Republic of Rome, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Republic of Rome, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní, diplomacie
Čeština: undefined
Vydavatelé: Avalon Hill
Jeux Descartes
Valley Games, Inc.
Autoři: Don Greenwood
Richard Berthold
Robert Haines
Rok vydání: 1990
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tip na reference sheet?

Vypadá to, že nám tahle hra konečně (po tom, co mi víc než rok leží na poličce :)) přijde na stůl. Nicméně nikdo ze skupiny, kde to zkusíme, ji nikdy nehrál. Všichni si prohlédneme to Scotovo instruktážní video, ale bojím se, že to pro hraní bude dost málo. Zkoušel jsem na BGG najít nějaký dobrý reference sheet nebo zkrácená pravidla, kterých bychom se mohli držet, ale je tam toho hodně a každému dokumentu mám pocit chybí něco, co je v nějakém jiném. Poraďte mi, prosím, podle čeho hrát? Original rulebook? Living rules? Ty přepsaná living rules? Nějaká zkrácená pravidla?
4.11.2011 20:11:48

Jezura
Nechci ti brát iluze, ale stejně by si měla aspoň půlka z vás přečíst celá pravidla. Nemusíte číst ta originální, o kousek čtivěji (a bez chyb) jsou přepsaná Living Rules v1.04. Lepší dokument by se asi nenašel, maximálně, pokud někdo nemá rád zhuštěné odstavce, tak pěkně rozdělená jsou pravidla od Jasona Kossowana (na BGG jako Core Rules - Streamlined). Ale jejich výhoda je opravdu jen hezčí formátování.
Určitě nečtěte verzi 2.16, tam jsou ještě některá pravidla podle staré edice od Avalon Hillu.

A každopádně se vyplatí, před čtením samotných pravidel, načerpat odněkud základní informace, abyste pak při čtení moc netápali. K tomu je dobré buď výše zmíněné video od Scotta, materiály tady na ZH nebo tenhle link http://www.boardgamegeek.com/thread/498101/republic-of-rome-rules-explained-valley-games-edit .

A když už dělám takový přehled zdrojů, tak připojím i link na jeden hodně dobrý příklad hry: http://spotlightongames.com/playback/ror0.html (ale bacha, nějaké detaily se tam taky hrají podle starých pravidel)

8.11.2011 10:43:41 | Upraveno autorem (porovnej)

pravidla
Na české verzi pravidel Living rules v1.04. právě pracuji, takže ji budete mít k dispozici i v češtině zde na ZH.

8.11.2011 12:22:24

Vybíráme z Bazaru

Tichu
Tichu
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas