nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Poo: The Card Game

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Catalyst Game Labs
Sandstorm Productions LLC
WildFire LLC
Autoři: Matthew Grau
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Žila byla v jednom hlubokém pralese skupinka mírumilovných opiček. Opičky měly co papat, kde spát, predátoři se za nima na stromy nedostali. A tak měly opičky spoustu volného času. A tak jednou jednu z opiček napadla geniální věc. Vzala si do své tlapy kámen a rozbila jí kokosový ořech. A tak vzniknul první pracovní nástroj a započal vývoj lidstva....

O kousek dál, v tom samém pralese, žila druhá skupinka mírumilovných opiček. I tyto opičky mělo co papat, kde spát a predátoři se za nima na stromy nedostali. A tak měly opičky spoustu volného času. A tak jednou jednu z opiček napadla geniální věc. Vzala si do své tlapy hovínko a hodila jím po kámošce napravo. A tak vznikla karetní hra Poo (a započal vývoj lidstva).

Herní princip

Máme hry o dracích, o druhé světové, o mašinkách, fotbale... Tak proč nemít hru o hovně? To si asi řekli autoři hry Poo a proto tedy máme tuto párty hru, kde se hráči stávají opičkami metajíci své výkaly na své kolegy a kolegyně. Hovínka představují karty, které se rozdají na začátku hry a postupně se dolizují. Většinou to jsou velmi malá hovínka, která vás jen lehce líznou a tu a tam nechají šmouhu. Občas ale na vás spoluhráč vrhne celý kýbl fekálií a vy jste pak od hlavy k patě od tohodlectoho...

A tak vám nezbývá než se opláchnout. Bohužel opláchnutí máte ve hře k dispozici jen dvě. Pokud vás ta hromada zasype i potřetí, vypadáváte ze hry. Tou hromadou se ve hře míní 15 hovínek, které na vás sesypali protihráči. Některé karty vám samozřejmě pomohou odklonit nášup na někoho jiného, ale nakonec vás stejně něco umaže. Hráči se střídají ve směru hodinových ručiček. Vyhrává poslední hráč, který zůstane ve hře.

Pro koho je určena?

Poo je ryzí párty hra. Ideální pro děti, do hospody, pod stan. Abyste si Poo pořádně užili, je nejlepší snížit si inteligenci o pár desítek bodů dolů a pak se z Poo stává zábavná karetka za pár šupů, se kterou si užijete trošku toho fekálního humoru.

Autor: ozzy79