Res Arcana - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Byl opravený překlad?

Dobrý den,

V původní verzi bylo pár překladatelských chybek, jako například informace na lamakartě, že má být otočena “tato karta”, zatímco symbol má říkat, že mohu otočit libovolnou kartu zpět. Byly chyby v novém dotisku opravené?

8.11.2022 07:04:46

Pakliže je na symbolu šipka dolů, jako např. když je šipka na symbolu karta, pak to znamená: tato karta.  Na lama kartě vidím, že je to správně, viz. fotka tady v odkazu Obrázky.

Pokud je na symbolu karta šipka v oblouku znázorňující otočení karty, jedná se vždy o otočení té karty, na které je tento symbol karty se šipkou znázorněn.

Tedy text na lama kartě i v tomto případě: otoč TUTO kartu, je správný.

Tedy dlé mého názoru :)

8.11.2022 10:11:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@Lion Nemáš pravdu, na lama kartě je psáno “Narovnej tuto kartu”, v pravidlech na str. 8 je u stejného symbolu psáno “narovnej jakoukoli otočenou kartu”. Pravdu mají pravidla, lama karta je chybná.

Jaký by jinak asi dával smysl např. efekt karty “Kalich ohně” - otočíš kartu a zaplatíš surovinu, abys tutéž kartu mohl narovnat? :D

8.11.2022 11:19:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Otoč tuto kartu je správně, narovnej tuto kartu je na lama kartě špatně, můžeš narovnat jakoukoliv kartu, to je samozřejmě pravda.

Této nesprávnosti na lama kartě jsem si tedy vůbec nevšiml. Co je ještě špatně přeloženo?

8.11.2022 12:52:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vím jen o chybě na lama kartě, kterou jsem vyřešil prostě přeškrtnutím slova “tuto”. Ale vlastně jsme na ni při snad žádné hře ani nekoukali, je to fakt jedno, když to víš z pravidel. A pak byla chybka snad přímo v pravidlech u jednoho příkladu. Jinak se zrovna u této hry překlad podařil.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

8.11.2022 14:30:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

ECO: Coral Reef ENG
ECO: Coral Reef ENG
Akt. cena: 16 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas