Port Royal: Rozšíření

xxxxxxxxoo hodnoceno 133x (Seznam vlastníků)

Port Royal: Rozšíření - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Port Royal
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy na pravidla

Malý a velký hazardní hráč. Stačí, když mám v přístavu 3(4) různé lodě, můžu dát kostičku na daný kontrakt a pak můžu plnit přístav dál? Nebo musím plnění přístavu ukončit, když chci dát kostičku na tento kontrakt? Z pravidel mi to jasné nepřijde. Díky
20.6.2016 07:46:55

Skyfire
Můžeš pokračovat. V pravidlech není nic o tom, že by splněním kontraktu tah aktivního hráče končil. Co tě prosím mate?

20.6.2016 12:42:23

karel
No je tam napsáno : Tento kontrakt splníte, pokud se vám v roli aktivního hráče 2x během hry stane, že v přístavu kotví lodě alespoň 3 různých barev..... Jsem tedy aktivní hráč, mám v přístavu 3 různobarevné lodě, točím další kartu a je to loď stejné barvy co už mám, nemám meče a končím. Tedy měl jsem tam 3 různé lodě na chvíli, ale pak můj tah bohužel skončil. Stačilo tam napsat : kostičku položte na kontrakt IHNED a poté je možné v plnění přístavu pokračovat.
Ještě dodám, já jsem to teda pochopil správně, ale manželka ze synem mě přehlasovali a hráli jsme to špatně a to ttak, že musím plnění přístavu ukončit a teprve pak umisťuji kostičku (před výběrem karty co si vezmu).

20.6.2016 18:19:37

...
Jak rozumíte větě "Rozhodnout se musíte hned."? Přece nikde není ani slovo o tom, že splněním kontraktu musíte svůj tah nebo jeho první fázi ukončit, nebo že musíte nejprve ukončit první fázi a teprve pak vyhodnocovat splnění kontraktu. Text "Stane-li se vám během tahu, že ..." v kombinaci z citovanou větou z vysvětlivky je vše, co v tomto ohledu platí. Nic dalšího není třeba dodávat. Kdyby měla platit vaše verze, muselo by to být formulováno jinak, podle stávajícího textu by to hrál jako vy málokdo.

20.6.2016 19:23:28 | Upraveno autorem (porovnej)

rozhodnutí
Rozumím tomu tak, že u vybraných kontraktů viz. pravidla v okamžiku, kdy splněním jejich podmínky, musím kontrakt uzavřít, jinak mi tato možnost propadne.

Příklad: Berní úředník - zaplatím daň, tím splním podmínku a pokud chci uzavřít kontrakt, umístím svůj žeton. Pokud tak neučiním, musím počkat opět na chvíli, kdy znovu zaplatím daň.

U ostatních, když splním podmínky, nemusím ihned uzavřít, ale mohu s uzavřením počkat i několik kol a nepropadají.

Příklad: Rváč - doberu postavu, kterou získám 3 šavle, ale zatím nechci plnit kontrakt. Po dalších kolech se rozhodnu, že kontrakt chci uzavřít a nic mi v tom nebrání, nemusím dokoupit žádnou jinou postavu a mohu umístit svůj žeton.

21.6.2016 10:30:59

...
Ano, přesně tak.

21.6.2016 10:52:05

Berní úředník
Není mi jasná formulace "zaplatit daň". V základní hře to není žádná dobrovolná akce. Když příjde karta daně, tak pokud má někdo víc než 12 mincí, přichází o polovinu a když má míň, může podle podmínky na kartě daně naopak nějakou minci získat.

Co tedy v Port Royal znamená "zaplatit daň"? Znamená to, že mám mít u sebe alespoň 12 mincí a čekat až příjde karta daně, abych mohl polovinu odevzdat?

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

26.5.2019 07:33:25

MalcolmReynolds
Dane sa platia len na základe otočenie karty daní. Kontrakty sa plnia pri splnení nejakej podmienky - berni urednik je splnený ak si zaplatil daň
Tj. nikto sa nemôže rozhodnúť zaplatiť polovicu svojich peňazí (v ľubovoľnom množstve) a tým získať peniaze za splnený kontrakt. To by bolo celkom proti logike hry...

26.5.2019 10:01:10

Curuj
Na můj dotaz jsi mi stejně neodpověděl, takže jsem si na BGG našel odpověď přímo od autora.

Je to tak, jak jsem psal níže. To jest hráč musí mít alespoň 12 mincí ve chvíli, kdy se objeví karta daně. Poté o polovinu příjde a pak si může vzít 7 mincí za splnění kontraktu.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

26.5.2019 10:07:07 | Upraveno autorem (porovnej)

MR
Nemáš zač. Čítať s porozumením...
Základná hra ti predsa káže ako platenie daní, že ak máš 12 a viac mincí, o polovicu prídeš. Tým je jasné všetko. Som si myslel...

26.5.2019 11:33:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Jen tak vecna

Doufam, ze se nemylim, ale zlatku jako odmenu dostanes, i pokud jsi dane zaplatil (pokud splnujes podminku)

27.5.2019 09:08:28

Vybíráme z Bazaru

Sushi Go! nové vo fólii
Sushi Go! nové vo fólii
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 minut

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas