První Marťané: Dobrodružství na rudé planetě

xxxxxxxooo hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

První Marťané: Dobrodružství na rudé planetě - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Novinky, zprávy, drby

trzewik ve vlogu uvedl, že appka je součásti hry.
28.1.2016 10:34:46

Novinky, zprávy, drby
Nějaké info jsem doplnil na

http://deskomag.cz/robinson-na-marsu-predstaveni-nove-hry-first-martians/

snad mi nic neuniklo :-)

31.1.2016 17:31:00

Novinky z newsletteru
Ignacy poskytl novinky o Marťanovi, pár bodů, co mne zaujalo, jsem vypíchl zde:

http://deskomag.cz/first-martians-novinky-1/

a anglický originál:

https://goo.gl/Cm0jQu

16.2.2016 10:14:49 | Upraveno autorem (porovnej)

interview na podcastu
http://portalgames.pl/new_en/article-interview-with-ignacy-on-first-martians/

22.4.2016 08:48:41

jo
Tak na tohle se moc těším, základ z Robinsona kterej mě nadchnul ve spojení s tímhle tématem to by mohlo bejt luxusní. Asi je předčasné ptát se vůbec na češtinu že?

12.10.2016 13:35:27

Predprodej
Info pro ty kdo nevi, byl zahajen predprodej na portalgames. Cena 85€ i s postovnym. Plus pridali i nejake bonusy, ktere se odemykaji, podle poctu predprodeju, takze se muzete tesit na nejake drobotiny navic.
Bohuzel je dost nestastne nazvali stretch goals, coz muze spoustu lidem evokovat kickstarterove bonusy, ale zde se jedna skutecne o spise drobne prvky navic, nez o nejake zasadni odmeny.
Ja pravdepodobne do jednoho kousku pujdu :)

17.1.2017 11:16:20

Stretch goals
Evokovat kickstarter je podle mě cíl a ostatně i stretch goals na KS jsou často drobná vylepšení. Tedy pokud nejde o nějakou megalomanskou věc z dílny CMON, kde jsou ve stretch goals 2/3 hry, což je zase podle mě tak trochu podvod na přispěvatele...

17.1.2017 11:34:22

Kublaj
Bohužel to není "nestastne nazvali", ale prostý kalkul. Portalu lehce narostl hřebínek. Z jedné strany se snaží o nějaké nové věci (bohužel často jen staronové), ale primárně jde o hype marketing.
Je velmi pravděpodobné, že veškeré "stretch goals" budou potažmo dostupné na portalovském e-shopu jako minirozšíření.
Vzhledeme k tomu, že se jedná o hype marketing, tak bych počkal až hra vyjde. Případně dorazí i errata. Portal hodně komunikuje před premiérou a pak je většinou ticho po pěšině. Soustředí se na další hru a další vlnu hype. A někdy se opravdu hodně špatně dohledává nezučástněné informace ke hře. Chce to čas.

17.1.2017 11:37:52

Re
Nevim, neznam politiku portalu, ale maloobchodni cena by mela byt snad stejna jako tato pre-order. Pototo bonusy navic beru jako... no bonusy.
Proti KS je ten zasadni rozdil, ze tady kupujete hotovy produkt, kdezto u ks v podstate investujete do vice ci mene rozpracovaneho projektu, kde stretch goaly dotycny vyvojar slibuje imlementovat dalsi prvky, at uz obsahove, ci funkcni.
Ja v tom rozdil vidim.

17.1.2017 12:10:06

Portal pre-order vs. KS
Spousta firem si z KS dělá vlastně svůj předobjednávkový portál. Např. níže zmíněné CMON nebo Queen Games.
Tzn. že produkt je často víceméně hotový (jen možná ne fyzicky). To stejné platí i pro First Martians. Dodání se podle webu očekává několik týdnů před oficiálním vydáním, které bude v červnu (takže odhaduju nejdříve začátek května...).

17.1.2017 12:19:22

Wolfsen
Nevím jak anglická verze, ale polská se děla v Číně a preordery čertvíkde. Takže asi lze očekávat jinou kvalitu (ale jakým směrem?) a barevnou aspol. nekompatibilitu.

17.1.2017 14:16:19

Kublaj
Mno. Pokud má cena výhrát nad kvalitou, tak budiž. V poslední době jsem zažil nějak moc her, které vyšly z hype marketingu poněkud nedodělané a některé až nehratelné. Zajíc v pytli zůstává zajícem v pytli.

17.1.2017 14:18:16

preorder
keď si poriadne prečítate ten preorder post jedná sa o predpredaj len 3000 kopii hry, kde budu miniatury ako ako aj v hre len washed, priesvitné plastové tokeny, artbook a jeden exkluzívny scenár. POdľa odpovede dizajnera Trzewiczeka budú iba k tomuto preorderu a nikde inde. Tato verzia hry sa robí asi v Poľsku a bude 4 týždne pred normálnym predajom

17.1.2017 20:23:39

jokky6
Četl jsem polský článek k preorderu a přinde mi zamtený. Už jsem si zvykl a holt v tomhle trzewikovi nedůvěřuju.

17.1.2017 21:20:09

CP

čeština
Nevíte jestli to někdo nevydá v češtině? Třeba Albi jako Robinsona?

23.1.2017 21:57:57

čeština
Bez češtiny nemohu koupit, takže budu taky pevně doufat.

24.1.2017 08:55:02

Nějaké info k First Martians
Ahoj. Byl jsem minulou sobotu v Glivicích v polsku, kde Portal Games měli akci Portalkon. Ignacy Trzewiczek zde měl mimo jiné prezentaci o First Martians. Ignacy víckrát zmínil, že ikdyž hra těží mechaniku z Robinsona bude to více euro. Pokud čekáte nějaké mimozemšťany, tak v základní hře nebudou. Možná v nějakém rozšíření. Základní hra bude spíše se tvařít jako simulace založení kolonie na Marsu. Některé systémy bude muset vypínat aby získat nějakou energii, na což to, co jste vypnuli aby zapnout bude muset splnit nějaký úkol. Příklad za všechny: Budete potřebovat mít více energii v laboratoři, tak vypnete přívod energie do nemocnice. Pak onemocníte, ale nemocnice je bez energie tak i přes svůj horší zdravotní stav bude muset nějak tam energii poslat. Čekejte spíše vědeckou sci-fi než nějakou na způsob soap opery. Ignacy v videích bude o tom hodně mluvit. Je pro něj podstatné aby hráči pochopili, co můžou očekavát, než aby byli zklamání, že čekali něco jiného.

3.2.2017 19:10:08

Kjuba
Pro me je hodne dulezite, aby ta hra mela atmosferu a hrac si pripadal, ze opravdu bojuje s nehostinnym prostredim marsu. Ze to bude euro se asi ocekavalo, stejne jako je euro robinson.

4.2.2017 10:56:53

...
Já jen doufám, že Ignacy před vydáním hry pořádně doladí a domyslí pravidla. Ideálně všechna, včetně všech kombinací a kolizí, které mohou vzniknout. Mám zkušenost, že tohle (občas) bývá jeho největší slabina (čím komplexnější je jeho hra, tím mizernější mívá pravidla). Nemám rád dohledávání na fórech, FAQ, errata a podobně.

4.2.2017 12:34:41

...
Mno. Dosavadní zkušenost je, že pokud trzewik tvrdí (a opakovaně), že něco sice z něčeho teží/vychází, ale je to něco úplně jiného, tak je to hlavně marketingový tah na zamlžení slabiny. Šance na nějaké rozšíření vidím v lepším případě jako 50/50. Na trh teď vlezlo docela dost her s podobnou tématikou. A na lovecraftovskou expanzi k Robinsonovi se čeká už jak dlouho? trzewik sice bude hodně mluvit ve videech, ale chvíli po prodeji se portal vrhne na novou hru a marťani půjdou na vedlejší kolej. Nejspíš.
A souhlas s karlem. I když se s časem v těch pravidlech zlepšují.

4.2.2017 12:59:16

Vybíráme z Bazaru

Ostrov dinosaurů: Hoď a kroť
Ostrov dinosaurů: Hoď a kroť
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas