Podmořská města

xxxxxxxxxo hodnoceno 143x (Seznam vlastníků)

Podmořská města - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Delicious Games
MindOK
Portal Games
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve čtyřech


Slyšel jsem, že ve čtyřech je to moc dlouhé, pro mě je hra ve čtyřech optimální variantou, nemáme problém s delšími hrami, ale chci vědět jestli je to opravdu mooc dlouhé nebo ne, chtěl bych si hru pořídit.
2.11.2020 20:52:01

Hodina na hráče
Ve čtyřech jsme zatím nehráli.
Hráváme ve dvou a ve třech.
A vychází nám to tak hodina na jednoho hráče.

Teda pokud nenarazíš na extra hloubavého parťáka co celou dobu zevluje a až dojde na řadu tak teprve začne přemýšlet co že by to tak mohl udělat. :)

Takže ve čtyřech si vyhraď tak 4 až 5 hodin, dle mého.

2.11.2020 21:13:49

hra ve 4
hra je to výborná a mám ji rád, ale ve 4 je opravdu už moc dlouhá, podle mě je ideální dvojkovka, která ještě dobře funguje ve 3, ale já osobně ji ve 4 už hrát nemusím...

i na BGG ji doporučují pro 1-3 a nejlépe hodnotí pro 2

Ivo
https://www.facebook.com/sterngame

2.11.2020 21:33:21

4
Me ta hra bavi prave nejvic ve 4:) hravame to tak 3,5hodiny

Ted jsem se jeste podival do BGStats a posledni hru s modulem rychly start (z rozsireni) mame ve 4 odehranou za 2,5 hodiny

3.11.2020 07:42:33 | Upraveno autorem (porovnej)

ve 4
hra jako taková funguje ve 4 dobře, jenže vzhledem k tomu, že si zabíráte možné potenciální akce, není dost dobře smysluplné vymýšlet detailně akci v tazích ostatních hráčů (a to je právě problém, který hru nejen natahuje, ale v zásadě se snažíš často vykoumat něco co stejně mít nebudeš), protože, když přijdeš na řadu situace je jiná... já mám zkušenost, že to vychází opravdu cca 50-60 minut na hráče, což ve 4 znamená až 4 hodiny a pro mě už to v této podobě vybočí z rozumného poměru zábava/čas...

prostě pro 4 jsou lepší eura než tohle...

Ivo
https://www.facebook.com/sterngame

3.11.2020 11:02:43

ve 4
A to si dovolim nesouhlasit, da se krasne sledovat co hraji ostatni a co by tak asi mohli udelat a jestli je sance, ze na tebe zbyde akce, kterou chces zahrat a mit vymyslene alternativy... Pripadne pokud nejakou akci chces a je tam moznost, ze by ji mohl zabrat souper tak se musis rozhodnout jestli ji zahrat driv...

Jak jsem psal ve 4 hrajem kolem 3,5h.. s modulem rychly start jsme to dali za 2,5h... coz je za me v pomeru zabava/cas super:)

Za me ta hra je ve 4 nej, ale kazdemu vyhovuje neco jineho

GWT taky hrajes 3h a tam si na to nikdo nestezuje :)

3.11.2020 11:45:51

rychlý start
modul rychlý start neznám, možná tomu s tím dám šanci...

GWT hrajeme cca 35 minut na hráče... a tam právě můžeš svůj tah krásně naplánovat během tahů ostatních hráčů, protože Ti to může v podstatě rozbít jen stavba budovy před tvou destinací, takže ve 4 hráčích je GWT o poznání svižnější než Města, i přesto není GWT ve 4 nejlepší - i tam si to více užiješ ve 3 :-)

Ivo
https://www.facebook.com/sterngame

3.11.2020 12:06:57

rychly start

pokud se ti ta hra nelibi ve 4 kvuli "spatnemu" planovani akci, tak module rychly start moc nepomuze, v podstate jen do zacatku hry dostanes neco navic (vic rozjety engine) a vynecha se prvni kolo

GWT ti muzou zebrat kravu, kterou si chtel. Vykoupit pracovniky. Pohnout masinkou tak, ze pro tebe uz neni vyhodne s nou hybat atd... taky to neni tak jednoduche naplanovat, hravame ju ke 3h, ale to uz jsme nekde jinde

Jen se snazim rict, ze bych podmorska mesta ve 4 rozhodne nezatracoval, jsou tu i lidi kterym se tak libi :D vzdy je to o vyzkouseni

3.11.2020 12:29:43

dlouhé
já nepíšu, že je to špatné, ale dost dlouuuuuuuhé (a vysvětluji důvody, proč jsou tahy delší, než v některých jiných eurohrách)

máš pravdu, ale přesto je v GWT tah v těchto případech svižnější, protože není tolik jiných možností - můžeš pak jít obvykle jen na jedno max dvě smysluplná políčka a rozhodneš se během několika vteřin, což můžou být u Měst i minuty :-)

Ivo
https://www.facebook.com/sterngame

3.11.2020 12:57:00

ne tak dlouhe
a ja se snazim vysvetlit ze to neni zas az tak dlouuuuuuuhe :) protoze se proste nemuzes spolehnout na to vymyslet jen jednu moznost a doufat, ze ti ji ostatni nezeberou, ale je potreba mit i alternativy

zatim se mi nestalo, ze by nekdo u mest vymyslel tah v radech nekolika minut, ale uz jsem to zazil u GWT, vzdy zalezi na skupine/osobe :)

3.11.2020 13:14:01

každý to má jinak
Tak je vidět, že každý to má jinak, co mu jde rychle a pomalu. Moje zkušenost je také GWT svižné, Podmořská města zdlouhavé. Hlavní rozdíl je také v tom, že GWT nemá pevný počet tahů, loudavá skupina to bude hrát dlouho. Jakmile se to lidé naučí hrát efektivně (2-3 zastávky do Kansasu), tak to frčí.

3.11.2020 22:19:56

Vybíráme z Bazaru

Ascension Year Two Collector's Edition
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas