Railways of the World

xxxxxxxxxo hodnoceno 39x (Seznam vlastníků)

Railways of the World  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, dopravní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eagle Games
Autoři: Glenn Drover
Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření

Zdar vespolek! Mám základ (Eastern US a Mexiko) a poohlížím se po rozšíření. Ktere je best a proč? Někdo zkušený prosím doporučte!

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.
30.1.2019 10:02:02

Event Deck
Rozhodně doporučuju sadu karet Event Deck - oživuje to pěkně hru. A na netu jsou ke stažení i podobné karty třeba pro to Mexico.

30.1.2019 10:36:53

Rozšiřko
Rozhodně doporučuji Evropu. Jednak tam jako pitomci nehledáme, kde leží Mobile, a jednak je hodně interaktivní a nemá tolik kumulovaná centra jako mapa USA. Je sice max. pro 5 lidí, ale hráváme ji běžně v šesti a je to o to napínavější, protože místa pro stavění tratí není neomezeně a musí se hodně taktizovat.
Event deck je taky super, jak píše křen.
Edit: Zajimave urcite bude i propojeni Western US s Eastern US, kompatibilni verze zapadu nedavno byla v kampani na KS. Snad se to dostane i do nasich obchodu.

30.1.2019 11:34:01 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Díky oběma za doporučení! Teď ještě to někde najít za rozumnou cenu ;)
_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

31.1.2019 08:26:02

ad Evropa
Jo s tou Evropou plně souhlasím - tu mám taky. Je pravda, že když to člověk nehraje často a nemá místopis USA v malíčku, tak je někdy obtížné hledat v základním plánu ta města.

31.1.2019 08:41:55

Rotory
Ahoj,

naší skupině se určitě osvědčil Event Deck, s čímž se shoduji s Krenem. Potom je dobrá Kanada.

Ale nejlepší jsou podle mě rotory!
Jsou z rozšíření Westers U.S., ale myslím, že se dají pořídit samostatně. Ta variabilita je pak úžasná. Mění se barva a dá se tak více taktizovat a škodit.

31.1.2019 09:27:37 | Upraveno autorem (porovnej)

lacko
S tím sháněním v našich končinách je trošku problém. Event deck jde koupit s rozumným poštovným a bez celních poplatků přes BGGstore (ale pospěš si, jsou tam poslední 2 ks, vyjde to i s poštovným na 15 USD) https://boardgamegeekstore.com/products/railways-of-the-world-event-deck
Ostatní rozšířka nejlépe přes zdejší bazar nebo BGG marketplace. Koupě přímo od Eagles Games nedoporučuji. Poštovné je vražda + celní poplatky samozřejmě. Poslední možností je zkusit to přes late pledge KS Railways of Portugal jako addony, ale otázka je, jestli to finančně vyjde lépe a jestli late pledge vůbec bude možný... https://www.kickstarter.com/projects/eaglegryphon/vital-lacerdas-railways-of-portugal-an-rotw-expans?ref=nav_search&result=project&term=railways%20of%20portugal

Ad rotory: obávám se, že samostatně se právě koupit nedaly, že bylo potřeba koupit celé Western US rozšíření.

31.1.2019 11:59:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Výběr rozšíření
Na bgg (https://boardgamegeek.com/thread/2026752/which-get-nippon-cross-post) je vlákno pro výběr expanze podle počtu hráčů, kteří ji budou hrát.

Stručně:
Great Britain 3-4 players (this is my favorite map)
Europe 4-5 players
North America (which is actually Canada) 3-4 players
Mexico 2 players
Eastern US 5-6 players
Western US 5-6 players
Japan 3-4 players

31.1.2019 19:53:31

Mini expansions
Mám navíc jednu sadu Mini expansions, kdybyste měli někdo zájem, je to na bazaru - https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/98893/

Jinak jsem dokoupil Event Deck, Británii a Evropu, takže spousta vlakové zábavy! :) Díky všem za rady a hinty!
____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco od FFG, koupím si radši originál.

9.9.2019 12:37:03

JM3

Mě se hodně líbí ty Western US, hodně zajímavá a poměrně vyvážená mapa (střední obtížnost). Dobře rozhozený hlavní linky atd. a dá se takticky hrát různými způsoby.

21.3.2022 10:09:22

Vybíráme z Bazaru

Tzolk'in: Mayský kalendár CZ
Tzolk'in: Mayský kalendár CZ
Akt. cena: 19 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas