Railroad Ink: Bohatě zelená edice

xxxxxxxxoo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Railroad Ink: Bohatě zelená edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Hjalmar Hach
Lorenzo Silva
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Žlutou nebo zelenou?

přečetl jsem si různé recenze, zkouknul videa a k rozhodnutí mě nepomohlo nic, “niterně” se mě více líbí žlutá edice, i z hlediska grafické přehlednosti podle mě překonává zelenou (ty cestičky vedle silnic a železnic nic moc a navíc stromeček jako tvar se hůře kreslí než kaktus…), ale všude zelená “skóruje” více, než žlutá - https://boardgamegeek.com/boardgame/306881/railroad-ink-challenge-lush-green-edition a https://boardgamegeek.com/boardgame/306882/railroad-ink-challenge-shining-yellow-edition 800 vs 1600 rank - proč? jen kvůli barvě?

 

Jinou hru z této edice jsem nehrál, modrá je asi brána jako základní a rudá se mě opravdu nelíbila, takže jsem zvažoval  jen žlutou nebo zelenou a nakonec jsme si hodil mincí - padla žlutá, takže už je na cestě z eshopu.

15.4.2023 12:08:36 | Upraveno autorem (porovnej)

@PetrR Modrá a červená edice jsou označovány jako klasické. Zelená a žlutá vyšly později a obsahují navíc karty cílů, které zvyšují variabilitu a mechaniku využívání budov natištěných na herním plánu. V každé edici je obsaženo minirozšíření v podobě barevných kostek - v modré jsou to Jezera a Řeka, v červené Láva a Meteority, zelená má Lesy a Stezky, žlutá pak Pouště a Kaňony.

Zelená podle většiny hráčů vychází nejspíše lépe, protože obsahuje ony nové mechaniky a minirozšíření Lesy/Stezky jim přijde zábavnější než Pouště/Kaňony ve žluté.

15.4.2023 12:41:17 | Upraveno autorem (porovnej)

na první pohled, bez odehrání hry, nejsem schopný od sebe odlišit Lesy/Stezky a Pouště/Kaňony, mě to přijde úplně stejné, jen jiný tvar “čárky”… je za tím víc?

a základní bílé kostky jsou ve všech edicích stejné?

15.4.2023 13:02:11

Vlastním obě zmiňované edice - jak žlutou, tak zelenou. A za sebe mohu říct, že žlutá se mi líbí více. :) 

15.4.2023 13:14:04

@PetrR V challenge edici (žlutá/zelená) jsou základní bílé kostky jiné - obsahují 15 různých symbolů cest, oproti 9 v klasických edicích (modrá/červená).
Pokud máš dost bílých kostek (více základních krabic), otevře se ti navíc režim hry s draftem.

V dnešní době existuje tuším 28 minirozšíření, přičemž 8 jich je už v základních barevných krabicích a zbylé jsou prodejné v samostatných malých krabičkách (většinou po dvou). Každé z nich má různou obtížnost a přináší jiný a nový způsob jak získávat body. Ve žluté například zachraňuješ kaktusy před suchem, nebo vytváříš nejdelší kaňon a musíš rešit jeho přemostění. V zelené se snažíš zalesnit co největší souvislou plochu nebo vytvářet složitou síť turistických tras.
Mnoho minirozšíření je sice obdobnou variací na jiné, ale vždy je tam lehce něco odlišného a i tématicky to variuje. Takže každý si může najít, co mu sedne nejvíce.

Podle mne to nejvíce rozkvete právě kombinací různých minirozšíření dohromady, což může přinášet i nová pravidla. Osobně mně například baví hrát jezera společně s meteority, kdy do hry vstupuje nebezpečí tsunami. :)

16.4.2023 12:12:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu 1400
Kronika zločinu 1400
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas