Puerto Rico (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Puerto Rico (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Andreas Seyfarth
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Puerto Rico na BGA

Hraji Puerto Rico na BGA. Pomůže mi někdo s rozdíly mezi:
1) - balancovaná hra - klasická vs. vyrovnaná
2) - pro 2 hráče - klasická vs. dozorce
V pravidlech jsem vyrovnanou hru a "dozorce" variantu nenašel. Můžete mi, prosím, pomoct (vysvětlit, zaslat odkaz na pravidla...).
Díky.

23.12.2020 08:36:21

...
Vyrovnaná vs klasika:
Jedná se o dvě úpravy, které už kdysi dávno provedli hráči oproti klasickým pravidlům a tyto úpravy se později zavedly i do turnajového hraní, navíc jednu z těchto úprav (tu první) schvaluje i sám autor hry, který připustil, že kdyby danou hru dělal nyní, tak by tuto úpravu do hry začlenil. Jedná se o toto:
1. Manufaktura a univerzita mají prohozené ceny, takže manufaktura nově stojí 8 mincí a univerzita 7.
2. hráč který začíná s kukuřicí má o jeden dublon méně na začátek hry.
Ani jedna z těchto úprav ale není ofiko.
Odkaz se mi moc nechtělo důkladně hledat, páč se to probíralo na hodně místech na bgg. Je to dokonce zavedené i ve wikipedii. Takže jenom co jsem našel na první dobrou na googlu: https://boardgamegeek.com/thread/716459/rule-changed

Varianta pro dva - dozorce má obdobný příběh: hráči po mnoha hodinách hraní zjistili že ofiko pravidla pro dva nejsou úplně ono, tak tak se je jali upravit. Opět varianta "dozorce" není oficiální. Jedná se jenom o to, že guvernér vybírá za kolo tři role a druhý hráč jen dvě. V původní ofiko variantě pro dva oba hráči vybírali tři role za kolo, což vedlo k dvojitému tahu druhého hřáče v kole, který se na další kolo stal guvernérem a díky tomu nebyl ve hře přítomný "strach z dozorce", poněvadž stačilo produkovat posledním tahem a hned na to nakládat/prodávat. Tohle právě ta varianta řeší aby se to nedělo a za mě rozhodně esenciální varianta pro dva. Níže přikládám odkaz, kde komunita na bgg v anketě rozhodla o nejlepší variantě pro dva. Já ještě aplikuji změnu v podobě zaslepení jednoho místa v obchodě, ale tohle není součástí té varianty dozorce na bga.

https://boardgamegeek.com/thread/650038/puerto-rico-2-player-game-and-which-variants-are-b

23.12.2020 09:05:09 | Upraveno autorem (porovnej)

to matewr84
Díky moc :-)

23.12.2020 09:43:35

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět BIG BOX, gameplay ALL-IN (CZ)
Zaklínač: Starý svět BIG BOX, gameplay ALL-IN (CZ)
Akt. cena: 9900 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas