Příval temnoty 2: Plameny pekelné

xxxxxxxxxo hodnoceno 37x (Seznam vlastníků)

Příval temnoty 2: Plameny pekelné - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
CMON Limited
Autoři: Alex Olteanu
Marco Portugal
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Už jste hráli?

Nazdárek, 

už jste si někdo zahráli? Mně dorazilo, mám nastudováno a nejdřív zkusím sám, potom s přáteli, tak mě zajímá, jak to vidíte vy ostatní? Jaké to je v různém počtu? :) Popřípadě nějaké názory či postřehy? :) 

28.2.2022 19:14:29

Ano, přesně jak píšes, zabijis ve velkém a moc hloubku nebo puzzle to nema. Takže ať se ti to muže zdát úsměvné, přesně takhle jsem to myslel. Pokud se ti hra líbí hodně, dobre pro tebe. 

10.3.2024 13:32:24

@jerryNBK Na tohle jsem se celkem těšil a musím souhlasit, čekal jsem vylepšenou Zombicide, ale je to za mě spíš úplně jiná hra (jedničku jsem nehrál tak neporovnám), v pravidlech jsme celkem bloudili, některé věci jsme prostě pořádně vysvětlené nenašli, souboje mě doslova nebaví, je to takové mdlé, vůbec nemám ten bojový pocit.. prvek té pracky na černé kostce by se mi líbil v nějaké variaci v klasické Zombicidě, zpracování bossů s životama taky fajn, ale zase.. nevim, celkově spíš pachuť, docela se těším na The Dead Keep, což je Black plague se zajímavějšími prvky, bossy s životama a kampaní. Příval temnoty asi pošlu dál, to nebude pro mě..

21.3.2024 14:02:54

Nám se na tom líbí oproti zombicide hlavně škálovaná obtížnost (dá se hrát v pohodě se 2 hrdinama a nemusí jich být vždy 6) a pak že se za každého hrdinu hraje fakt jinak.

Máme KS se všemi přídavky takže dobrou půlku obsahu jsme ještě nepoužili. Hrajeme na pohodu a moc neřešíme pravidla, když je něco nejasné tak se prostě dohodneme jak to vyhodnotit. Je to zábavná řežba. 

21.3.2024 18:32:14

Ja asi fakt nechapu ty vyhrady a neustale srovnavani, jak ze Zombicide lepsi v tomhle nebo v tomhle. Cely Zombicide je doslova jen o tom "hodim kostkou a kdyz padne 5+, udela to bum a umre zombik". A to je vlastne cele. Chapu, ze to tak nekomu vyhovuje vic, ale to prece neni duvod shazovat MD2.

MD2 nabizi nesrovnatelne komplexnejsi herni zazitek i pri zachovani primitivnich pravidel, asymetricke postavy, vyssi variabilitu nestvur i bossu a hlavne skalovatelnost uz od jednoho hrace. A na rozdil od ZC i docela zabavny combat. 

ZC mam stale rad, jen je to zkratka jina hra pro jine prilezitosti. Jednodussi, rychlejsi a pristupnejsi. 

21.3.2024 20:57:59 | Upraveno autorem (porovnej)

A já zase nechápu, ze někdo nerespektuje to, ze to někoho nebavi 😁. 

Za mě ta hra má super skalovatelnost a itemizaci. 

Tím to konci, setup hrůza, obsluha hrůza a dynamika hry je na tom podobne, napětí? Vyvrcholení? Nula. 

Komplexnejsi než Zombicide? V čem? Maximálně ve složitosti pravidel, ale herně je to na podobný úrovni. Ta hra je v zásadě za mě dobra, před 10 lety nebo více lety, by si z toho každý sedl na zadek, takhle ale krom te itemizace nevynika absolutně ničím, naopak na konkurenty ztrácí. 

je to můj pohled, zároveň ale plně chapu, proč je z toho někdo odvazany, skalovatelnost, classy a hlavně itemizace 👍

 

21.3.2024 21:56:28

Vybíráme z Bazaru

Kámen, zbraně, papír
Kámen, zbraně, papír
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas