Příšerky z podzemí

xxxxxxxxxo hodnoceno 191x (Seznam vlastníků)

Příšerky z podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
MindOK
REBEL.pl
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Příšerky vs. Vládci podzemí

Ahoj, chtěl jsem se zeptat jaká z těchto dvou her je podle vás lepší. Hlavně s ohledem na hratelnost ve dvou hráčích a celkově co se týká mechanismů. Díky
28.12.2019 13:23:36

Priserky vs Vladci
Za me jsou lepsi Vladci, ale je pravda, ze Priserky jsem hrala mene, tak treba nemam az tak pravo srovnavat. Prijde mi, ze se v Priserkach zbytecne moc sachuje s kartami. Kdyz ma clovek nekolik vetsich priser, tak pak je docela chaos ve vsech tech kartach, ktere maji ruzne barvy a zaroven ruzne symboly, kdy pak musis vykombinovat nejvhodnejsi a pritom platnou kombinaci zaroven barev i symbolu ke kazde priserce. Mozna je to o zvyku, ale mne z toho sla hlava kolem :D
Vladci maji taky v sobe takovy trochu hlavolam pri dobyvani dungeonu, ale prijde mi trochu mene chaoticky, a spis si ho uzivam.

Co se hratelnosti ve dvou tyce, obe hry jsou stavene na 4 hrace, a pri mensim poctu se zavadeji nechanismy, nahrazujici pritomnost dalsich hracu, takze s tim je treba pocitat. V priserkach je to o neco polopatictejsi v tom, ze se pouze zablokuji urcita akcni policka, a v kazdem kole je treba posunout tu blokaci v uvedenem smeru. U vladcu je to trochu narocnejsi v tom, ze kazdy hrac dostane sadu karet prikazu za neutralniho hrace a musi vybrat v kazdem kole jeden prikaz i pro nej. Tim se zablokuje prvni pozice na danem akcnim poli, plus jsou zablokovane i dve dalsi pozice z minulych kol. Je to vec navic, o kterou se clovek musi starat a premyslet nad tim, ale na druhou stranu je pak hra ve svou hracich mnohem mene nahodna a clovek ma nejen vic informaci o tom, ktera pole budou zablokovana, ale jedno z nich muze v kazdem kole sam ovlivnit.

28.12.2019 13:43:59

Příšerky vs. Vládci
Tak abys to neměl tak jednoduché, budu oponovat. Obě hry považuji za výjimečně dobré, ale Příšerky mi připadají poněkud přístupnější, a to hned z několika důvodů. Jak už bylo uvedeno, při menším než plném počtu hráčů musíš provádět nějaké "rituály", které jsou u Příšerek o hodně jednodušší než u Vládců. Co se týče pravidel, jejich vysvětlování novým hráčům je z pozice Příšerky vs Vládcové podobné jako vysvětlit hlavní myšlenku fungování visacího zámku vs. teorie relativity. Obě hry máme doma a obě už spoustu let hrajeme; a obě jsou stejně oblíbené/proklínané (vyber si). Nicméně, princip pastí a bojů s nestvůrami ve Vládcích už nikdy nikomu vysvětlovat nechci a nebudu, zatímco zasvětit někoho do základních principů Příšerek je otázkou chvilky.

Takže abych to shrnul, herně jsou Vládcové lepší se stálou skupinou hráčů, kteří ovládají pravidla, a ideálně v plném počtu. Příšerky jsou lépe pochopitelné a zábavnější i v menším počtu hráčů. To ale nic nemění na tom, že obě ty hry jsou vynikající a navzdory grafice i dost komplexní záležitosti, které dokážou hodně zabavit.

28.12.2019 21:07:41

Vybíráme z Bazaru

Clank! Catacombs
Clank! Catacombs
Akt. cena: 1025 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas