nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Quest for El Dorado, The: Heroes & Hexes

Rozšíření pro hru: Quest for El Dorado, The
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

The Heroes & Hexes je první rošíření pro hru The Quest for El Dorado.

V tomto rozšíření naleznete:

  • Pomocníky: Každý hráč má od začátku jednoho pomocníka, ti mají dvě možnosti zahrání - slabší s opakováním nebo silnější na jedno použití.
  • Hrdiny: Hráč si může na speciálních polích u plánu najmout do svého balíku jednoho hrdinu, ti mají silnější efekty než standardní karty z nabídky.
  • Démony: Na nových dílech mapy jsou políčka s démony. Při pohybu na ně hráč nehraje karty, ale naopak si za každý symbol démona vezme jednu kletbu.
  • Kletby: Obsahují různé postihy či výhody pro ostatní hráče. Např.: „Nemůžeš hrát mačety, dokud neodhodíš alespoň dvě na odhazovací balíček,“ nebo „všichni ostatní hráči se smí posunout o jedno pole.“ Díky kletbě je také možné dostat do balíku kartu s démonem. Ta nemá žádný efekt, dá se použít jako polovina mince, ale jinak jen ucpává balík a zabírá místo v ruce.
  • Tunely: Na nových dílech mapy se nacházejí tunely - na jednom dílu mají vždy stejnou barvu a jde mezi nimi cestovat za cenu v kletbách, podle počtu démonů na obou stranách tunelu.
  • Nové karty: Rozšření přidává také několik nových karet do standardní nabídky, některé mají nový efekt, např. „vezmi si kartu z obchodu". Objevují se i nové postavy jako např. horolezec (pohybuje se na pole s démony bez braní kleteb, může jako jediný na skalnatá pole). Některé nové karty kombinují známé efekty, jako např. průzkumník (scout): 3/3 mačeta nebo pádlo.

 

Autor: lacko

Vybíráme z aukcí

Shogun no Katana Deluxe KS verze
Akt. cena: 2450 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>