Pokojovky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Aaron Mesburne
Kevin Russ
Molly Johnson
Robert Melvin
Shawn Stankewich
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude bavit, když...?

Ahoj,

chci se zeptat, je tady někdo, koho nebavil Pelíšek ani Kaskádie, ale Pokojovky ano? Případně dá se to tak brát, nebo je ten pocit z hraní výrazně jiný?

Líbí se mi moc, ale přítele nebavilo ani jedno (Pelíšek moc barevný a nepřehledný a Kaskádie moc jednoduchá), tak váhám. Jestli má někdo zkušenost, postřeh, budu ráda. 
 

Díky moc 

27.5.2023 16:25:30

Nás Kaskádie baví, Pokojovky jsou určitě o něco složitejší, ale pocit mám z těch her stejný. Rozdíl vidím spíše v tématu.

 

27.5.2023 18:33:18

Jestli byl Pelíšek moc barevný a nepřehledný, tady bych se toho obával taky. 

27.5.2023 22:29:57

@Zuuuzan Vždy je nejlepší to vyzkoušet v praxi. To se nedá nijak nahradit ani čtením pravidel, ani sledováním videí. Ani knížecí rady to moc nevyřeší.

Já osobně mám radši Kaskádii, partie mi přináší kladnější emoci - něco jsem kombinoval, vždy jsem měl ve svém tahu na vybranou a na konci to nějak dopadlo.

U Pelíšku mi vadí, že na konci je to vždy čekání na nějaký konkrétní dílek nebo dva, práce s pravděpodobností, jak to hrát, aby ty tři poslední tahy byla co největší naděje, ale vždycky je výsledek nakonec suboptimální, takže zůstává pachuť tak trochu nezdaru (za který může náhoda). Je to dáno tím omezujícím rámečkem dokola. Frustrující.

Tohle je stejné i u Pokojovek, takže se toho trochu bojím.

Komu to nevadí nebo má rád to téma, je to fajn, dobře to vypadá, není to vizuálně tak strakaté jako Pelíšek.

Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

7.6.2023 08:54:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Všechny 3 zmiňované hry si lze v základním sólu vyzkoušet online a pak je rozhodování hned snažší ;)

Pelíšek

https://myautoma.github.io/games/calico/index.html

Kaskádia

https://cascadiagame.github.io/

Pokojovky

https://verdantgame.github.io/

Já už mám Kaskádii trochu ohranou (> 130 partií), takže mírně teď vedou neohrané Pokojovky (i když tématem mě moc nelákaly a nahlodalo mě až online solo viz odkaz).

Pelíšek si taky zahraju, ale sám od sebe ho nikdy he hraní nenavrhnu (vadí mi - téma, - to co píše karel)

7.6.2023 11:54:03

tak ti děkuju :-( už mám objednáno

 

8.6.2023 18:20:10

Tuto hru jsem si koupila především proto, že mě zaujalo vysoké hodnocení od hráčů/mužů, jak se rozplývají u hodnocení hry s kytičkama, papouškama, kočičkama a pejskama a rybičkama v akvárku. Nemám moc ráda hry s kytkama, jídlem apod., ale tady tedy musím říct, že po druhé partii už vím proč je hra v oblibě. Je totiž opravdu výborná. Skvěle funguje už ve dvou hráčích, je poměrně rychlá, chytrá a nakonec i dobře vypadá… 

30.6.2023 11:50:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to pěkná relativně malá hra. Více v recenzi, už je v systému. Srovnávám to tam právě s Pelíškem a Kaskádií.

--------------------------------------------------------------
Magic: the Gathering veterán, deskogeek a deskoherní překladatel

30.6.2023 12:48:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mozkožrout - insert
Mozkožrout - insert
Akt. cena: 55 Kč
Končí za: 4 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas