Příšerky z podzemí

xxxxxxxxxo hodnoceno 191x (Seznam vlastníků)

Příšerky z podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
MindOK
REBEL.pl
Z-Man Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obstojí i dnes?

Jak si na tom hra, po těch letech a v dnešní záplavě her, stojí dnes? Nebude působit zastarale? Vyšly jiné podobné tituly, které ji zastoupily na herním stole? Nebo je hra i dnes stále velice dobrá?
Zvažuji koupi a tahle otázka mě zajímá.
20.4.2020 18:58:54

...

šavlozubý grálík rozhodně odolá zubu času :D

Za mě je to fajn worker placement a hlavně jedna z mála her, kde jsou pravidla zábava číst. Mám tu hru rád, jen nesmí být u stolu někdo s analytickou paralýzou :D

20.4.2020 19:42:50

G4nd4lf
To je právě má hlavní obava. Nevadí, když bude hra náročnější, ale neměla by být primárně jen o počítání, které by asi mělo vliv na zábavnosti..

20.4.2020 20:05:50 | Upraveno autorem (porovnej)

...

Nejde ani tak o počítání, ale spíš o přiřazování karet potřeb příšerkám. Počítání taky přijde na řadu ke konci hry, ale spíš je problém, když si u stolu nějaký analytik nabere 4 příšerky a pak kouká do karet a snaží se je přiřadit.

23.4.2020 12:45:41

Výborná
Hráli jsme minulý víkend po několika letech, ve čtyřech hráčích a dokonce i s dětmi 6 a 8 let. Ty to skvěle pochopily (není tam nikde žádný text, jen obrázky) a hru jsme si všichni užili. Myslím, že hra má i dneska co nabídnout, grafika nádherná a hratelnost osvěžující i díky charakteristice jednotlivých příšerek. Plně souhlasím s Gandalfem, pro hráče s paralýzou (nebo pro mega zkušené hráče, co to chtějí drtit a právě dohráli Le Havre na 399 bodů) to není ideální :-) Tahle hra vás naučí dělat častá a rychlá (ideálně i dobrá) rozhodnutí.

23.4.2020 15:36:36

Koupeno

Tak jsem ji pořídil a těším se. Díky všem za reakce:)

23.4.2020 18:48:03

Juanitos. A jaké máš ze hry dojmy ty, po roce. Dekuji za odpověď. 

1.9.2021 09:11:56

Dojmy jsou vesměs pozitivní. Bylo to rozhodování mezi příšerkami a monstrem: F. dědicové. Já chtěl monstrum, přítelkyně příšerky (předtím jsme obě hry vyzkoušeli), takže se kupovali příšerky:)) 

Ke hře samotné. Pravidel a výjimek z pravidel tam není zrovna málo, takže první hra byla docela dlouhá. Hra docela nekompromisně trestá i třeba jen jedinou chybu. Pokud hrajete a někým, kdo hru ovládá velice dobře a chybám se většinou vyvaruje, těžko ho pak budete dohánět. Riskování se zde úplně nevyplácí a je lepší hrát na jistotu. Nejsou to negativa, jen pár zkušeností, se kterými jsem se během hraní setkal. Hra nás moc baví. Sice se nedostává na stůl příliš často, ať už kvůli vysvětlování pravidel novým a méně zkušeným hráčům, nebo kvůli závazkům u jiných, většinou kampanovych, her. 

Je to skvělý komplexnější WP, který je za nás i tématický, s vtipnými pasážemi v pravidlech (např popis příšerek) a určitě nelituju, že jí máme ve sbírce.

1.9.2021 14:43:57

Vybíráme z Bazaru

Minutová říše, poštovné v ceně
Minutová říše, poštovné v ceně
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas