Prehistory - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: A-games (Board Game Publisher)
Autoři: Attila Szőgyi
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

O hře se nemluví a je to škoda, proto sem o ní napíšu pár poznatků z prvních dvou her.
Jde o středně těžké euro, kde pokud je člověk dostatečná bedna, dá se hra promyslet od prvního kola, až do konce. Náhoda tu není, jen při počátečním nastavení. To ale neovlivňuje žádného hráče k horšímu, je to jen o preferencích, jak to chcete hrát.
Ohromně chválím systém ročních období.
Zima je přípravka na nové kolo.
Jaro se hraje pomocí kostek všech barev libovolně, ale tak jak si je na jaře připravíte, tak je budete v létě sklízet (platí na všechny hráče obecně).
Podzim slouží k migraci a zakládání nových táborů.

Obecně je ve hře velmi omezené množství akci, které si ale hráč může pomocí správného sběru surovin, malováním nástěnných kreseb, lovem a průzkumem světa rozšířit.

Hra je hodně tematická a nic tam není jen tak na oko aby to tam bylo. Systém kotoučů a nastavování cen je přímo geniální a ohromně mě baví.

Graficky to není zázrak, ale i tak se mi líbí ta její prostost a, řekněme, uvěřitelnost.
9.1.2019 14:27:09

Jazyková (ne)náročnost?
Jak je to s angličtinou na herních komponentech?

16.4.2019 19:27:52

i!

language independent components
Na kartach a ani na hernych doskach ziaden text nie je - su teda 100% jazykovo nezavisle.

4.6.2019 17:04:39

Komponenty
Je to tak. jen pravidla mají nějaký text. Ze hry to tak dělá velice přístupnou záležitost a rozhodně ji doporučím i po pár měsících hraní. Tahle hra je Keeper!

4.6.2019 20:02:15

:-)
Tak to je blbé, že pravidlá majú text...

4.6.2019 20:24:40

Vybíráme z Bazaru

Swordcrafters + expansion
Swordcrafters + expansion
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas