Proč kouzelník nečaruje

xxxxxooooo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Proč kouzelník nečaruje - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Jirasgames
Autoři: Jiří Mikoláš
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Moc by mne zajímal důvod tak nízkého hodnocení

Dvě hvězdičky jsou pro mne hodnocení, které dostane špatná hra. Napište mi prosím, proč se vám hra tak nelíbila.
19.4.2009 12:02:24

Jiraman

Otázka pro lidi, kteří nedávno hodnotili kouzelníka
Tato otázka patří lidem, kteří nedávno hodnotili Kouzelníka. Moc by mne zajímaly jejich důvody pro tak nízké hodnocení. Proto prosím ztraťte minutu a napište mi je! Dík.

22.4.2009 09:19:51

a proč tě to tak zajímá?
Proč tě to vlastně tak zajímá? Je to skutečně tak důležité, že tomu dva dají nízké hodnocení?

22.4.2009 09:50:58

re: Merlin
Tys to nepochopil? Já myslím, že je docela fajn, že se autor ptá na důvody, proč se jeho hře dostalo tak málo hvězdiček.

22.4.2009 09:57:21

Jiraman

Mecenáš trolíků

re: proč tě to tak zajímá?
Každá zpětná vazba je důležitá. Může to být hodnocení člověka který se nestrefil do žánru, či mu nesedla mechanika hry, stejně tak to může být hodnocení člověka, který nepochopil pravidla, nebo člověka, který hru vůbec nehrál.
Hodnocení her je pro mne důležitou informací, motivuje mne nebo demotivuje, pomáhá mi vyvarovat se chyb a pokud je konstruktivní - to znamená, že hráči uvedou své důvody, mohu se na jeho základě pokusit upravit pravidla. Nebo pochopím, že hra je ztracená a nemá smysl do ní dále investovat. Každopádně se nacházíme na serveru, který má váhu mezi hráči, špatné hodnocení vrhá špatné světlo na hru a může ji zcela zlikvidovat - třeba z malicherného důvodu. Vývoj takové hry stojí nemalé úsilí a investice a mrzelo by mne, kdyby byla hra zavržena z "malicherného důvodu". Proto si myslím a mělo by to patřit k etice každého hráče, že pokud něco hodnotí hodně kriticky, patří se k této kritice uvést své důvody.
Sorry za dlouhý kecy.

22.4.2009 11:40:06

2 Jiraman
uplne Ta chapem a suhlasim.. feedback je asi to najdolezitejsie pre autora, hlavne ak je konstruktivny.. ved tu hru nerobi pre seba!
(kuzelnika nepoznam, takze inak sa vyjadrit nemozem..ale drzim palce v dalsej praci!;)

22.4.2009 12:50:49

to Richmond
Ne, to jsem skutečně nepochopil a ani nevím z čeho bych to měl pochopit ... kdyby Jiraman rovnou napsal, že je autorem hry a zajímá ho důvod stávajícího hodnocení, tak prosím. Nicméně neznám počty prodaných kusů, ale troufám si tvrdit, že dva negativní hlasy jsou statisticky nevýznamné :-)

22.4.2009 14:21:22

Jiraman
Delas dobre, ze se o hodnoceni zajimas, jako autora by me to taky zajimalo. Z tvych her jsem zatim hral jen Zapadakov (to hazeni naboju je mimochodem preknej "mechanismus";)), takze tuto hodnotit nemuzu. Ale preju ti hodne stesti v dalsi praci, jen houst s ceskymi autory;)

22.4.2009 15:07:33

kouzelník
Osobně si myslím, že tento server a lidé se zde vyskytující se orientují na jiný druh her. Když se člověk všímá, u jakých her se diskutuje, tak tu převládá zahraniční provenience. Hry, u kterých hráči sází na velkou kvalitu zpracování, poměrně náročný systém hry, léty prověřené tituly nebo výrobce, kteří když něco vydají, tak to stojí zato (převládá i dost her, kde si člověk něco dobarví a do hry tak dá nějaký kus sebe). O kouzelníkovi moc nevím. Sledoval jsem video s popisem hry a oceňuji, že je tam poměrně dost nápadů, které hru tvoří zajímavou, vnáší do hry napětí, dává i lidem kterým hra nevychází vždy šakci na změnu ve formě odměn - koně, bonus za zrádce. Jen se ptám, když je to takový tajný plán, není hra vystavěná až na přílišné náhodě. Holt jsem to nehrál, takže zatím asi tak.
Na druhou stranu, cena hry je tak mizivá, že není problém si ji jen tak na blind koupit a uvidí se. Děti budou mít z této hry určitě radost.
Prostě se mi zdá, že kritiků na zatrolenkách pro tuto hru moc nebude. Snad jiné servery.
Jinak držím palce a snad se zrodí ekvivalent amerických FFG.

22.4.2009 21:26:04

to pihovr
Taky jsem teď zkouknul video. A napsal jsi to naprosto přesně! Nehrál jsem ji, zajímavá myšlenka s větším podílem náhody. + cena, jako malé mínus(poloviční) vidím grafické zpracovaní. Ale jsem už prostě zmlsán těma Memoiry, Cameloty, Warcrafty apod.
Jinak taky oceňuji snahu! A třeba nápad Zapadákova nevypadá špatně a budu o něm uvažovat.
P.S. taky se těším na české FFG :D

22.4.2009 21:45:11

Jirkovy hry
Ja jsem zkoukl vsechny videa a jednu hru jsem hral. Jirkovy hry jsou skutecne spise "spolecenske", zadne hardcore deskovky a uz vubec se neblizi ameritrash. Presto vsak tyhle rodinne hry maji urcite svoje misto a par jsme jich uz i prodali, za coz jsme radi. Prece jen nekdo, kdo je na vyvoj prakticky cele hry sam to ma urcite velice slozite. Navic pomer cena/vykon vypada velmi slusne (opakuju, ze mam za sebou jen Zapadakov...).
Jinak cilova skupina jeho her se urcite schazi spis na Hrajeme, ale to neznamena, ze by se tu nemohl zeptat, jake vyhrady nekdo ma k jeho hram;)

22.4.2009 22:46:20

Jirkovy hry
Já teď mám možnost vyzkoušet Jirkovu Evoluci v krabici a musím říct, že jsem velmi příjemně překvapen hratelností a zábavou při hře! Naprosto přesně to popsal aneken: společenské nikoli hardcore hry. Já bych ještě dodal, že i rodinné hry. Alespoň tedy Evoluce. Nejvíc si ji oblíbil 8 letý syn, nejraději ze všeho klade pasti a pak ta radost, když se někdo chytne!
Určitě se budu snažit vyzkoušet i jeho další hry, do našeho rodinného klubu určitě patří.
PS: Důvod těch nízkých hodnocení se autor opět nedozvěděl....

23.4.2009 06:27:23

hodnocení her
On je obecně problém, že na Zatrolkách může člověk pouze přidělit počet hvězdiček. A pokud to chce zdůvodnit, musí napsat recenzi, do které se (alespon já to tak cítím) každému nechce :) Chtělo by to možnost napsat třeba pár věštiček ke svému hodnocení.

23.4.2009 07:21:21

Richmond
To neni uplne spatnej napad, hod to Diovi do posty;)

23.4.2009 09:22:10

ti richmond
tak od toho jsou snad ty diskuze ne.
spíš mi chybí že nevím kdo tu hru hodnotil.

23.4.2009 10:05:10

re: paladin91
To jako, že ke každé hře, které dám 3 hvězy budu zakládat diskuzi, abych napsal 4-5 vět? Krom toho by mě zajímaly hodnocení některých uživatelů vypsaný přehledně pro všechny jeho hodnocený hry (alá BGG).

23.4.2009 10:25:01

anonymní hodnocení
Ono by bylo dobré i kdyby bylo vidět kdo hodnotil ... který uživatel, případně v profilu uživatelů seznam jejich hodnocení konkrétních her. Prostě když hodnotím, tak si za tím stojím a nemusím to dělat anonymně. Takhle vlastně pořád nevíme, kdo dal Kouzelníkovi 1 nebo 2 :)

23.4.2009 11:15:07

add
... v profilu ten seznam hodnocení samozřejmě je ... abstrahujte to :)

23.4.2009 11:17:56

rbx

all
asi to opravdu patri spis do navrhu, ale bylo by fajnove, kdyby sel napis "hodnoceno 2x" rozkliknout a ukazal se seznam lidi, kteri tu hru hodnotili a zaroven i tech, kteri ji vlastni. Bylo by to fajnove i pro kontaktovani techto lidi kvuli zkusenostem s hrou. Jen se bojim, ze nam Zeus rekne, ze by nerad, aby se pak tyto diskuze prenesly do soukrome posty, coz by bylo samozrejme spatne.

23.4.2009 11:19:59

ke hře
Koukal jem na tyto hry v obchodě. Takže to vpadá, že si nějakou koupím zahraju a ohvězdičkuju, ať v tom máme pomalu jasno;-)

23.4.2009 13:07:04

rbx

Jiraman
Me se libi, jak na to jdes chytre. Vydas tri hry ve stejnem formatu a ve stejnem case, ve stejne velke krabici aby se ti rozdrobily naklady...
Chytre reseni, kdyz to clovek dela cele svepomoci. Jinak Tve hry bohuzel neznam a popravde me zatim nelaka si je jit koupit. Ani nevim proc, snad ze je beru jako detske a ty zatim nemam s kym si zahrat, kluci jsou jeste prtousi.

23.4.2009 13:14:02

to rbx
uf jsem si jen tak ze zvědavosti rozklikl tvůj profil a tam čumim - pročpakto má kurír u tede jen 1 vězdičku? fakt nechápu. odpověd klidně napiš ke kurírovi at tu nespamujem.

23.4.2009 13:24:55

názor
Osobně dám hře Tři hvězdičky. Důvod je prostě takový, že v porovnání s celou řadou dalších ( i jednoduchých) her je u mě Proč kouzelník nečaruje spíše jen mírně nadprůměrnou věcí. Systém je na můj vkus poměrně dost náhodný a lze hrát v podstatě jen jednou strategií (držet s blízko ostatních). Opakovaná hratelnost hry je průměrná, já jsem hrál asi čtyři hry a při té čtvrté mi už přišlo, že už mě nic nepřekvapí, že se vše velmi opakuje. Hře by rozhodně prospěl větší počet originálních destiček a nějaké rozšíření, které by hru mírně ztížilo, ale které by se nemuselo hrát povinně.
Nicméně hra těží ze své originality a vcelku i jednoduchosti a svižnosti, takže ji rozhodně nezatracuju, jenom není můj šálek kávy. Hru vlastní moje přítelkyně a ta si ji naprosto zamilovala, takže je skutečně určená spíše méně náročným hráčům, kteří se na takovémto webu objevují spíše vzácně.
Takže autor nechť nezoufá, pokud tvoří rodinné hry (což je označení přesné) tak mu tento web neposkytne relevantní ohodnocení.

23.4.2009 13:43:06

Jiraman

Všem
Děkuji za tolik reakcí. Děkuji za podporu a názory. Je zde mnoho věcí na které bych mohl reagovat. Zkusím to v jedné odpovědi. Vážím si a oceňuji když si někdo dokáže představit usílí, které za těmi hrami je. Ať už si je někdy koupí nebo ne. Potřebuji mít nějakou zpětnou vazbu na svou práci. Je pravda, že mé hry jsou spíše rodinné, ale "rodina" hry většinou nemá potřebu podobným způsobem hodnotit. Toho jsou schopni především hráči. Takže je to tak, že jsem vydal hry a nevěděl jsem pořádně jak jsou přijímány. Ukazatel prodejnosti v tomto případě nahraje roli - dobrý obchodník prodá kde co. Proto jsem zvědavý na nějaké sofistikované hodnocení, které mi mohou dát právě hráči a když už mám to štěstí, že si hru nějaký hráč zahraje a hodnotí, čekám od něj něco víc, než že tomu dá jednu hvězdičku a tím to pro něj končí.

Taky jsem pochopil, že tento web je určený spíše hráčům náročných her a tak možná řeším něco, co sem nepatří. Musím upřímě říci, že bych rád vytvořil nějakou větší hru s množstvím komponent a složitějšími pravidly, ale jsem limitován svými finančními možnostmi a velikostí českého trhu. Vytvořit hru pro hráče je počin mnohonásobně riskantnější než vytvořit hru, která je "univerzálnější". Bohužel si tedy budu muset do budoucna vystačit s "oddychovkami" a náročnější hráči s hrami CGE nebo s hrami zahraniční provenience.

Jinak si myslím, že by hodnocení na tomto webu mohlo být trochu vychytanější. Bylo by dobré, kdyby alespoň negativní hodnocení bylo podmíněno krátkým slovním odůvodněním.
Dlouhý, já vim :).

23.4.2009 16:24:49

Cholerus

Proč kouzelník nečaruje?
Protože by měl moc hráč moc lehkou úlohu královnu nalézt. Hru jsem asi jako jeden z mála na ZH hrál, byla mi zapůjčena z Labyrintu, kde dostali od Jiramana jako propagační kousek. Hrál jsem jí 4x než jsem jí musel vrátit a to 2x ve 4 hráčích, 2x ve 2 hráčích. Všichni kteří jsme ji hráli se můžeme považovat za hráče a i přes to, nám hra činila nemalá příkoří. je nutné si pamatovatovat spoustu věcí a obrázků, a přitom ještě odezírat z pohledů soupeřů, co tak asi na kartě kterou si otočili mají oni. Hra má relativně spád a rozhodně je i pěkně hratelná. Náhoda zde roli sice hraje, ale bez alespoň nějaké taktiky jste ztraceni jako kouzelník v lese. Jedinou výtku kterou ke hře mám je závěr hry. V pravidlech je sice relativně dobře popsán, ale jeho provedení je více než složité. Když některý z hráčů v "časovém" limitu královnu objeví tak je vše OK, ale když se to nestihne, mají se všem hráčům otáčet postupně kolo za kolem nápovědy, které jinak složitě získávají. Zde je velký zádrhel, která nápověda se má otočit. Nápověd je 5, každý hráč si může otočit libovolnou nápovědu při návštěvě hradu. Otočím-li tu, nebo tu nápovědu je ohromný rozdíl, mohu pomoci někomu komu chybí již ona poslední nápověda a ví kde je královna, nebo otáčet nápovědy které již většina hráčů viděla a nápovědy pomohou 1 hráči a zbytek je již zná.
Mé doporučení by na tuto hru nebylo nikterak vysoké, Agricola, Railroad Tycoon, BattleLore jsou hry z jiné ligy, ale nebojím se říci, že 1 hvězdička je vyloženě sprosťárna.
Jiraman vytvořil opravdu originální hru, kde spíše vyhraje ten s lepší pamětí a štěstím, ale nemusí být přeci vše hardcore. Co vy na to?

17.5.2009 18:22:25

jednička
hru neznám, ale pokud se někomu hra nelíbila, proč by jí nedal jednu hvězdičku? Já dal jednu hvězdu Caylusu a přitom je to pro mnoho lidí jedna z nejlepších her. Mě se nelíbí a svůj názor jsem vyjádřil hodnocením, stejně jako ti, kdo mají Caylus rádi. A to, jestli je hra hardcore je úplně jedno.

17.5.2009 19:21:19

Vybíráme z Bazaru

Verona
Verona
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas