Republic of Rome, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Republic of Rome, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: kooperativní, diplomacie
Čeština: undefined
Vydavatelé: Avalon Hill
Jeux Descartes
Valley Games, Inc.
Autoři: Don Greenwood
Richard Berthold
Robert Haines
Rok vydání: 1990
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

nejasnosti v překladu

Dělám na překladu pravidel a narazil jsem:
Není mi jasná následující formulace u veřejných dohod:
"However deals involving the distribution of the Rome and Field Consul offices amongst the two candidates are never enforceable, nor is any deal involving an Assassination attempt, or agreements to Revolt or to remain loyal to Rome."
Veřejné dohody se musí dodržovat, ale nějak neumím přeložit předešlé věty. Dohody o rozdělení úřadů konzula a vojenského konzula a pokusu o zavraždění, o věrnosti a vzpouře vůči senátu se dodržovat nemusí?
16.10.2011 08:16:49

RE: nejasnosti v překladu
Podle mě je to tak, že veřejné dohody se dodržovat musí. Nicméně je tam vyjímka - není vynutitelné dodržení - a tudíž nemusíš dodržet dohodu i pokud byla domluvena veřejně - pokud obsahuje něco z výše vyjmenovaného.

Ještě k té poslední části:
senát a Řím jsou jedno a to samé, tak bych možná použil o věrnosti nebo vzpouře proti Římu.

16.10.2011 09:04:03

další nejasnost
Nevím jak si vysvětlit následující. Jedná se o pokročilé pravidlo týkající se válek v provinciích:
Celé znění pravidla:
2.02.412 DEFEAT: A “Defeat” in a Land or Naval Battle results in the
death of the Governor. The Province becomes allied with the victorious
War, combining with it to increase the Strength of the latter by the
printed Strength of the Province card and all remaining Provincial
Forces. Any surviving Roman Forces are returned to Rome. However,
because this was a Provincial Defeat rather than a Roman Defeat, the
Unrest Level is not further affected. The surviving Provincial Forces
increase the Strength of the War by one for each Army/Fleet but
are not affected by multipliers for Matching Wars. These Provincial
Armies/Fleets must be removed as losses first (at normal, not double,
rate) in any subsequent battles. They must match Roman/friendly
Provincial losses on a one-to-one basis in Stalemates/Standoffs and
Naval Victories. However, they take no losses as a result of Roman/
Provincial Defeats/Disasters.

To čemu nerozumím je předposlední věta: "They must match Roman/friendly
Provincial losses on a one-to-one basis in Stalemates/Standoffs and
Naval Victories". Dokáže mi ji někdo přeložit a vysvětlit?

7.11.2011 23:26:16

sasa
Překládám, kvůli smyslu, včetně předchozí věty:

Tyto provinční armády/flotily musí být v následujících bitvách odstraněny jako první. Počet jejich ztrát odpovídá počtu ztrát římských (nebo provinčních z přátelských provincií) jednotek při patu/remíze a při námořních vítězstvích. Počítá se jedna za jednu, tj. normálním, ne dvojnásobným poměrem.

Přečti si to bez toho co je v závorce, to by dávat smysl mělo. Závorka jen mate :)

EDIT: "Tyto" na začátku věty.

8.11.2011 08:19:18 | Upraveno autorem (porovnej)

to trohat
Mohl by jsi mi prosím úvest příklad, jak to funguje. Jsem totiž zmaten tím jestli se jedná o provincii spojeneckou s válkou nebo patřící Římu?

8.11.2011 08:44:56

sasa
Jedná se o provincii, která musela zaútočit na nějakou válku (protože proti ní bránila, tj. měla jí uvedenu pod klíčovým slovem "Defends"). Nicméně, útok se nezdařil a provincie prohrála. Guvernér zemřel a provincie přestala patřit Římu, ale spojila se s tou válkou. Římské legie na provincii přítomné se v tu chvíli vrátily do Říma, ale provinční armády a flotily na ní zůstaly, a jejich síla se (včetně síly provincie) od této chvíle přičítá k síle války.
A když teď Řím (nebo jiná provincie) na tu válku zaútočí, a dojde třeba k výsledku Stalemate se ztrátou 4 legií, tak umřou jednak 4 římské legie, ale i 4 nepřátelské, tj. ty provinční.
(Proto se v tom odstavci neřeší, co se s nima děje v případě římského vítězství ... protože v tom případě prostě umřou všechny současně s celou válkou).

8.11.2011 10:09:57

sasa
Jo a btw, máš můj obdiv za to, že ses pustil do tak rozsáhlého a nevděčného překladu.

8.11.2011 10:17:42

Vybíráme z Bazaru

Cry Havoc
Cry Havoc
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas