Port Royal: Big Box

xxxxxxxxoo hodnoceno 56x (Seznam vlastníků)

Port Royal: Big Box - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Insert vs obalené karty

Opravdu to chtělo spoustu invence vyrobit insert do Big boxu tak, aby se tam nevešly obalené karty. Návrhář má jistě 3D farmu na tisk insertů, a šel svému vedlejšáku naproti :-DD

Nezbývá, než se zeptat místní 3D-tiskařské komunity, kdo se tohoto  nelehkého úkolu zhostí. Jelikož vzduchu je v Big boxu víc, než komponent ;-)

24.4.2022 11:09:57

karty v tejto hre nepotrebujes omielat v ruke, takze naco to balit?

24.4.2022 11:37:18

Neřeším zda je potřeba obalovat karty :-D

Jen se pozastavuji nad Tím, že když už tu je trend karty obalovat, proč to návrháři her, natož Big boxů, nerespektují.

24.4.2022 11:46:15

Teda ja balim vsechno co se da, ale zrovna u tehle hry si nedovedu predstavit, jak vypada ten vyslednej kominek a jak se to musi porad sypat a rozjizdet. Brrr…

24.4.2022 20:22:54

@cahous komínek karet se vloží třeba do tohoto boxu, a už to neni “brrr” ;-)

https://www.insertyherman.cz/product/boxy-na-karty/

 

25.4.2022 05:13:18

Me dost zaujala soucasna fascinace insertama. Kazdej ted utraci vyssi stovky za neco, co hru nijak neobohacuje. Vazne by me zajimalo odkud se to vzalo. Karty vrznu do krabicky na karty, zetony do krabicky na zetony a hotovo. Kdyz me hra omrzi. Nebo ji budu chtit prodat, tak krabicky pouziju pro jinou hru. Insert je bohuzel specificky pro danou hru a nikdy ho neprepouziju. Vazne zajimave a ke vsemu silne neeoklogicke chovani. :)

25.4.2022 07:36:11

@Havelock   inserty už totiž nejsou navrhovány jen pro bezpečné uložení karet a komponent, ale mnohé i pro příjemnější hraní. 

25.4.2022 16:04:21

Já teda taky obaluju vše co se dá, je to nemoc. :-D

A inserty pořizuji všude, kde nejsem na 100% spokojen s tím původním, což je málokdy (čest výjimkám - např. Res Arcana). Souhlasím s využitím při hraní - vydělám krabičky na stůl a hotovo, žádné přesypávání z pytlíků a pak zpět do nich apod. 

Ale hodně záleží na typu hráče. Já když pořizuji hru, vždy počítám s vyššími desítkami partií. Pro hráče, kteří nehrají tolik do hloubky a hru po pár partiích prodají, inserty smysl nedávají.

30.4.2022 23:57:10

Akorát jsem celou hru doobalil (Diamondy od Tlamy). “Port Royal - základní hra” (120 karet) zabere levou i pravou spodní čast - využil jsem obaly z původní edice + se zde ještě vejde rozšíření: “Kontrakt” (24 karet). Mezi nimi je parádní prostor pro promo (4 karty). Vrch (obě části) pak zabere rozšíření: “Napněte plachty” (60 karet). No, a rozšíření: “Dobrodružství začíná…” si vysloužilo samostatnou červenou Dragon Shield krabičku, stejně pochybuji, že ho někdy budu chtít hrát … v tomto případě opravdu insertu nefandím a považuji ho za zbytečný.

4.5.2022 00:30:03

Vybíráme z Bazaru

Helsinki
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas