak moc se to spočítat nedá. Tím že část karet je odhalena a část zakryta tak množství informací je tak akorát aby jste tušili co aby bude soupeř dělat ale 30-50% informací je Vám stále neznámých a pak musíte silně zvažovat zda přidam žolíka abych měl bonus nebo to risknu s kartama které mám. Získávání bonusových akcí je velmi klíčové a každá remíza zamrzí, pokud zrovna nejste na čele na stupnici vlivu.

Hra mi přišla pěkně vybalancovaná, vše je důléžité a všeho máte málo. Překvapuje mě že to Mindok vydal v takové tichosti na to že je to Feldovina. Za ty peníze co se to obvykle povaluje na bazaru to určitě stojí.

28.2.2017 15:08:22

mně to přišlo slabší
pravda po jednom zahrání. Ale zrovna před pár dny jsme řešili podobnost Rialta se San Marcem (téma, grafika a konekonců trochu i mechanismy) a San Marcu - které tady shodou okolností teď taky bazarem lítalo za celkem směšnou cenu - bych asi dal přednost. Ale možná tomu dám ještě šanci na druhé zahrání, přece jen je to Feld :)

28.2.2017 15:21:12

ješte doplním
že jsem hráli variantu 5 + 3 která je popsaná níže a nikoliv 6 + 2 jak je v pravidlech.

28.2.2017 15:29:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Krabčáci od Mindok
Krabčáci od Mindok
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas