Příval temnoty 2: Plameny pekelné

xxxxxxxxxo hodnoceno 37x (Seznam vlastníků)

Příval temnoty 2: Plameny pekelné - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
CMON Limited
Autoři: Alex Olteanu
Marco Portugal
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Porovnanie s TMB

Uvažujem o jednej z hier Massive darkness alebo Too many bones. Obe hry sú drahé, mať obe neprichádza do úvahy, príde mi, že herný zážitok môže byť podobný.  Z hľadiska praktickosti mi príde, že TMB je menej náročné na priestor na stole, čo preferujem. Ktorú hru by ste mi odporučili?

5.1.2024 10:53:25

Massive darkness jsem nehrál, ale podle obrázků a dosavadních informací to vypadá na relativně klasický scénářový dungeon crawl s chozením po mapě, porážením potvor a hlavně poměrně přístupnými pravidly a mechanikami. TMB trochu mate, ta hra je více abstraktní a spíš na úrovni šachů = sice relativně jednoduchá pravidla, ale pro  výhru je třeba znát jednotlivé vlastnosti nepřátel, jejich vzájemné ovlivňování (třeba, že nepřítel může zraňovat i ostatní nepřátele)  - vše podstatné se odehrává na té šachovnicové bojové podložce a ta hra vyžaduje (alespoň podle mých dosavadních zkušeností) poměrně dost velkou časovou investici, než to člověk začne hrát nějak efektivně, ať už po stránce soubojů, tak po stránce zvyšování vlastností gearlocků. 

Těžko jednoznačně poradit, obě hry budou parádní, ale vlastním průběhem hraní budou myslím dost výrazně odlišné.

5.1.2024 11:26:14

Tak tohle je vylepšená Zombicida, takové Diablo s krásnými figurkami, kde pobíháš po mapě.. já to mám opačně jako ty, čím větší a nařachanější stůl s 3d terény, tím větší zážitek, takže já do toho jdu, oproti tomu Too many bones mi stačí jeden pohled a vím, že to hrát nechci a může to mít mechaniky jaké chce, takže záleží.. má to ale kampaň, postupné levelování a oproti Zombicidě nemusí nutně hrát 6 hrdinů vždy, ale hra se přizpůsobí počtu hráčů, což se mi zamlouvá, úplně mě nebere to zasazení do pekla, ale tak Diablo je vlastně totéž, takže asi cajk :) Jen ještě doplním, že tedy ta kampaň je myslím až v rozšíření, co k tomu také vyjde, není v základu, tak ať někoho nezmátnu :)

5.1.2024 14:48:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Massive Darkness 2 je čistý ameritrash - kostky a hromada náhody. Opravdu je to taková trochu komplexnější Zombicide. Má parádní miniatury a hlavně opravdu rozdílné asymetrické hrdiny, za každého se hraje jinak. Je to zábavný (my odehráli teda jen 4 scénáře, kampaň jsme nehráli. 

TMB nemám, ale tam mám pocit, že se s náhodou dá mnohem více pracovat a je to taktická bitva. MD2 je prostě řežba

5.1.2024 14:57:09

TMB vypadá divně komponentama, vůbec mi to vizuálně nesedí a nevím, proč by mě měla lákat. Ale Massive Darkness je vizuálně hezkej, vím co od toho přibližně čekat. Na TMB bych se musel podívat na nějakej letsplay, abych věděl, jestli to stojí za to.

5.1.2024 19:46:42

Hlavně si myslím, že se to bude špatně hodnotit, jelikož jde o úplně jiný typ hry. A každému může vyhovovat něco jiného. Massive darkness je čistokrevný ameritrash zatímco TMB na mě působí trochu euroidnim dojmem. Mám tu první z obou her a je to pro mě tak, že kdybych měl rozprodat celou sbírku, tak tohle bude jedno z těch úplně posledních ne-li úplně poslední… mám anglickou verzi a koupím i tu českou a nechám si obě :-) takže za mě jasná volba. Mimochodem u TMB mě také odrazuje ten nic moc vizuál, zajímavé že to tak nevidím sam.

6.1.2024 12:55:01

Bavi mě místní deskoherni experti, co poznají kvalitu hry dle obrázku, kdyby aspoň nekomentovali. 

. TMB je úplně jiná hra. Taktická bojová puzzle s dokonalým rozvojem postavy. V hrách typu Zombicide, není ani jedno z toho, ale i přesto jsou zábavné. Jednoduché kostkove rachandy na vylbnuti. 

Jinak TMB na stole vypadá asi tak 100x lépe než třeba ten Zombicide. Na každou komponentu je radost si sáhnout 😄. Zajímalo by mě, kolik majitelů TMB by řeklo opak. 

6.1.2024 13:59:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky ty dvě hry vidím jako dost rozdílné. Příval temnoty je hodně vylepšená Zombicide, přestože je tam dost náhody, tak je potřeba věci líp plánovat než právě v Zombicide. TMB máš daleko více pod kontrolou. Základní kritérium výběru by tak mělo být, jaký typ hry preferuješ, protože ti poskytnou dost jiný herní zážitek…

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

6.1.2024 14:25:30

obidve sa daju vyskusat na Tabletop Simulator - ak ti nejako pomoze tato informacia pred kupou.

6.1.2024 14:39:31

Nastesti nemusim tohle dilema resit. Beru obe… 

6.1.2024 17:02:18

Ďakujem pekne za rady a názory.

Dosť nad tým uvažujem. Nie som vyhranený hráč, páči sa mi euro aj AT štýl. Obe z týchto hier by som najčastejšie hral sólo alebo vo dvojici, zriedka traja a vo vyššom počte veľmi výnimočne. Najčastejšie podvečer po práci. V tomto duchu je asi lepšie MD pre oddychovejší typ hrania, ale z hľadiska rýchlosti odohrania a aj rozloženia a upratania hry sa mi javí vhodnejší TMB. Ťažké rozhodovanie.

8.1.2024 11:30:43

Vybíráme z Bazaru

Teotihuacan city of gods
Teotihuacan city of gods
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas