Piráti - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Piráti
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Amigo Spiele
Gamewright
Heidelberger Spieleverlag
Tilsit
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 1992
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Piráti jsou rychlou karetní hrou z pirátského prostředí. Jednoduchá pravidla a velikost dělají z této hry dobrého kamaráda na cesty. Více, než kde jinde, ji oceníte kdekoliv tam, kde potřebujete zabít čtvrthodinku času.

Ve hře jsou 3 druhy karet - obchodní lodě, pirátské lodě a karty pirátů. Každá z obchodních lodí převáží určitý počet zlata. Ten, komu se podaří pomocí svých pirátských lodí ukořistit nejvíce zlata z obchodních lodí ostatních hráčů, nebo úspěšně ubrání své obchodní lodě, se stává vítězem hry.

V každém kole se může hráč rozhodnout zda doplní karty, vyšle obchodní loď nebo zaútočí na plující obchodní loď. Pokud obchodní loď propluje celé kolo, aniž by na ni někdo zaútočil, získá ji hráč, který ji vyslal. V opačném případě ji získává hráč s nejsilnější pirátskou lodí (sílu lze i postupně navyšovat). Na konci hry se sečtou hodnoty získaných obchodní lodí a hráč s nejvíce body vyhrává.

Hru lze hrát každý hráč za sebe nebo v týmech po dvou pirátech (varianta zvyšující možnosti kombinací a planování v týmu).

Autor: gelefier

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Barcelona
Barcelona
Akt. cena: 37 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas