Race for the Galaxy: Alien Artifacts

xxxxxxxooo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Race for the Galaxy: Alien Artifacts - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Dobyvatelé vesmíru
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Rio Grande Games
Autoři: Thomas Lehmann
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O čem bude?

Kompletní RftG považuju za jednu z nejlepších her vůbec a tajně jsem doufal, že tři rozšíření stačí... Evidentně ne :-)
9.3.2011 15:08:33

Vitane rozsireni...
... protoze k tomu, abych si zahral treba RvI bych si musel poridit Gathering Storm, a ten rozsiruje zakladni hru cca dvaceti kartami. Samozrejme, dale skyta moznost pateho hrace (kterou zcela jiste nevyuziji), nepotrebny solitaire (PC je lepsi), cca 10 zetonu a ciste karty, ktere jsou NESMIRNE uzitecne.
Takze toto rozsireni, ktere ma (mozna) 90 karet (delene na dva moduly po 45 kartach) a koncipovane pro hru jen se zakladni sadou je pro me jasna volba.

9.3.2011 15:55:59

Eyron
Muím říct, že rozšíření RftG mě moc nenadchly a to mám tuhle hru velmi rád. Nicméně pokud by se jednalo o rozšíření, které je hratelné samostaně se základem, tak bych o tom uvažoval.

V půdvodních rozšířeních mi několik věcí naprosto nesedlo, takže pokud by se autor pokusil vydat jiným směrem, tak by mne to zajímalo.

9.3.2011 16:36:30

Eyron
Mě teda zatím ani jedno z rozšíření za srdce nechytilo. Rftg mně přijde super jen v základu. Pak už je tam na to, jak je hra krátká na můj vkus moc karet, které přináší až moc nových způsobů vítězství. Ale třeba to právě tohle rozšíření můj názor změní.

9.3.2011 16:47:34

...
A já myslel, že nové způsoby vítězství se nelíbí jenom mě a mým kamarádům. Ve sklutečnosti tak moc, že jsme ji po pár vyzkoušení přestali hrát a moje srdce celkem pláče. No zkrátka Overtaky jsme ani nezkoušeli, protože principielně to nabourávalo celé jádro a feeling hry a potom systém Prestiže... -to už potom člověk mele páté přes deváté, snaží se o to a tamto a pak úplně ztratí původní záměr a skončí v hrozném víru chaosu a málo bodech. O tomhle rozšíření stylu nové kapitoly sním už od doby jeho ohlášení a už se moc těším. Tohle by mělo být skutečně "rozšíření" a ne doplnění. Jen mě zaráží, že Tom Lehman asi před rokem psal, že napřed by měla vyjít kostková verze RftG a až potom bude nové rozšíření. A vlastně i to, že doposud neměla oficiální jméno a na BGG někdo použil tento název z principu, který Tom Lehman popisoval. Jsem zvědav, jestli se situace změní, nebo TL název ponechá...

9.3.2011 17:03:14

assad a Havelock
Já jsem z toho měl podobné dojmy. Ovšem nejvíc mě dodělalo to první rozšíření Gathering storm.

Pár karet a pak cíle, které nejsou v podstatě ničím jiným, než dodatečnými body za vyložení specifického druhu karet nebo za splěnní určitých úkolů. A to mi prostě přišlo trochu klišé.

Jakoby se autor zaleknul toho jakou vytvořil hru a místo toho, aby šel novým originálním směrem se nechal zlákat tisíkrát použitou šablonou.

9.3.2011 18:16:14

Parxel
No my s těma cílema ani nehrajeme, protože každý pak hraje jenom, aby ukořistil body z cílů a to, co vykládá na stůl je nesmyslný pel mel, který hru degraduje na absolutní béčko, u kterého není potřeba přemýšlet a promýšlet dopředu. Na druhou stranu těch pár karet, které v tom rozšíření jsou, jsou vážně dobré a je to takový příjemný vítr do základní hry, která je trochu nevyvážená.

9.3.2011 23:49:27

Já jsem za s opačného názoru
v základní hře jsou jen dvě strategie jak účinně vyhrát buď ychytíš Novou Spartu a převálcuješ zbytek na military nebo rozjedeš produkční strategii a ženeš to přes dvoujbodování.
Gathering storm byl tak trochu výsměch, to musím uznat ale zbylé rozšíření udělaly z dané hry teprve ten správný nářez. Jde hrát skoro navšechno. Jen si musí člověk vybrat, popř. se právě přizpůsobit cílům.
No teď už je to stejně jedno, protože.... 51st State :-)

10.3.2011 06:02:15

Lumirius
Naprosto nesouhlasím s tím, že v základu jsou dvě strategie jak vyhrát, ale dál to tady rozebírat nebudu.

10.3.2011 07:32:22

Havelock
Jo těch pá karet bylo opravdu dobrých, ale za tu cenu si koupit pár karet. To je jenom pro nadšence. :)

10.3.2011 07:34:22

re
Jak píše Lumirius, v základu je podle mě hra nevyvážená (např. právě díky snadnému vítězství na Military) a nemám rád jednotlivě ani jedno rozšíření. Nicméně, když se dají všechny dohromady, je to naprostá bomba. Především díky tomu, že je nutné ještě více strategii neustále přizpůsobovat aktuální situaci na stole a na ruce. Denně si většinou alespoň jednou zahraju proti AI a pořád mě to neskutečně baví...

10.3.2011 09:15:34

Parxel
Ano, je to pro nadšence. Stejně jako většina her tady, co mají víc rozšíření. Mě to osobně celkem nezajímá, ale když se podívám na sto rozšíření k Arkhamu, taky řeknu, že je to pro nadšence a že nechápu, co to může přinést nového. Asi může.
Já osobně cíle nezatracuju a snažím se tomu hru přizpůsobit (pokud se mi to vyplatí), než si válcovat svoji zavedenou strategii.

10.3.2011 09:25:36

Bacil
Na týhle hře se mi vždycky líbilo, že něco jako zavedená strategie nemá šanci. Přizpůsobení se je klíčem k úspěchu. Cíle jsou jenom taková berlička pro lidi, co mají problémy riskovat a získat možná mnohem víc. Nelíbí se mi z důvodu, že tak nějak nezapadá do toho původního principu a přidává něco jako prvek jistoty...

EDIT: Ale každému to, co jeho jest (/se jemu líbí). Nebudem tu dělat svinčík omýláním po léta stejnou diskuzí :)

10.3.2011 09:57:36 | Upraveno autorem (porovnej)

něco nového?
Nemáte náhodou někdo aktuální informace o tom, jak to vypadá s touhle expanzí? Dík.

16.3.2012 08:31:42

RtfG
RtfG patří k mým nejoblíbenějším hrám a proto se na nové rozšíření těšim jak malej. Hraju se všema rozšířeníma, mám za sebou už určitě 200 her a můžu to hrát dozblbnutí znovu a znovu, jak proti lidem, tak proti AI. Občas "vypínáme" cíle, to když se nechceme nechat rušit vnějšími vlivy a na zabírání planet taky zatím moc nedošlo, ale to protože hrajeme nejčastěji ve 2-3. Tak a teď už někdo vybalte o čem bude tohle?:)

16.3.2012 09:09:24

Vydání hry
Vydání hry se plánuje na květen 2012.

1.5.2012 19:00:32

Havelock
Super!

1.5.2012 19:38:03

re
Vyšl? Nevyšlo? Jsem zmaten!

22.8.2012 17:45:23

Eyron
Na BGG jsem četl, že snad chtějí udělat reprint základní hry než vydají tuhle expanzi. Tak nevím.

22.8.2012 18:42:23

Datum
Vyjde to vůbec?

12.3.2013 16:56:12

Datum
Release Date: Summer 2013

Už to bude rok od oficiálního release date :D

12.3.2013 21:09:34

fotky na BGG
Včera jsem koukal na BGG a objevilo se tam pár fotek z tohoto rozšíření.

Bohužel teda musím říct, že první dojem z plánku na kterém se pohybují dřevěné figurky jako z Carcasone mě trochu zarazil.

Pravidla jsem zatím nenašel, takže těžko říct něco bližšího, ale i tak jsem z toho byl trochu přepadlý. No uvidíme co se z toho vyklube.

13.8.2013 08:45:39

Vybíráme z Bazaru

Naše století
Naše století
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas