nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Pillars of Eternity - Lords of the Eastern Reach

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: Chris Taylor
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pillars of Eternity: Lords of the Eastern Reach je strategická hra o dobrodružství a budování království vycházející ze stejnojmené počítačové hry.

Vaším cílem je budovat a ochraňovat své město a zároveň najímat hrdiny a jednotky, které jej budou bránit, případně útočit na ostatní hráče a vydávat se na dobrodružné výpravy do různých dungeonů či do divočiny. To vše proto, abyste získali všelijaké odměny a hlavně vítězné body sloužící k určení vítěze na konci hry.


Příprava hry:

Každý hráč si pro hru vybere jednu ze 6 startovních lokací, dle této lokace pak mají různé limity pro maximální počet budov a jednotek, každé území má také jiné bonusy pro hráče, který si jej vybral.


Průběh hry:

Hráči mohou ve svém tahu ze všeho nejdříve posílat jednotky buď na výpravy do dungeonů a nebo útočit na jiné hráče a pokusit se jim zničit budovy, nebo alespoň tak oslabit jejich armády. Pokud zničíte nějakou budovu protihráči, dáte si ji bokem a na konci hry Vám za ni přibudou vítězné body, stejně tak získáváte vítězné body i za úspěšné výpravy do podzemí.

V každém kole také hráč tahá suroviny z pytlíku - tahá 5 žetonů surovin, přičemž ve hře jsou 3 základní suroviny - dělníci, zboží a zlato, přičemž zlato je vzácnější a zbylé dvě suroviny mají pro změnu v zásobárně dvojité žetony. Z těchto dostupných 5 žetonů může následně stavět budovy nebo armádu, kdy každá budova i jednotka má svoji cenu. Některé budovy také zvyšují počet tažených surovin, nebo umožňují jejich záměnu za jiné. Další budovy zase umožňují najímat různé jednotky. Jakmile zakončíte svoji stavěcí/rekrutovací fázi, jakékoliv nepoužité suroviny putují dál hráči po směru hodinových ručiček, který může tyto suroviny využít na nákup jednotek či budov. Takto to pokračuje, dokud nejsou všechny zbývající suroviny využity, nebo je nikdo nemůže využít. Tím, že tento krok přichází až po útočné fázi, máte možnost zmírnit své případné ztráty.

Karty budov a jednotek, které můžete stavět, pocházejí ze společného City decku („balíčku města“), což je hlavní balíček karet, odtud dobíráte na ruku vždy po konci kola svou zásobu karet pro další kolo (hráči mají limit karet na ruku, který mohou ovlinit některé budovy). V balíčku města najdete 3 druhy karet - budovy, jednotky a hrdiny.

Ve hře jsou pak ještě další balíčky:

  1. Dungeon deck - ten je rozdělený na 3 úrovně podle náročnosti a obsahuje monstra, samozřejmě poklady a každá úroveň také jednoho bosse. Z většiny karet zde získáváte také speciálni Soul gems („krystaly duší“), které pak slouží jako platidlo za použití schopností některých jednotek a hrdinů. A samozřejmě za poražené potvory a získané předměty máte další vítězné body. Do dungeonu si sebou můžete na výpravu vzít maximálně 5 jednotek.
  2. Wilderness deck - podobně jako v Dungeon decku i zde můžete najít spoustu nepřátel a zároveň lákavé odměny. Wilderness deck je jeden balíček, zato obsahuje hned 3 bossy. Máte však možnost ze setkání utéct, navíc není omezen počet jednotek, které smíte na výpravu vzít.


Konec hry:

Jakmile dojdou karty v City decku, hra končí a určí se vítěz s největším počtem vítězných bodů.

Autor: Zaily