Představ si - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Cocktail Games
Gamewright
Huch & Friends
REBEL.pl
Autoři: Hiromi Oikawa
Motoyuki Ohki
Shingo Fujita
Shotaro Nakashima
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake to je?

Uz nekdo hral? Reakce?
28.6.2017 09:55:37

Dojmy
Hrál jsem to se spoustou skupinek už a prakticky všude se to chytlo. Je to dost kreativní a vymyslet se tam toho dá fakt dost, mně přišlo zábavné sledovat, jak různí lidi premýšlí fakt jinak. Někdo to přirovnává ke Konceptu, ale podle mě je to úplně jiné, tady využíváš průhledné karty, ze kterých něco stavíš, můžeš s nima hýbat atd...;)

28.6.2017 10:16:55

Dojmy
Já hrál včera s kamarádama u pár piv...A musím říct, že jsme se u toho hodně nasmáli...Nejvíc nás pobavilo ztvárnění Moravského Krasu :)

28.6.2017 10:36:34

Sketchs
No, snažili jsme se to co nejlíp zasadit do českých reálií, tak snad se to bude líbit, jsem zvědav na reakce;)

28.6.2017 21:04:53

super
Hrajeme to teď na dovolené, v počtu 6 - 12 lidí, je to super.

Opravdu bych to přirovnal ke Konceptu - hráč předvádí pojem pomocí symbolů. Zatímco v Konceptu se označují vlastnosti toho pojmu a souvislosti, v Představ si se skládá výsledný obrazec z elementárních částí. Je tedy také potřebná určitá míra abstrakce. Navíc je tu možnost "animací" - pohybu karet.

A stejně jako v Konceptu nejde ani tak o to, kolik má kdo bodů, ale o hru samotnou - jak předvádění, tak hádání.

A zábavné také je sledovat, jak se hráči vypořádají s omezeným okruhem symbolů. Třeba víceméně úplně chybí symboly pro zvířata či rostliny, je potřeba je poskládat (kočárek připomíná psa, květinu lze složit z ozubeného kola a praporku atd.)

7.7.2017 09:04:33

Aneken
V čem tkví to zasazení do českých reálií? V jiné jazykové verzi jsou jiné obrázky?
---Alea iacta est --------------------------

25.10.2018 02:30:13

Krkavec
Ne, ale máš tam české písničky, zpěváky, filmy, postavy, rčení a slovní spojení... A měnili jsme docela dost i dalších věcí tak, aby to co nejvíc sedělo. Není to zdaleka jen strojový překlad originálu...;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

25.10.2018 07:56:15

Vybíráme z Bazaru

Sleeping Gods: Distant Skies (Collector's Edition)
Sleeping Gods: Distant Skies (Collector's Edition)
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas